О бюджете города Шымкент на 2025-2027 годы
Решение маслихата города Шымкент от 12 декабря 2024 года № 23/195-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 85, пунктом 3 статьи 91 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, пунктом 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2025 – 2027 годы", маслихат города Шымкент РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата города Шымкент от 28.03.2025 № 25/223-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
1. Утвердить бюджет города Шымкент на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 810 754 253 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 404 713 445 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 636 869 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 55 377 447 тысяч тенге;
поступление трансфертов – 338 026 492 тысяч тенге;
2) затраты – 838 247 368 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 072 662 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 11 000 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 927 338 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -36 565 777 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 36 565 777 тысяч тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Шымкент қаласы мәслихатының 2024 жылғы 12 желтоқсандағы № 23/195-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешiм 01.01.2025 бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 85-бабы 2-тармағына, 91-бабы 3-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағына, "2025 – 2027 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Шымкент қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 28.03.2025 № 25/223-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап күшіне енеді).
1. Шымкент қаласының 2025 – 2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 810 754 253 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 404 713 445 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 12 636 869 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 55 377 447 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 338 026 492 мың теңге;
2) шығындар – 838 247 368 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9 072 662 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11 000 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 927 338 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 36 565 777 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 36 565 777 мың теңге.

Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Шымкент от 28.03.2025 № 25/223-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв акимата города на 2025 год в сумме 7 167 000 тысяч тенге.
3. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2025 год согласно приложению 4 к настоящему решению.
4. Утвердить перечень бюджетных программ районов в городе на 2025-2027 годы согласно приложению 5 к настоящему решению.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қаласы мәслихатының 28.03.2025 № 25/223-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап күшіне енеді).
2. Қала әкімдігінің 2025 жылға арналған резервi 7 167 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекiтiлсiн.
4. Қаладағы аудандардың 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттік бағдарламалардың тiзбесi осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

5. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Шымкент" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Шымкент после его официального опубликования.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата города Шымкент Б. Нарымбетов
Приложение 1 к решению
маслихата города
Шымкент от 12 декабря
2024 года № 23/195-VIII
Бюджет города Шымкент на 2025 год

5. "Шымкент қаласы мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шымкент қаласы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Шымкент қаласы мәслихатының төрағасы Б. Нарымбетов
Шымкент қаласы
мәслихатының 2024 жылғы
12 желтоқсандағы
№ 23/195-VIII
шешіміне 1-қосымша
Шымкент қаласының 2025 жылға арналған бюджеті

069
Строительство и реконструкция объектов дополнительного образования
947 932
205
Строительство объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в рамках пилотного национального проекта "Комфортная школа"
12 568 141
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
15 304 638
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
15 304 638
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
34 552 641
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 598 260
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
3 555 314
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
42 946
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
30 954 381
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
30 954 381
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
429 385
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
10 105
019
Обучение участников избирательного процесса
10 105
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
419 280
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
419 280
6
Высшее и послевузовское образование
542 610
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
542 610
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
542 610
9
Прочие услуги в области образования
10 904 256
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
10 904 256
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
1 223 095
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 104 285
011
Капитальные расходы государственного органа
170 200
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 227 689
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
481 934
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
284 520
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 475

069
Қосымша білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
947 932
205
"Жайлы мектеп" пилоттық ұлттық жобасы шеңберінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу
12 568 141
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
15 304 638
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
15 304 638
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
34 552 641
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
3 598 260
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
3 555 314
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
42 946
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
30 954 381
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
30 954 381
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
429 385
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
10 105
019
Сайлау процесіне қатысушыларды оқыту
10 105
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
419 280
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
419 280
6
Жоғары және жоғары оқу орнынан кейін бiлiм беру
542 610
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
542 610
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
542 610
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
10 904 256
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
10 904 256
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 223 095
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 104 285
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
170 200
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 227 689
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
481 934
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қорғаншыға (қамқоршыға) берілетін ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
284 520
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алған Қазақстан азаматтарына берілетін біржолғы ақшалай қаражат төлемі
1 475

2 374 907
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 858 907
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 595 459
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
970 548
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
864 380
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
634 706
037
Социальная реабилитация
229 674
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 253 641
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
6 253 641
2
Социальная помощь
33 402 865
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
33 402 865
003
Программа занятости
9 115 744
004
Государственная адресная социальная помощь
7 553 165
006
Реализация мероприятий по социальной защите населения
167 422
007
Оказание жилищной помощи
34 864
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
3 501 571
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
5 660 202
015
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
7 062 308
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
307 589
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
4 093 159
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
500 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
500 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
3 593 159
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
583 076
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

2 374 907
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 858 907
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 595 459
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
970 548
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
864 380
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
634 706
037
Әлеуметтік сауықтандыру
229 674
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 253 641
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
6 253 641
2
Әлеуметтiк көмек
33 402 865
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
33 402 865
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
9 115 744
004
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
7 553 165
006
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
167 422
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
34 864
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
3 501 571
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
5 660 202
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
7 062 308
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
307 589
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
4 093 159
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
500 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
500 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
3 593 159
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
583 076
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

263 606
002
Субсидирование развития семеноводства
20 480
008
Организация санитарного убоя больных животных
73
010
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
876
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
369 758
017
Проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных
71 091
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 582
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
767 831
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
5 020
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
124 992
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки)
35 664
033
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
856
044
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
75 000
052
Закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных
4 430
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
1 071 773
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
975 682
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 706 046
2
Водное хозяйство
3 106 628
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
3 106 628
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
3 106 628
3
Лесное хозяйство
515 659
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
515 659
021
Охрана, защита, воспроизводство лесов и лесоразведение
515 659
4
Рыбное хозяйство
29 000
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
29 000

263 606
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
20 480
008
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
73
010
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
876
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
369 758
017
Жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізу
71 091
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 582
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды сусидиялау
767 831
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
5 020
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
124 992
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
35 664
033
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
856
044
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
75 000
052
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіруді жүргізуге арналған ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды сатып алу
4 430
053
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау
1 071 773
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
975 682
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 706 046
2
Су шаруашылығы
3 106 628
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
3 106 628
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
3 106 628
3
Орман шаруашылығы
515 659
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
515 659
021
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
515 659
4
Балық шаруашылығы
29 000
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
29 000

6 925 404
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
6 925 404
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
5 708 825
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
335 083
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках мер государственной поддержки субъектов предпринимательства
335 083
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы
5 373 742
005
Поддержка субъектов предпринимательства
150 000
008
Поддержка предпринимательской деятельности
675 742
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
4 052 000
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
450 000
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
46 000
9
Прочие
26 971 104
303
Управление развития комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
15 175 572
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
15 175 572
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 254 101
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
3 254 101
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
147 254
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
147 254
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
7 167 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
7 167 000
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
16 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
16 000
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
145 311
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
145 311
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
684 706
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
684 706
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города республиканского значения, столицы

6 925 404
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
6 925 404
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
5 708 825
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
335 083
020
Кәсіпкерлік субъектілерін мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
335 083
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
5 373 742
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
150 000
008
Кәсіпкерлік қызметті қолдау
675 742
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 052 000
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
450 000
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
46 000
9
Басқалар
26 971 104
303
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жайлы ортаны дамыту басқармасы
15 175 572
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
15 175 572
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 254 101
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
3 254 101
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
147 254
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
147 254
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
7 167 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
7 167 000
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
16 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
16 000
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
145 311
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
145 311
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
684 706
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
684 706
393
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы

4 518 332
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
858
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
500 000
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
500 000
03
Специализированная медицинская помощь
4 096 822
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 096 822
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 096 822
04
Поликлиники
462 468
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
462 468
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
462 468
9
Прочие услуги в области здравоохранения
4 023 983
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
4 023 983
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
246 916
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
143 481
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
47 702
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
68 719
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
3 517 165
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
49 476 673
1
Социальное обеспечение
15 090 033
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
6 760 801
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 360 841
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 905 158
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 630 633
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости

4 518 332
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
858
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
500 000
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
500 000
03
Мамандандырылған медициналық көмек
4 096 822
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 096 822
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 096 822
04
Емханалар
462 468
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
462 468
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің қосымша медициналық көмектің көлемін көрсетуі, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
462 468
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
4 023 983
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
4 023 983
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
246 916
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
143 481
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
47 702
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
68 719
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
3 517 165
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
49 476 673
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
15 090 033
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
6 760 801
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 360 841
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 905 158
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 630 633
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету

9 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
648 334
337
Управление контроля и качества городской среды города республиканского значения, столицы
394 844
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере государственного архитектурно-строительного контроля на местном уровне
394 844
369
Управление по делам религии города республиканского значения, столицы
253 490
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
129 050
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
124 440
02
Оборона
4 615 735
1
Военные нужды
944 213
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
944 213
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
638 314
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
161 957
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
143 942
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3 671 522
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
2 198 930
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
2 198 930
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 327 671
005
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 327 671
515
Управление мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны города республиканского значения, столицы
144 921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере мобилизационной подготовки, территориальной и гражданской обороны
116 583
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
28 338
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
23 854 565
1
Правоохранительная деятельность
18 297 062
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
18 297 062
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
18 293 587
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
3 475
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 557 503
305
Управление внутренней политики и по делам молодежи города республиканского значения, столицы

9 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
648 334
337
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық орта сапасы және бақылау басқармасы
394 844
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
394 844
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
253 490
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
129 050
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
124 440
02
Қорғаныс
4 615 735
1
Әскери мұқтаждар
944 213
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
944 213
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
638 314
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
161 957
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
143 942
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
3 671 522
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
2 198 930
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
2 198 930
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 327 671
005
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және жою
1 327 671
515
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс басқармасы
144 921
001
Жергілікті деңгейде жұмылдыру дайындығы, аумақтық және азаматтық қорғаныс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116 583
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
28 338
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
23 854 565
1
Құқық қорғау қызметi
18 297 062
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
18 297 062
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
18 293 587
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
3 475
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 557 503
305
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат және жастар істері жөніндегі басқармасы

322 029
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 641 484
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
200 000
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
333
Управление занятости и социальной защиты города республиканского значения, столицы
1 441 484
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения на местном уровне
569 797
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
20 170
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
263 822
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
174 880
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
90 517
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
310 153
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
12 145
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
133 512 930
1
Жилищное хозяйство
97 786 604
307
Управление жилья города республиканского значения, столицы
782 671
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
230 310
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
552 361
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 600 000
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 600 000
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
93 403 933
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
42 163 838
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 000 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
50 240 095
2
Коммунальное хозяйство
15 406 355
309
Управление энергетики и развития инфраструктуры города республиканского значения, столицы
8 985 166
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и развития инфраструктуры
256 465
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
8 600 000
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы

322 029
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 641 484
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
200 000
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
333
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау басқармасы
1 441 484
001
Жергілікті деңгейде халық үшін жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
569 797
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
20 170
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
263 822
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
174 880
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
90 517
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
310 153
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
12 145
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
133 512 930
1
Тұрғын үй шаруашылығы
97 786 604
307
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Тұрғын үй басқармасы
782 671
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
230 310
054
Жеке тұрғын үй қорынан алынған тұрғынжай үшін азамматардың жекелеген санаттарына төлемдер
552 361
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 600 000
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 600 000
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
93 403 933
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
42 163 838
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 000 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
50 240 095
2
Коммуналдық шаруашылық
15 406 355
309
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және инфрақұрылымды дамыту басқармасы
8 985 166
001
Жергілікті деңгейде энергетика және инфрақұрылымды дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
256 465
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
8 600 000
027
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі газдандыру желілерін пайдалануды ұйымдастыру