О внесении изменений и дополнений в решение маслихата города Семей от 22 декабря 2023 года № 16/93-VІII "О бюджете города Семей на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Семей области Абай от 15 октября 2024 года № 33/172-VIII
В связи с внесением изменений от 9 сентября 2024 года в Приказ Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 20 июня 2019 года № 417 "Об утверждении правил предоставления жилищных сертификатов", маслихат города Семей РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Семей "О бюджете города Семей на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 16/93 – VІII, следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложению 1, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 88 885 479,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 60 272 741,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 221 761,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 10 288 995,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 101 981,4 тысяч тенге;
2) затраты – 97 255 628,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - -449 001,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 449 001,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 921 148,9 тысяч тенге;

"Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Абай облысы Семей қаласы мәслихатының 2024 жылғы 15 қазандағы № 33/172-VIII шешімі
2024 жылғы 9 қыркүйектегі "Тұрғын үй сертификаттарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2019 жылғы 20 маусымдағы № 417 бұйрығына өзгерістер енгізілуіне байланысты, Семей қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Семей қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" Семей қаласы мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 16/93-VIII шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1- қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 88 885 479,0 мың теңге:
салықтық түсімдер – 60 272 741,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 221 761,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 288 995,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 101 981,4 мың теңге;
2) шығындар – 97 255 628,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – -449 001,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 449 001,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 921 148,9 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 921 148,9 тысяч тенге:
поступление займов – 13 217 682,0 тысяч тенге;
погашение займов – 10 305 166,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 008 632,9 тысяч тенге;
приложение 1 к указанному решению изложить в редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата города Семей Д. Шакаримов
Приложение к решению

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 921 148,9 мың теңге:
қарыздар түсімі – 13 217 682,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 10 305 166,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 008 632,9 мың теңге;
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Семей қаласы мәслихатының төрағасы Д. Шакаримов

2 556 772,9
02
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
214 200,0
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
381 748,0
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
381 748,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
780 324,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
723 564,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
273 498,9
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
13 663,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
106 195,1
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
153 794,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
129 182,6
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
37 230,6
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
56 760,4
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
56 760,4
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
41 493 171,5
1
Жилищное хозяйство
28 976 201,3
467
Отдел строительства района (города областного значения)
14 891 355,1
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
13 162 001,2
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 729 353,9
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)
1 391 159,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства
140 346,1
003
Капитальные расходы государственного органа
15 500,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 235 313,8
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
12 693 686,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
196 255,0
003
Капитальные расходы государственного органа
848 864,6
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества

2 556 772,9
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
214 200,0
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
381 748,0
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
381 748,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
780 324,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
723 564,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
273 498,9
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 663,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
106 195,1
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
153 794,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
129 182,6
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
37 230,6
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
56 760,4
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
56 760,4
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
41 493 171,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
28 976 201,3
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
14 891 355,1
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
13 162 001,2
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 729 353,9
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі
1 391 159,9
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
140 346,1
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
15 500,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
1 235 313,8
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
12 693 686,3
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
196 255,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
848 864,6
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру