Об утверждении ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) города Шымкент
Решение маслихата города Шымкент от 14 июня 2024 года № 17/153-VIII
В соответствии с подпунктом 2) статьи 14 Лесного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 587 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
1. Утвердить ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) города Шымкент согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата
города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1 к решению
маслихата города
Шымкент от 14 июня
2024 года № 17/153-VIIІ
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, оздоровительных, рекреационных, историко-культурных, туристских и спортивных целей
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы (месячный расчетный показатель)

Шымкент қаласының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының ставкаларын (түбірімен босатылған сүрек үшін белгіленетін ставкаларды қоспағанда) бекіту туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 14 маусымдағы № 17/153-VIII шешiмi
Қазақстан Республикасы Орман кодексінің 14-бабы 2) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы кодексінің 587-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 5-тармағына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шымкент қаласының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдалану төлемақысының ставкалары (түбірімен босатылған сүрек үшін белгіленетін ставкаларды қоспағанда) осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Шымкент қаласы
мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы мәслихатының
2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 17/153-VIIІ шешіміне
1-қосымша
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарға пайдалану үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)

Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
1.
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, оздоровительных целей
гектар
1,22
2.
Пользование участками государственного лесного фонда для историко-культурных рекреационных, туристских и спортивных целей
гектар
4,47
Краткосрочное лесопользование (от одного года до десяти лет)
1.
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1
2.
Пользование участками государственного лесного фонда для историко-культурных, рекреационных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1
Приложение 2
к решению маслихата
города Шымкент

Ұзақ мерзімді орман пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттар үшін пайдалану
гектар
1,22
2.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін тарихи-мәдени, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
гектар
4,47
Қысқа мерзімді орман пайдалану (бір жылдан он жылға дейін)
1.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін ғылыми-зерттеу, сауықтыру мақсаттар үшін пайдалану
адамнан болған әрбір күн үшін
0,1
2.
Мемлекеттік орман қоры учаскелерін тарихи-мәдени, рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
адамнан болған әрбір күн үшін
0,1
Шымкент қаласы мәслихатының

от 14 июня 2024 года
№ 17/153-VIIІ
Ставки платы за побочные лесные пользования
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы за единицу измерения (месячный расчетный показатель)
Краткосрочное лесопользование (от одного года до десяти лет)
1.
Использование участков государственного лесного фонда для размещения ульев и пасек
штук
2,44
2.
Использование участков государственного лесного фонда для огородничества, бахчеводства, садоводства и выращивания иных сельскохозяйственных культур
гектар

2024 жылғы 14 маусымдағы
№ 17/153-VIIІ шешіміне
2-қосымша
Жанама орман пайдаланулар үшін төлемақы мөлшерлемелері
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі (айлық есептік көрсеткіш)
Қысқа мерзімді орман пайдалану (бір жылдан он жылға дейін)
1.
Балара ұяларын орналастыру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану
дана
2,44
2.
Көкөніс өсіру, бақша шаруашылығы, бақ шаруашылығы және өзге де ауыл шаруашылығы дақылдарын өсіру үшін мемлекеттік орман қоры учаскелерін пайдалану
гектар