О внесении изменений в решение маслихата области Абай от 28 июля 2023 года № 5/35-VIII "Об установлении правил общего водопользования в области Абай"
Решение маслихата области Абай от 28 июня 2024 года № 16/116-VIII. Отменено решением маслихата области Абай от 26 сентября 2024 года № 19/134-VIII
Сноска. Отменено решением маслихата области Абай от 26.09.2024 № 19 /134-VIII (вводится в действие со дня его принятия).
Маслихат области Абай РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Абай от 28 июля 2023 года № 5/35-VIII "Об установлении правил общего водопользования в области Абай" следующие изменения:
в приложении № 1 Правил общего водопользования области Абай, утверждҰнного указанным решением, в разделе Бородулихинский район строку № 14 исключить;
приложение № 2 Правил общего водопользования области Абай, утверждҰнного указанным решением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель маслихата области Абай К. Сулейменов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Департамента
экологии по области Абай Комитета
экологического регулирования и контроля
Министерства экологии и природных
ресурсов Республики Казахстан
____________________ С. Сарбасов
19 июня 2024 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель Департамента
санитарно-эпидемиологического
контроля области Абай Комитета
санитарно-эпидемиологического контроля
Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
____________________ Н. Ногайбаев
19 июня 2024 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель РГУ "Ертисская бассейновая
инспекция по регулированию использования
и охране водных ресурсов Комитета по
водным ресурсам Министерства водных
ресурсов и ирригации Республики Казахстан"
____________________ М. Жәдігерұлы
19 июня 2024 года
Утверждено решением
маслихата области Абай
от 28 июня 2024 года
№ 16/116-VIII
Приложение № 2
к Правилам общего
водопользования
в области Абай
Места на водных объектах, расположенных на территории области Абай, где не осуществляются катание на маломерных судах и других плавучих средствах
№ п/п
Наименование водного объекта
Сельский округ, ближайший населенный пункт,
район (координаты)
Примечание
город Семей
1
река Ертис
Коммунальный пляж "Заря" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
(50°383777,80°254869)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
2
Коммунальный пляж "Пристань" в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)
(50°425027,80°218422)
Бескарагайский район
3
Озеро "Шошкалы"
Пляж – используемый для массового отдыха граждан, в границах, обозначенных ограждением зоны плавания (буи, канаты)

Абай облыстық мәслихатының 2023 жылғы 28 шілдедегі № 5/35-VIII "Абай облысында ортақ су пайдалану ережелерін белгілеу туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 28 маусымдағы № 16/116-VIII шешімі. Күші жойылды - Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 26 қыркүйектегі № 19/134-VIII шешімі
Ескерту. Күші жойылды - Абай облысы мәслихатының 26.09.2024 № 19 /134-VIII шешімімен (қабылданған күннен бастап қолданысқа енгізіледі).
Абай облысы мәслихаты ШЕШТІ:
1. Абай облысы мәслихатының "Абай облысында ортақ су пайдалану қағидаларын белгілеу туралы" 2023 жылғы 28 шілдедегі № 5/35-VIII шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Абай облысының жалпы су пайдалану қағидаларының № 1 қосымшасындағы Бородулиха ауданы бөлімінде № 14 жол алынып тасталсын;
көрсетілген шешіммен бекітілген, Абай облысының жалпы су пайдалану қағидаларының № 2 қосымшсы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай облысы мәслихатының төрағасы К. Сулейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи ресурстар
министрлігінің Абай облысы бойынша
экология департаментінің басшысы
____________________ С. Сарбасов
19 маусым 2024 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігінің
Санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
комитетінің Абай облысы бойынша
санитариялық-эпидемиологиялық бақылау
департаментінің басшысы
____________________ Н. Ноғайбаев
19 маусым 2024 жыл
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Су ресурстары және ирригация
министрлігі Су ресурстары комитетінің
Су ресурстарын пайдалануды реттеу
және қорғау жөніндегі Ертіс бассейндік
инспекцияның басшысы
____________________ М. Жәдігерұлы
19 маусым 2024 жыл
Абай облысы мәслихатының
2024 жылғы 28 маусымдағы
№ 16/116-VIII шешімімен
бекітлген
Абай облысында
ортақ су пайдалану ережелерінің
2-қосымшасы
Абай облысының аумағында орналасқан су объектілерінде шағын кемелерде және басқа да жүзу құралдарында жүзу жүзеге асырылмайтын жерлер
Р/с №
Су объектісінің атауы
Ауылдық округ, жақын орналасқан елді мекен, аудан (координаттары)
Ескертпе
Семей қаласы
1
Ертіс өзені
Понтон көпірінің сол жағалауы,
Мелькомбинат ауданы
(50°383777,80°254869)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
2
Пристань ауданы
(50°425027,80°218422)
Бесқарағай ауданы
3
"Шошқалы" көлі
Қарабас ауылдық округі

