О бюджете района Жаңасемей области Абай на 2025–2027 годы
Решение маслихата района Жаңасемей области Абай от 30 декабря 2024 года № 14/97-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии со статьями 73, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Жанасемей РЕШИЛ:
1.Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 444 001,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 168 077,5 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 108,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 1 263 815,7 тысяч тенге;
2) затраты –2 491 417,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 25 675,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 645,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -73091,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 73091,6 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 39 320,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13 645,0 тысяч тенге;

Абай облысы Жаңасемей ауданының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 2024 жылғы 30 желтоқсандағы № 14/97-VIII шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01 2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 73, 75 баптарына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жаңасемей аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 444 001,2 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 168 077,5 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 108,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 1 263 815,7 мың теңге;
2) шығындар – 2 491 417,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 25 675,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 39 320,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 645,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -73091,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 73091,6 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 39 320,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 645,0 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 47 416,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата района Жаңасемей области Абай от 19.05.2025 № 17/169-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа района Жаңасемей на 2025 год в сумме 30000,0 тысяч тенге.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель маслихата района Жаңасемей Е. Абильмажинов
1 Приложение к решению
маслихата района Жаңасемей
№14/97-VIII

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 47 416,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Абай облысы Жаңасемей ауданы мәслихатының 19.05.2025 № 17/169-VIII шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған Жаңасемей ауданының атқарушы органының резерві 30000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. Осы шешiм 2025 жылғы 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Жаңасемей аудандық мәслихатының төрағасы Е. Абильмажинов
Абай облысы
Жаңасемей аудандық
мәслихатының

28215,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
26015,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
1200,0
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
417196,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
196196,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
221000,0
2
Коммунальное хозяйство
207956,5
809
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
207956,5
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
400,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
207556,5
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
278881,5
1
Деятельность в области культуры
156031,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
156031,0
009
Поддержка культурно-досуговой работы
156031,0
3
Информационное пространство
61488,0
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
61488,0
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
2000,0
007
Функционирование районных (городских) библиотек
59488,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
61362,5
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
61362,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
34292,0
003
Капитальные расходы государственного органа
1400,0
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5500,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20170,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48914,0
1
Земельные отношения
44982,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
44982,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)

28215,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26015,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1200,0
809
Аудандық (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
417196,0
013
Аудан аумағының қала құрылысын дамыту схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
196196,0
00
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
221000,0
22
Коммуналдық шаруашылық
207956,5
809
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
207956,5
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
400,0
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
207556,5
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
278881,5
1
Мәдениет саласындағы қызмет
156031,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
156031,0
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
156031,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
61488,0
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
61488,0
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
2000,0
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
59488,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
61362,5
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі
61362,5
001
Жергілікті деңгейде ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34292,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1400,0
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5500,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20170,5
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48914,0
1
Жер қатынастары
44982,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
44982,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер