О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2023 года № 11/3-VІІІ "О бюджете Абайского района на 2024-2026 годы"
Решение Абайского районного маслихата области Абай от 9 июля 2024 года № 16/10-VIII
Абайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете Абайского района на 2024 -2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 11/3-VІІІ следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1.Утвердить районный бюджет Абайского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 520 216,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 432 131,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 073,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 750,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 077 262,9 тысяч тенге;
2) затраты – 6 290 635,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 44 296,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 103 376,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 59 080,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 35 800,0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 35 800,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 850 514,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 850 514,1 тысяч тенге;
поступление займов – 802 256,0 тысяч тенге;
погашение займов – 59 080,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/3-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Абай облысы Абай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 9 шілдедегі № 16/10-VIII шешімі
Абай аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті туралы" мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 11/3-VІІІ шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Абай ауданының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 520 216,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 432 131,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 073,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 750,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 077 262,9 мың теңге;
2) шығындар – 6 290 635,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 44 296,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 376,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 59 080,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 35 800,0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 35 800,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 850 514,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 850 514,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 802 256,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 59 080,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 107 338,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в редакции согласно приложеним 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата Абайского района М. Нұрсұлтанұлы
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 9 июля 2024 года
№ 16/10-VIII
Приложение 1 к решению
Абайского районного маслихата
от 22 декабря 2023 года

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 107 338,1 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданының мәслихат төрағасы М. Нұрсұлтанұлы
Абай аудандық мәслихатының
2024 жылғы 9 шілдедегі
№ 16/10-VIII шешіміне
1 қосымша
Абай аудандық мәслихатының
2023 жылғы 22 желтоқсандағы

98 962,0
2
Социальная помощь
306 967,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
306 967,6
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
52 817,6
006
Оказание жилищной помощи
4 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
53 065,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 127,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
103 477,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
91 481,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
45 883,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
45 883,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40 905,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 000,0
021
Капитальные расходы государственного органа
1 978,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 799 199,9
1
Жилищное хозяйство
1 268 352,6
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 268 352,6
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
8 960,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
114 292,6
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
1 145 100,0
2
Коммунальное хозяйство
530 847,3
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
530 847,3
013
Развитие коммунального хозяйства
0
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
155 376,0
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
78 471,3
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах

98 962,0
2
Әлеуметтiк көмек
306 967,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
306 967,6
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
52 817,6
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
53 065,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 127,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
103 477,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
91 481,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
45 883,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
45 883,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 905,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 000,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 978,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
2 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 799 199,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 268 352,6
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 268 352,6
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
8 960,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
114 292,6
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
1 145 100,0
2
Коммуналдық шаруашылық
530 847,3
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
530 847,3
013
Коммуналдық шаруашылықты дамыту
0
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
155 376,0
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
78 471,3
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту