О Кокпектинском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Кокпектинского районного маслихата области Абай от 27 декабря 2024 года № 23-2
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Кокпектинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Кокпектинский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 624 957,0 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 583 823,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 5 379,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 038,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 028 717,0 тысяч тенге;
2) затраты – 6 208 943,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 78 250,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 127 734,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 49 484,0тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 509 556,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 509 556,1 тысяч тенге:
поступление займов – 125 824,0 тысяч тенге;
погашение займов – 49 484,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 585 896,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Кокпектинского районного маслихата области Абай от 20.02.2025 № 24-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенции, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 472 265,0 тысяч тенге, в том числе:
Бигашский сельский округ – 33 110,0 тысяч тенге,
Кокпектинский сельский округ – 120 861,0 тысяч тенге,
Кокжайыкский сельский округ – 55 820,0 тысяч тенге,
Сельский округ имени К. Аухадиева – 56 117,0 тысяч тенге,
Тассайский сельский округ – 41 751,0 тысяч тенге,
Теректинский сельский округ – 33 138,0 тысяч тенге,
Улкенбокенский сельский округ – 47 605,0 тысяч тенге,
Ульгулималшинский сельский округ – 49 964,0 тысяч тенге,
Шугылбайский сельский округ – 33 899,0 тысяч тенге.
3. Принять к исполнению на 2025 год нормативы распределения доходов в бюджет района по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в размере 100 процентов, установленные решением маслихата области Абай от 13 декабря 2024 года № 23/154-VIII "Об областном бюджете на 2025-2027 годы".

2025-2027 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті туралы
Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 23-2 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 - баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Көкпекті аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Көкпекті аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 624 957,0 мың теңге:
салық түсімдер - 1 583 823,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 5 379,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 038,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 028 717,0 мың теңге;
2) шығындар - 6 208 943,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 78 250,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 127 734,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 49 484,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу - 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 509 556,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 509 556,1 мың теңге:
қарыздар түсімі – 125 824,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 49 484,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 585 896,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Көкпекті аудандық мәслихатының 20.02.2025 № 24-2 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттерiне берілетін субвенциялар көлемi 472 265,0 мың теңге сомасында көзделсін, соның ішінде:
Биғаш ауылдық округі – 33 110,0 мың теңге,
Көкпекті ауылдық округі – 120 861,0 мың теңге,
Көкжайық ауылдық округі – 55 820,0 мың теңге,
Қ.Аухадиев атындағы ауылдық округі – 56 117,0 мың теңге,
Тассай ауылдық округі – 41 751,0 мың теңге,
Теректі ауылдық округі – 33 138,0 мың теңге,
Үлкенбөкен ауылдық округі – 47 605,0 мың теңге,
Үлгілімалшы ауылдық округі – 49 964,0 мың теңге,
Шұғылбай ауылдық округі – 33 899,0 мың теңге.
3. Абай облысы мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы № 23/154-VIII "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен белгіленген 2025 жылға арналған аудан бюджетіне әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы, ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша кірістерді бөлу нормативтері 100 пайыз болып орындауға қабылдансын.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2025 год в сумме 31 925,0 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из областного бюджета согласно приложению 4.
6. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета согласно приложению 5.
7. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета согласно приложению 6.

4. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 31 925,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 4-қосымшаға сәйкес 2025 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
6. 5-қосымшаға сәйкес 2025 жылға аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
7. 6-қосымшаға сәйкес 2025 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

8. Учесть в районном бюджете на 2025 год целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета согласно приложению 7.
9. Утвердить согласно приложению 8 перечень текущих бюджетных программ районного бюджета на 2025 год.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Кокпектинского районного маслихата Т. Сарманов
Приложение 1 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 27 декабря 2024 года

8. 7-қосымшаға сәйкес 2025 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
9. 8-қосымшаға сәйкес 2025 жылға арналған аудандық бюджеттің ағымдағы бюджеттік бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. Осы шешім 2025жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Көкпекті аудандық мәслихатының төрағасы Т. Сарманов
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы

444 717,3
02
Оборона
36 802,0
1
Военные нужды
19 452,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
19 452,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
19 452,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17 350,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 350,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 350,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 000,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5 600,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
5 600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5 600,0
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5 600,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
954 063,0
1
Социальное обеспечение
392 319,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
392 319,0
005
Государственная адресная социальная помощь
392 319,0
2
Социальная помощь
441 388,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
441 388,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
53 884,0
006
Оказание жилищной помощи
3 000,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 232,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 662,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
284 055,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
56 555,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
120 356,0
451
Отдел занятости, социальных программ района (города областного значения)
120 356,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

444 717,3
02
Қорғаныс
36 802,0
1
Әскери мұқтаждар
19 452,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
19 452,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
19 452,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17 350,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 350,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 350,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 000,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5 600,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
5 600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5 600,0
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
5 600,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
954 063,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
392 319,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
392 319,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
392 319,0
2
Әлеуметтiк көмек
441 388,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
441 388,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
53 884,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 000,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 232,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 662,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
284 055,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
56 555,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
120 356,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
120 356,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