(51.28049,78.69898)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
Бородулихинский район
4
Шульбинское водохранилище
Жерновский сельский округ,
в 65 км от районного центра
села Бородулиха
(50°38'55"04С; 81°12'01"34В)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
5
Жерновские озера
Жерновский сельский округ,
расположен в глубине ленточного реликтового бора в 35 км от районного центра села Бородулиха (50.49281, 81.10660)
6
Михайловские озера
Подборный сельский округ,
в 40 км от города Семей.
На территории государственного лесного природного резервата "Семей Орманы"
(50.66471, 80.67570)
7
озеро Большое
село Бородулиха
(50076′50.73′′С; 80094′58.92′′В)
Жарминский район
8
Озеро Арасан
Калбатауский сельский округ,
в 12 км северо-восточнее села Калбатау
(49.26444,81.74206)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
район Маканчи
9
Озеро Алаколь
Кабанбайский сельский округ
(46°07'28.03"С; 82°03'25.23"В)
(46°06'87.93"С; 82°03'39.65"В)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
город Курчатов
10
река Иртыш
В районе гостиници Маяк
(50.759306,78.547800)
не менее 50 метров от границы пляжей и участков (полос) акваторий
11
В районе СОШ № 2, СОШ № 1
(50.750946, 78.557102)
12
В районе дачного массива
(50.721729, 78.649879)

(51.28049,78.69898)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
Бородулиха ауданы
4
Шүлбі су қоймасы
Жерновка ауылдық округі
(50°38'55"04С; 81°12'01"34В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
5
Жерновские көлдері
Жерновка ауылдық округі,
аудан орталығы Бородулиха ауылынан 35 км таспалы реликті бордың тереңдігінде орналасқан
(50.49281, 81.10660)
6
Михайловские көлдері
Подборный ауылдық округі,
Семей қаласынан 40 км қашықтықта орналасқан. "Семей Орманы" мемлекеттік орман табиғи резерватының аумағында
(50.66471, 80.67570)
7
Большое көлі
Бородулиха ауылы
(50076′50.73′′С; 80094′58.92′′В)
Жарма ауданы
8
Арасан көлі
Қалбатау ауылдық округі,
Қалбатау ауылынан 12 км солтүстік-шығысқа қарай
(49.26444,81.74206)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
Мақаншы ауданы
9
Алакөл көлі
Қабанбай ауылы
(46°07'28.03"С; 82°03'25.23"В)
(46°06'87.93"С; 82°03'39.65"В)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
Курчатов қаласы
10
Ертіс өзені
Маяк қонақ үйі ауданында
(50.759306,78.547800)
жағажайлар мен акваториялар учаскелерінің (белдеулерінің) шекарасынан 50 метрден кем емес
11
№ 2 ЖОББМ, № 1 ЖОББМ ауданында
(50.750946, 78.557102)
12
Саяжай алабы ауданында
(50.721729, 78.649879)