О внесении изменений в решение Таразского городского маслихата от 27 декабря 2023 года № 11-2 "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Таразского городского маслихата Жамбылской области от 6 сентября 2024 года № 19-3
Таразский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таразского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 11-2 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 83 600 922 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 33 642 370 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 583 348 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 16 382 661 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 32 992 543 тысяч тенге;
2) затраты – 93 418 968 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 803 568 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 803 568 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -10 621 614 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 621 614 тысяч тенге:

"2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Тараз қалалық мәслихатының 2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 19-3 шешімі
Тараз қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Тараз қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 11-2 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 83 600 922 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 33 642 370 мың теңге;
cалықтық емес түсімдер – 583 348 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер – 16 382 661 мың теңге;
трансферттер түсімі – 32 992 543 мың теңге;
2) шығындар – 93 418 968 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 803 568 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 803 568 мың теңге;
қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 621 614 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 621 614 мың теңге":

поступление займов – 29 106 710 тенге;
погашение займов – 23 369 026 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 4 883 930 тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Таразского городского маслихата К. Олжабай
Приложение к решению
Таразского городского маслихата
от 6 сентября 2024 года №19-3
Приложение №1 к решению
Таразского городского маслихата

қарыздар түсімі – 29 106 710 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 369 026 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 4 883 930 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Тараз қалалық мәслихатының төрағасы К. Олжабай
Тараз қалалық мәслихатының
2024 жылғы 6 қыркүйектегі № 19-3
шешіміне қосымша
Тараз қалалық мәслихатының

14 524
02
Оборона
70 256
122
Аппарат акима района (города областного значения)
70 256
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 256
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
34 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
420 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
420 000
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
420 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
6 574 951
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 959 965
005
Государственная адресная социальная помощь
1 959 965
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 224 673
006
Оказание жилищной помощи
129 477
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
485 383
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
27 912
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
235 201
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
451 070
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
895 630
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2 190 313
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
157 281
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 326
021
Капитальные расходы государственного органа
19 497
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
1 988 867
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
13 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 342
467
Отдел строительства района (города областного значения)
200 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
200 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
68 248 181

14 524
02
Қорғаныс
70 256
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
70 256
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 256
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
34 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
420 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
420 000
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
420 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
6 574 951
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 959 965
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 959 965
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 224 673
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
129 477
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
485 383
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
27 912
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
235 201
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
451 070
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
895 630
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2 190 313
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
157 281
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 326
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19 497
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
1 988 867
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
13 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 342
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
200 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
200 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
68 248 181