"Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына, амбулаториялық емделу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдарды беру туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 шілдедегі № 19-12 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Жамбыл облыстық мәслихатының 2024 жылғы 25 қыркүйектегі № 17-6 шешімі
Жамбыл облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына, амбулаториялық емделу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдарды беру туралы" Жамбыл облыстық мәслихатының 2022 жылғы 29 шілдедегі № 19-12 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде қосымша берілетін тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің, оның ішінде дәрілік заттардың, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдардың тізбесіне осы шешімнің қосымшасына сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың төрағасы А. Нұралиев
Жамбыл облыстық мәслихатының
2024 жылғы "25" қыркүйектегі
№ 17-6 шешіміне қосымша
Жамбыл облысында тұрақты тұратын Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарына, амбулаториялық емделу кезінде қосымша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін, оның ішінде дәрілік заттарды, мамандандырылған емдік өнімдер мен медициналық бұйымдарды беру туралы тізбесіне (бұдан әрі - Тізбе) енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
Тізбенің 29-тармағы мынандай мазмұнда жазылсын:
"
29
D68.0
Виллебранд ауруы
Ангиогемофилия тамырлы бұзылысы бар фактор тапшылығы, тамырлы гемофилия
Фактор свертывания крови в комбинации с высоким содержанием фактора Виллебранда
";
Тізбе мынандай мазмұндағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
"
37.1
Е72.2
Мочевина циклінің метаболикалық бұзылыстары, Цитруллинемия
Мочевина циклінің метаболикалық бұзылыстары, Цитруллинемия
Глицерол фенилбутират
";
Тізбенің 43 және 52-тармақтары мынандай мазмұнда жазылсын:
"
43
E84 E84.0 E84.1 E84.8 Е84.9
Зат алмасуының бұзылуы
Кистозды фиброз, Өкпе көріністері бар кистозды фиброз, Ішек көріністері бар кистозды фиброз, басқа көріністері бар кистозды фиброз, анықталмаған кистозды фиброз
(Муковисцидоз)
Тобрамицин
Ацетилцистеин
Дорназа альфа
Колистин (Колистиметат)
Окистар
52

О внесении изменений и дополнений в решение Жамбылского областного маслихата от 29 июля 2022 года № 19-12 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно"
Решение Жамбылского областного маслихата от 25 сентября 2024 года № 17-6
Жамбылский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести следующие изменения и дополнения в решение Жамбылского областного маслихата от 29 июля 2022 года № 19-12 "О дополнительном предоставлении гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий, отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно":
В перечень дополнительно предоставляемого гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно, утвержденный указанным решением, внести изменения и дополнения согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель областного маслихата А. Нуралиев
Приложение к решению
Жамбылского областного маслихата
от "25" сентября 2024 года № 17-6
Вносимые дополнения и изменения в Перечень дополнительно предоставляемого гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе лекарственных средств, специализированных лечебных продуктов, медицинских изделий отдельным категориям граждан Республики Казахстан, постоянно проживающим в Жамбылской области при амбулаторном лечении бесплатно (далее - Перечень)
Пункт 29 Перечня изложить в следующей редакции:
"
29
D68.0
Болезнь Виллебранда
Ангиогемофилия Дефицит фактора с сосудистым нарушением, Сосудистая гемофилия
Фактор свертывания крови в комбинации с высоким содержанием фактора Виллебранда
";
в Перечне дополнить пунктом 37-1 в следующей редакции:
"
37.1
Е72.2
Нарушения обмена цикла мочевины, Цитруллинемия
Нарушения обмена цикла мочевины, Цитруллинемия
Глицерол фенилбутират
";
пункты 43 и 52 Перечня изложить в следующей редакции:
"
43
E84 E84.0 E84.1 E84.8 Е84.9
Нарушение обмена веществ
Кистозный фиброз, Кистозный фиброз с легочными проявлениями, Кистозный фиброз с кишечными проявлениями, Кистозный фиброз с другими проявлениями, Кистозный фиброз неуточненный
(Муковисцидоз)
Тобрамицин
Ацетилцистеин
Дорназа альфа
Колистин (Колистиметат)
Окистар
52

I27.0
I27.2 I28.1 I28.8 I28.9
Өкпе гипертензиясы
Біріншілік өкпе гипертензиясы, басқа қайталама өкпе гипертензиясы, өкпе артериясының аневризмасы, өкпе тамырларының басқа да нақтыланған аурулары, анықталмаған өкпе тамырларының ауруы
Илопрост
Селексипаг
Бозентан
Мацитентан
Силденафил
Риоцигуат
";
Тізбе мынандай мазмұндағы 54-1-тармақпен толықтырылсын:
"
54.1
L40
L40.0
L40.8
Псориаз
Псориаз, қарапайым Псориаз
Монета тәрізді псориаз
Бляшек псориазы, басқа псориаз
Иілгіш инверсиялық псориаз
Гуселькумаб
";
Тізбенің 57 және 58-тармақтары мынандай мазмұнда жазылсын:
"
57
M08 M08.0M08.1М08.2М08.3M08.4
Жасөспірімдердің (ювенильді) идиопатиялық артриті
Ювенильді ревматоидты артрит
Ревматоидты факторы бар немесе онсыз кәмелетке толмаған ревматоидты артрит,
Жасөспірімдердің анкилозды спондилиті, жүйелі түрде басталатын жасөспірімдердің артриті
Стилл БДУ ауруы, жасөспірімдер полиартриті (серонегативті)
Созылмалы кәмелетке толмаған полиартрит, Пауциартикулярлы жасөспірімдер артриті
Этанерцепт
Адалимумаб
Тоцилизумаб
Инфликсимаб
Канакинумаб
Анакинра
Тофацитиниб
58
М30.3
М31.3
М31.4
М31.4
М31.8
М32
М32.0
М32.1
М32.8
М32.9
М33
М33.2
М34.0
М35.2
Дәнекер тіннің жүйелік зақымдануы
Шырышты-тері лимфонодулярлық синдромы (Кавасаки), Вегенер Грануломатозы, аорта доғасы синдромы (Такаясу), микроскопиялық полиангитит, жүйелі қызыл жегі, дәрілік жүйелі қызыл жегі, басқа органдардың немесе жүйелердің қатысуымен жүйелі қызыл жегі, жүйелі қызыл жегінің басқа түрлері, анықталмаған жүйелі қызыл жегі
Нинтеданиб
Белимумаб
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Ритуксимаб
Гидроксихлорохин
Азатиоприн
Метотрексат
";
Тізбе мынандай мазмұндағы 58-1 және 58-2-тармақтармен толықтырылсын:
"
58.1
Р22.0
Жаңа туған нәрестедегі тыныс алудың бұзылу синдромы
Респираторный дистресс синдромы (РДС)
Паливизумаб
58.2
P27.1
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхопульмональды дисплазия
Перинаталдық кезеңде пайда болған бронхопульмональды дисплазия
Паливизумаб
";
Тізбенің 61-тармағы мынандай мазмұнда жазылсын:
"
61
Q81 Q81.0 Q81.1Q81.2Q81.8Q81.9
Буллезді эпидермолиз
Буллезді эпидермолиз,
Буллезді эпидермолиз қарапайым (алынып тасталды: Коккейн синдромы (Q87.1)),
Эпидермолиз буллезді өлім (Херлиц синдромы),
Эпидермолиз буллезді дистрофиялық, басқа буллезді эпидермолиз,
Анықталмаған буллезді эпидермолиз
Диацереин
Октенидин
Специализированное питание ("Пептамен Джуниор", "Клинутрен Джуниор", "Нутриэн Иммун", " Педиа Шур")
Mepitel 10см х 18см.
Mepilex Lite 20x50 см
Mepilex Lite 15см х 15см.
Mepilex Transfer 20см х 50см
Mepitac 4см х 1,5м
Hydrosorb-гидрогелевые повязки 20х20
Hydrocoll- гидроколлоидная поаязка, 10х10
Коллагеновая губка с диоксометилтетрагидропиримидином

I27.0
I27.2 I28.1 I28.8 I28.9
Легочная гипертензия
Первичная легочная гипертензия, Другая вторичная легочная гипертензия, Аневризма легочной артерии, Другие уточненные болезни легочных сосудов, Болезнь легочных сосудов неуточненная
Илопрост
Селексипаг
Бозентан
Мацитентан
Силденафил
Риоцигуат
";
в Перечне дополнить пунктом 54-1 в следующей редакции:
"
54.1
L40
L40.0
L40.8
Псориаз
Псориаз,Псориаз обыкновенный Монетовидный псориаз Бляшечный псориаз, Другой псориаз Сгибательный инверсный псориаз
Гуселькумаб
";
пункты 57 и 58 Перечня изложить в следующей редакции:
"
57
M08 M08.0M08.1М08.2М08.3M08.4
Юношеский (ювенильный) идиопатический артрит
Юношеский ревматоидный артрит Ювенильный ревматоидный артрит с ревматоидным фактором или без него,
Юношеский анкилозирующий спондилит, Юношеский артрит с системным началом Болезнь Стилла БДУ, Юношеский полиартрит (серонегативный) Хронический ювенильный полиартрит, Пауциартикулярный юношеский артрит
Этанерцепт
Адалимумаб
Тоцилизумаб
Инфликсимаб
Канакинумаб
Анакинра
Тофацитиниб
58
М30.3
М31.3
М31.4
М31.4
М31.8
М32
М32.0
М32.1
М32.8
М32.9
М33
М33.2
М34.0
М35.2
Системные поражения соединительной ткани
Слизисто-кожный лимфонодулярный синдром (Кавасаки), Грануломатоз Вегенера, Синдром дуги аорты (Такаясу), Микроскопический полиангиит, Системная красная волчанка, Лекарственная системная красная волчанка, Системная красная волчанка с поражением других органов или систем, Другие формы системной красной волчанки, Системная красная волчанка неуточненная
Нинтеданиб
Белимумаб
Инфликсимаб
Тоцилизумаб
Ритуксимаб
Гидроксихлорохин
Азатиоприн
Метотрексат
";
в Перечне дополнить пунктами 58-1 и 58-2 в следующей редакции:
"
58.1
Р22.0
Синдром дыхательного расстройства у новорожденного
Респираторный дистресс синдром (РДС)
Паливизумаб
58.2
P27.1
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Бронхолегочная дисплазия, возникшая в перинатальном периоде
Паливизумаб
";
пункт 61 Перечня изложить в следующей редакции:
"
61
Q81 Q81.0 Q81.1Q81.2Q81.8Q81.9
Буллезный эпидермолиз
БуллҰзный эпидермолиз,
Эпидермолиз буллезный простой (исключен: синдром Коккейна(Q87.1)),
Эпидермолиз буллезный летальный (Синдром Херлица),
Эпидермолиз буллезный дистрофический, другой буллезный эпидермолиз,
Буллезный эпидермолиз неуточненный
Диацереин
Октенидин
Специализированное питание ("Пептамен Джуниор", "Клинутрен Джуниор", "Нутриэн Иммун", " Педиа Шур")
Mepitel 10см х 18см.
Mepilex Lite 20x50 см
Mepilex Lite 15см х 15см.
Mepilex Transfer 20см х 50см
Mepitac 4см х 1,5м
Hydrosorb-гидрогелевые повязки 20х20
Hydrocoll- гидроколлоидная поаязка, 10х10
Коллагеновая губка с диоксометилтетрагидропиримидином