О внесении изменений в решение Талгарского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 16-62 "О бюджете Талгарского района на 2024-2026 годы"
Решение Талгарского районного маслихата Алматинской области от 23 октября 2024 года № 30-109
Талгарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Талгарского районного маслихата "О бюджете Талгарского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 16-62 следующие изменения:
Пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1,2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 20 975 396 тысяч тенге:
налоговые поступления – 7 248 399 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 363 174 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 767 114 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 596 709 тысяч тенге;
2) затраты – 22 026 090 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –25 075 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 73 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 48 765 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;

"Талғар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Талғар аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-62 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы Талғар аудандық мәслихатының 2024 жылғы 23 қазандағы № 30-109 шешімі
Талғар аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Талғар аудандық мәслихатының "Талғар ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 16-62 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 20 975 396 мың теңге:
салықтық түсімдер – 7 248 399 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 363 174 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 767 114 мың теңге;
трансферттер түсімі – 11 596 709 мың теңге;
2) шығындар – 22 026 090 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 075 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 73 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 48 765 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – (-) 1 075 769 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1 075 769 тысяч тенге:
поступление займов – 564 640 тысяч тенге;
погашение займов – 77 382 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств -588 511 тысяч тенге.
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Талгарского районного маслихата М. Алибеков

5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-) 1 075 769 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 075 769 мың теңге:
қарыздар түсімі – 564 640 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 77 382 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 588 511 мың теңге.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Талғар аудандық мәслихатының төрағасы М. Алибеков

138 523
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2 662 584
1
Социальное обеспечение
590 549
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
590 549
005
Государственная адресная социальная помощь
590 549
2
Социальная помощь
1 929 850
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 929 850
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
63 764
006
Оказание жилищной помощи
86
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
257 073
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
11 034
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
138 947
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 458 946
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
142 185
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
142 185
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
54 091
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 984
021
Капитальные расходы государственного органа
2 000
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия программ
58 113
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
24 997
487
Отдел жилищно-коммунального хозяйства и жилищной инспекции района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
0
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 616 461
1
Жилищное хозяйство
3 018 812
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)

138 523
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2 662 584
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
590 549
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
590 549
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
590 549
2
Әлеуметтiк көмек
1 929 850
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 929 850
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
63 764
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
86
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
257 073
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
11 034
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
138 947
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 458 946
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
142 185
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
142 185
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
54 091
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 984
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 000
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
58 113
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
24 997
487
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 616 461
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 018 812
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі