О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 633 "Об утверждении натуральных норм материально-технического обеспечения государственных органов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 14 октября 2024 года № 694
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 1 июля 2021 года № 633 "Об утверждении натуральных норм материально-технического обеспечения государственных органов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 23445) следующие изменения и дополнение:
дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Установить натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами для государственных органов в размере 8 (восьми) месячных расчетных показателей на 1 (одного) работника (сотрудника) в год.
Для работников структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии натуральные нормы обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами не распространяются.
Государственные органы с учетом специфики деятельности структурных подразделений по защите информации, документационного обеспечения государственных органов и осуществляющих деятельность Республиканской бюджетной комиссии, ведомственной бюджетной комиссии при необходимости самостоятельно разрабатывают и утверждают внутренний порядок обеспечения канцелярскими принадлежностями и другими расходными материалами.";
в Натуральных нормах материально-технического обеспечения государственных органов, утвержденных указанным приказом:
по порядковому номеру 1.3.3:
строки
"
1.3.3
Канцелярские принадлежности и другие расходные материалы
бумага А4
4
пачка (500 листов)
1 год
формат листов: А4, размеры: 210 х 297 мм, класс бумаги: В, В+, С, С+
ежедневник
1
штука
1 год
материал обложки: куагуле (кожзаменитель), картон, бумвинил, формат: А5, внутренний блок: офсетная бумага
бумага для заметок с клейким краем
4
упаковка
1 год
плотность не более 80 г/м², ширина и длина не более 9 сантиметров. В упаковке не более 500 листов
бумага для записей
3
упаковка
1 год
плотность не более 80 г/м², размер не более 9 х 9 х 9 сантиметров, с подставкой или без подставкой
папка-беговка
6
штука
1 год
материал бумага: Лен или мелованая, плотность не более 300 г/м²
папка-регистр
1
штука
1 год
материал корпуса: поливинилхлорид, материал внутренней обложки: бумага, формат А4, плотность: не более 1500 г/м², ширина корешка: не более 80 мм, механизм подшивания: металлический арочный
настольный набор
1
набор (16 предметов)
3 года
материал корпуса: дерево, количество предметов; не более 16 штук
папка "На подпись" кожаная
2
штука
1 год
материал обложки: бумвинил или кожзаменитель, формат А4
ручка шариковая
4
штука
1 год
материал корпуса: пластик
карандаш простой
4
штука
1 год
материал корпуса: пластиковый или деревянный, твердость грифеля - НВ
маркеры цветные
1
набор (4 штуки)
1 год
материал корпуса: пластик, толщина линии письма: не более 4 мм, форма наконечника: скошенный или клиновидный
линейка
1
штука
3 года
материал корпуса: пластик, металлическая или деревянная, длина разметки: не более 40 см
ластик
1
штука
3 года
материал корпуса: натуральный или синтетический каучук
стикеры цветные
2
набор
1 год

"Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 шiлдедегі № 633 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2024 жылғы 14 қазандағы № 694 бұйрығы
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2021 жылғы 1 шiлдедегі № 633 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 23445 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары мемлекеттік органдар үшін жылына 1 (бір) қызметкерге 8 (сегіз) айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде бекітілсін.
Ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджеттік комиссия, ведомстволық бюджеттік комиссия қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметкерлері үшін кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің заттай нормалары қолданылмайды.
Мемлекеттік органдар ақпаратты қорғау, мемлекеттік органдарды құжаттамамен қамтамасыз ету және Республикалық бюджеттік комиссия, ведомстволық бюджеттік комиссия қызметін атқаратын құрылымдық бөлімшелердің қызметінің ерекешелігін ескере отырып, қажет болған жағдайда кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдарымен қамтамасыз етудің ішкі тәртібін дербес әзірлейді және бекітеді.";
осы бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық қамтамасыз етудің заттай нормаларында:
1.3.3-реттік номері бойынша:
"
1.3.3
Кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдар
қағаз А4
4
бума (500 парақ)
1 жыл
парақ форматы: А4, өлшемі: 210 х 297 мм, қағаз сыныбы: В, В+ С, С+
күнделік
1
дана
1 жыл
мұқабаның материалы: куагуле (былғары), картон, бумвинил, формат: А5, ішкі блок: офсеттік қағаз
жабысқақ жиегі бар белгілерге арналған қағаз
4
бума
1 жыл
тығыздығы 80 г/м² аспайды, ені мен ұзындығы 9 см-ден аспайды, қаптамада 500 парақтан аспайды
жазуға арналған қағаз
3
бума
1 жыл
тығыздығы 80 г/м² артық емес, өлшемі 9 х 9 х 9 см артық емес, тұғыры бар немесе тұғыры жоқ
жүгіртпе папка
6
дана
1 жыл
материал қағаз: зығыр немесе борланған, тығыздығы 300 г/м² артық емес
тіркеуші папка
1
дана
1 жыл
корпус материалы: поливинилхлорид, ішкі мұқаба материалы: қағаз, А4 форматы, тығыздығы: 1500 г/м² артық емес, түбіршегінің ені: 80 мм артық емес, тігу механизмі: металл аркалы
үстел жиынтығы
1
жиынтық (16 зат)
3 жыл
корпус материалы: ағаш, заттар саны; 16 данадан артық емес
"Қол қою" папкасы былғары
2
дана
1 жыл
мұқабаның материалы: бумвинил немесе былғары, А4 пішімі
шарикті қалам
4
дана
1 жыл
дене материалы: пластик
қарындаш қарапайым
4
дана
1 жыл
корпус материалы: пластик немесе ағаш, шифердің қаттылығы-НВ
түрлі-түсті маркерлер
1
жиынтық (4 дана)
1 жыл
корпус материалы: пластик, жазу сызығының қалыңдығы: 4 мм-ден аспайды, ұшы пішіні: кесілген немесе сына тәрізді
сызғыш
1
дана
3 жыл
корпус материалы: пластик, металл немесе ағаш, белгілеу ұзындығы: 40 см артық емес
өшіргіш
1
дана
3 жыл
Дене материалы: Табиғи немесе синтетикалық резеңке
түрлі-түсті стикерлер
2
жиынтық
1 жыл

материал: пластик, вид: прямоугольный или стрелки, размер 12 х 45 мм, количество в наборе не более 125 штук
калькулятор
1
штука
2 года
материал корпуса: пластиковый, дисплея не более 16 разрядов, тип питания: батарейки и солнечный элемент, жидкокристаллический дисплей
точилка для карандашей
1
штука
1 год
материал корпуса: ударопрочный пластик, материал лезвий; нержавеющая сталь, количество отверстий не более 2
лоток
1
штука
3 года
материал корпуса: пластик, формат: А4, секция: односекционный, двухсекционный и трехсекционный, вид: горизонтальный или вертикальный
нож канцелярский
1
штука
3 года
материал корпуса: пластик, материал лезвий: нержавеющая сталь, ширина лезвия - не более 18 мм
ножницы
1
штука
3 года
материал лезвий: нержавеющая сталь, материал ручек: пластик, длина: не более 30 см
степлер
1
штука
3 года
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, количество скрепляемых листов: от 2 листов до 210 листов
антистеплер
1
штука
3 года
материал механизма: металлический, материал ручки: ударопрочный пластик, тип и размер скоб: от №10 до 24x23 мм
дырокол
1
штука
3 года
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, пробивная способность от 1 до 200 листов, количество отверстий: 2 штук, наличие линейки
зажим для бумаг (большой)
1
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 51 мм, количество скрепляемых листов не более 250 листов
зажим для бумаг (средний)
2
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 32 мм но не более 51мм, количество скрепляемых листов до 150 листов
зажим для бумаг (маленький)
4
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 32 мм, количество скрепляемых листов до 50 листов
скобы для степлера
4
упаковка (1000 штук)
1 год
материал корпуса: оцинкованный металл
скрепки канцелярские
2
пачка (100 штук)
1 год
материал корпуса: никелированный или омедненный металл/виниловая оболочка, размер не более 50 мм
урна
1
штука
3 года
материал корпуса – пластик/металл, объем - не более 15 литров
"
исключить;
по порядковому номеру 2.2.3:
строки
"
2.2.3
Канцелярские принадлежности и другие расходные материалы
бумага А4
4
пачка (500 листов)
1 год
формат листов: А4, размеры: 210 х 297 мм, класс бумаги: В, В+, С, С+
ежедневник
1
штука
1 года
материал обложки: куагуле (кожзаменитель), картон, бумвинил, формат: А5, внутренний блок: офсетная бумага
бумага для заметок с клейким краем
4
упаковка
1 год
плотность не более 80 г/м², ширина и длина не более 9 см. В упаковке не более 500 листов
бумага для записей
3
упаковка
1 год
плотность не более 80 г/м², размер не более 9 х 9 х 9 см, с подставкой или без подставкой
папка-беговка
6
штука
1 год
материал бумага: Лен или мелованая, плотность не более 300 г/м²
папка-регистр
1
штука
1 год

материал: пластик, түрі: тікбұрышты немесе жебелер, өлшемі 12 х 45 мм, жиынтықтағы саны 125 данадан аспайды
калькулятор
1
дана
2 жыл
корпус материалы: пластик, дисплей 16 разрядтан аспайды, қуат түрі: батареялар және күн батареялары, СК дисплей
қарындаштарға арналған ұштағыш
1
дана
1 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик, пышақ материалы; тот баспайтын болат, тесіктер саны 2-ден аспайды
науа
1
дана
3 жыл
корпус материалы: пластик, формат: А4, бөлім: бір секция, екі бөлім және үш бөлім, көрініс: көлденең немесе тік
кеңсе пышағы
1
дана
3 жыл
Дене материалы: пластик, пышақ материалы: баспайтын болат, пышақтың ені -18 мм артық емес
қайшы
1
дана
3 жыл
пышақ материалы: Тот баспайтын болат, қалам материалы: пластик, Ұзындығы: 30 см артық емес
степлер
1
дана
3 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, бекітілген парақтардың саны: 2 парақтан 210 параққа дейін
антистеплер
1
дана
3 жыл
механизм материалы: Металл, қалам материалы: соққыға төзімді пластик, қапсырмалардың түрі мен мөлшері: №10-дан 24x23 мм-ге дейін
тескіштер
1
дана
3 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, тесілу қабілеті 1-ден 200 параққа дейін, тесіктер саны: 2 дана, сызғыштың болуы
қағазға арналған қысқыш (үлкен)
1
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 51 мм, бекітілетін парақтар саны 250 парақтан аспайды
қағаздарға арналған қысқыш (орташа)
2
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бірақ 51 мм-ден аспайды, бекітілген парақтардың саны 150 параққа дейін
қағазға арналған қысқыш (кішкентай)
4
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бекітілетін парақтар саны 50 параққа дейін
степлерге арналған қапсырма шегелер
4
бума (1000 дана)
1 жыл
дене материалы: мырышталған металл
кеңсе түйреуіштер
2
бума (100 дана)
1 жыл
корпус материалы: никельденген немесе мысталған металл / винил қабық, өлшемі 50 мм артық емес
урна
1
дана
3 жыл
корпус материалы-пластик / металл, көлемі-15 литрден аспайды
"
жолдары алып тасталсын;
2.2.3-реттік номері бойынша:
"
2.2.3
Кеңсе керек-жарақтары мен басқа да шығыс материалдар
қағаз А4
4
бума (500 парақ)
1 жыл
парақ форматы: А4, өлшемі: 210 х 297 мм, қағаз сыныбы: В, В+ С, С+
күнделік
1
дана
1 жыл
мұқабаның материалы: куагуле (былғары), картон, бумвинил, формат: А5, ішкі блок: офсеттік қағаз
жабысқақ жиегі бар белгілерге арналған қағаз
4
бума
1 жыл
тығыздығы 80 г/м² аспайды, ені мен ұзындығы 9 см-ден аспайды, қаптамада 500 парақтан аспайды
жазуға арналған қағаз
3
бума
1 жыл
тығыздығы 80 г/м² артық емес, өлшемі 9 х 9 х 9 см артық емес, тұғыры бар немесе тұғыры жоқ
жүгіртпе папка
6
дана
1 жыл
материал қағаз: зығыр немесе борланған, тығыздығы 300 г/м² артық емес
тіркеуші папка
1
дана
1 жыл

материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, количество скрепляемых листов: от 2 листов до 210 листов
антистеплер
1
штука
3 года
материал механизма: металлический, материал ручки: ударопрочный пластик, тип и размер скоб: от №10 до 24x23 мм
дырокол
1
штука
3 года
материал корпуса: ударопрочный пластик или металл, пробивная способность от 1 до 200 листов, количество отверстий: 2 штуки, наличие линейки
зажим для бумаг (большой)
1
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 51 мм, количество скрепляемых листов не более 250 листов
зажим для бумаг (средний)
2
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 32 мм но не более 51мм, количество скрепляемых листов до 150 листов
зажим для бумаг (маленький)
4
упаковка (12 штук)
1 год
материал корпуса: металл, размер: 32 мм, количество скрепляемых листов до 50 листов
скобы для степлера
4
упаковка (1000 штук)
1 год
материал корпуса: оцинкованный металл
скрепки канцелярские
2
пачка (100 штук)
1 год
материал корпуса: никелированный или омедненный металл/виниловая оболочка, размер не более 50 мм
урна
1
штука
3 года
материал корпуса – пластик/металл, объем - не более 15 литров
"
исключить.
2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа на государственном и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
М. Такиев

корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, бекітілген парақтардың саны: 2 парақтан 210 параққа дейін
антистеплер
1
дана
3 жыл
механизм материалы: Металл, қалам материалы: соққыға төзімді пластик, қапсырмалардың түрі мен мөлшері: №10-дан 24x23 мм-ге дейін
тескіштер
1
дана
3 жыл
корпус материалы: соққыға төзімді пластик немесе металл, тесілу қабілеті 1-ден 200 параққа дейін, тесіктер саны: 2 дана, сызғыштың болуы
қағазға арналған қысқыш (үлкен)
1
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 51 мм, бекітілетін парақтар саны 250 парақтан аспайды
қағаздарға арналған қысқыш (орташа)
2
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бірақ 51 мм-ден аспайды, бекітілген парақтардың саны 150 параққа дейін
қағазға арналған қысқыш (кішкентай)
4
бума (12 дана)
1 жыл
корпус материалы: металл, өлшемі: 32 мм, бекітілетін парақтар саны 50 параққа дейін
степлерге арналған қапсырма шегелер
4
бума (1000 дана)
1 жыл
дене материалы: мырышталған металл
кеңсе түйреуіштер
2
бума (100 дана)
1 жыл
корпус материалы: никельденген немесе мысталған металл / винил қабық, өлшемі 50 мм артық емес
урна
1
дана
3 жыл
корпус материалы-пластик / металл, көлемі-15 литрден аспайды
"
жолдары алып тасталсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін мемлекеттік және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
М. Такиев