63 606,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
51 390,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
12 216,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
40 959,0
075
Строительство сетей связи
40 959,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
225 829,5
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
89 386,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
52 005,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
37 381,0
006
Капитальные расходы государственного органа
0,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
0,0
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района ( города областного значения)
136 443,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
71 279,0
014
Капитальные расходы государственного органа
10 394,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 250,0
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
25 520,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
74 672,0
6
Земельные отношения
40 859,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
40 859,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
40 859,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
0,0
007
Капитальные расходы государственного органа
0,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
33 813,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
33 813,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
33 813,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
99 930,8
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
99 930,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

63 606,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
51 390,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
12 216,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
40 959,0
075
Байланыс желілерінің құрылысы
40 959,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
225 829,5
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
89 386,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
52 005,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
37 381,0
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
0,0
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
136 443,5
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
71 279,0
014
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
10 394,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
29 250,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
25 520,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
74 672,0
6
Жер қатынастары
40 859,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
40 859,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 859,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
0,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
0,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
33 813,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
33 813,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
33 813,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
99 930,8
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
99 930,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

8 720,0
-многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получившие ранее звание "Мать героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени и имеющим четыре и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
8 775,0
4
На установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений
49 987,0
5
На повышение заработной платы работников государственных организаций: медико-социальных учреждений стационарного и полустационарного типов, организаций надомного обслуживания, временного пребывания, центров занятости населения
91 208,0
6
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам
123 243,0
7
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам
в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі"
398 554,0
8
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным (городов областного значения) бюджетам в области пассажирского транспорта и автомобильных дорог
701 568,0
9
На введение дополнительных обязательных пенсионных взносов работодателя для работников бюджетной сферы
23 928,0
Распределение сумм целевых трансфертов бюджета районным бюджетам на благоустройство населенных пунктов в том числе:
187 807,0
Устройство воркаута, детской площадки, мини футбольного поля селе Бигаш
35 236,0
10
Устройство комплексной детской площадки в селе Кокпекты район центральной площади
45 089,0
Устройство арки в селе Кокпекты
67 254,0
Устройство детской площадки в селе Кокпекты района "66 новых квартир для многодетных семей"
10 323,0
Текущий ремонт фонтана в селе Кокпекты
29 905,0
11
Распределение сумм целевых трансфертов бюджета районным бюджетам на благоустройство населенных пунктов:
9 460,0
Текущий ремонт уличного освещения в селе Шугылбай
9 460,0
12
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным бюджетам на приобретение жилья
44 880,0
13
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
91 093,0
Итого
2 065 308,0
Приложение 5 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 23-2
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Распределение сумм целевых трансфертов из областного бюджета районным бюджетам на обустройство населенных пунктов области:
40 959,0
Строительство АМС высотой 30 м. для размещения оборудования сети радиотелефонной связи в селе Бигаш
40 959,0
2
Распределение сумм целевых трансфертов на развитие из областного бюджета районным бюджетам на развитие системы водоснабжения и водоотведения
54 476,0
Строительство водопроводных сетей в селе Акой
54 476,0
Итого

8 720,0
- "Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен наградталған немесе бұрын "Батыр Ана" атағын алған және 1, 2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен наградталған және бірге тұратын төрт және одан да көп кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға
8 775,0
4
Мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық жалақыға мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына қосымша ақы белгілеуге
49 987,0
5
Мемлекеттік ұйымдар: стационарлық және жартылай стационарлық үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелер, үйде қызмет көрсету, уақытша болу ұйымдары, халықты жұмыспен қамту орталықтары қызметкерлерінің жалақысын арттыруға
91 208,0
6
Облыстық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
123 243,0
7
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалаларға) бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу "Ауыл – ел бесігі" жобасы аясында
398 554,0
8
Облыстық бюджеттен жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы аудандық (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
701 568,0
9
Бюджеттік сала қызметкерлері үшін жұмыс берушінің қосымша міндетті зейнетақы жарналарын енгізу туралы
23 928,0
Облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге облыстың елді мекендерін құруға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу, соның ішінде:
187 807,0
Воркаутты, балалар алаңын, Бигаш ауылының шағын футбол алаңын орнату
35 236,0
10
Көкпекті ауылында кешенді балалар алаңын орнату Орталық алаң ауданы
45 089,0
Көкпекті ауылындағы Арка құрылысы
67 254,0
"Көпбалалы отбасыларға арналған 66 жаңа пәтер" ауданының Көкпекті ауылында балалар алаңын орнату
10 323,0
Көкпекті ауылындағы субұрқақты ағымдағы жөндеу
29 905,0
11
Елді мекендерді абаттандыруға аудандық бюджеттерге бюджеттің нысаналы трансферттерінің сомаларын бөлу:
9 460,0
Көкпекті ауданы Шұғылбай ауылындағы көше жарығын ағымдағы жөндеу
9 460,0
12
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге тұрғын үй сатып алуға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
44 880,0
10
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттердің шығындарын өтеуге төмен тұрған бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
91 093,0
Барлығы
2 065 308,0
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 23-2 шешіміне
5-қосымша
2025 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері
Атауы
Сомасы
1
Облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
40 959,0
Бигаш ауылында радиотелефон байланысы желісінің жабдықтарын орналастыру үшін биіктігі 30 м антенна діңгек станциясын салу
40 959,0
2
Облыстық бюджеттен аудандық бюджеттеріне сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
54 476,0
Ақой ауылында су құбыры желілерінің құрылысы
54 476,0
Барлығы

95 435,0
Приложение 6 к решению
Кокпектинского районного
маслихата
от 27 декабря 2024 года
№ 23-2
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на 2025 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
1
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов на выплату государственноц адресной социальной помощи
95 285,0
2
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета бюджетам районов на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан в том числе:

95 435,0
Көкпекті аудандық
мәслихатының
2024 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 23-2 шешіміне
6-қосымша
2025 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Атауы
Сомасы
1
Республикалық бюджеттен аудандардың бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
95 285,0
2
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға, оның ішінде:

7 310,0
увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами
6 214,0
санаторно-курортное лечение
1 096,0
3
Распределение сумм целевых трансфертов из республиканского бюджета районным бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
1 671,0
3
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов

7 310,0
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға
6 214,0
санаторий-курорттық емдеу
1 096,0
3
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің еңбекақысын арттыруға республикалық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу
1 671,0
3
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыруға арналған бюджеттік несиелер

112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
122
Аппарат акима района (города областного значения)
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
003
Капитальные расходы государственного органа
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
2
Финансовая деятельность
452
Отдел финансов района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в
области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
018
Капитальные расходы государственного органа
028
Приобретение имущества в коммунальную собственность
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5
Планирование и статистическая деятельность
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
004
Капитальные расходы государственного органа
9
Прочие государственные услуги общего характера
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
007
Капитальные расходы государственного органа
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
003
Капитальные расходы государственного органа
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
02
Оборона
1
Военные нужды
122
Аппарат акима района (города областного значения)
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской
обязанности
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
122
Аппарат акима района (города областного значения)
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности

112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
107
Жергілікті атқарушы органның шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
2
Қаржылық қызмет
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін
орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару,  жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды  реттеу
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
028
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
02
Қорғаныс
1
Әскери мұқтаждар
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер

098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
2
Коммунальное хозяйство
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
018
Развитие благоустройства городов и населенных пунктов
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
3
Благоустройство населенных пунктов
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
025
Освещение улиц в населенных пунктах
029
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в области культуры
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района города областного значения)
003
Поддержка культурно-досуговой работы
2
Спорт
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
008
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
009
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
010
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3
Информационное пространство
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
006
Функционирование районных (городских) библиотек
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
495
О т д е л архитектуры, строительства , жилищно-ком мунального хозяйства, пассажирског о транспорта и автомобильн ых дорог района
075
Строительство сетей связи
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
006
Капитальные расходы государственного органа
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
2
Коммуналдық шаруашылық
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
018
Қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамыту
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
3
Елді-мекендерді көркейту
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
025
Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру
029
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
2
Спорт
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
008
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
009
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық)  деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
010
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала)  құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3
Ақпараттық кеңiстiк
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
075
Байланыс желілерінің құрылысы
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
14
Обслуживание долга
1
Обслуживание долга
452
Отдел финансов района (города областного значения)
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
15
Трансферты
1
Трансферты
452
Отдел финансов района (города областного значения)
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
007
Бюджетные изъятия
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
038
Субвенции
054
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
006
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
9
Прочие
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Поступления от продажи финансовых активов государства
V. Дефицит (профицит) бюджета
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
Поступление займов
7
Поступления займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Погашение займов
16
Погашение займов
1
Погашение займов
452
Отдел финансов района (города областного значения)
008
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
8
Используемые остатки бюджетных средств
01
Остатки бюджетных средств
1
Свободные остатки бюджетных средств

495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
14
Борышқа  қызмет көрсету
1
Борышқа қызмет көрсету
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
15
Трансферттер
1
Трансферттер
452
Ауданның (облыстық маң ызы бар қаланың) қаржы
бөлімі
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
007
Бюджеттік алып коюлар
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
038
Субвенциялар
054
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
ІІІ. Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
006
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
9
Басқалар
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
Қарыздар түсімі
7
Қарыздар түсімдері
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім-шарттары
Қарыздарды өтеу
16
Қарыздарды өтеу
1
Қарыздарды өтеу
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
008
Жергілікті атқарушы органның  жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары