О внесении изменений в решение Мойынкумского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Мойынкумского районного маслихата Жамбылской области от 8 ноября 2024 года № 30-2
Мойынкумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Мойынкумского районного маслихата "О районном бюджете 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 704 676 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 228 470 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 195 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 4 465 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 449 546 тысяч тенге;
2) затраты – 8 030 527 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 103 262 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 179 062 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 75 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -429 113 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 429 113 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 179 062 тысяч тенге;

Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 "2024–2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Мойынқұм аудандық мәслихатының 2024 жылғы 8 қарашадағы № 30-2 шешімі
Мойынқұм аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1."2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Мойынқұм аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер – 7 704 676 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 228 470 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 195 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер –4 465 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 449 546 мың теңге;
2)шығындар – 8 030 527 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 103 262 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 179 062 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 75 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -429 113 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 429 113 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 179 062 мың теңге;

погашение займов – 75 800 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 325 851 тысяч тенге."
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
И.о Председателя маслихата
Мойынкумского района М. Кошкимбаев
Приложение к решению
Мойынкумского районного маслихата
от 08 ноября 2024 года №30-2
Приложение 1 к решению
Мойынкумского районного маслихата

қарыздарды өтеу – 75 800 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 325 851 мың теңге."
Көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2.Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Мойынқұм аудандық маслихаты
төрағасының м.а М. Кошкимбаев
Мойынқұм аудандық мәслихатының
2024 жылғы 08 қарашадағы №30-2
шешіміне қосымша
Мойынқұм аудандық мәслихатының

21172
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
21172
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
361802
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
24738
005
Государственная адресная социальная помощь
24738
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83564
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
39099
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
21204
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
826
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
22435
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
253500
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
102161
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
111
021
Капитальные расходы государственного органа
9309
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
63191
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
68376
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
10352
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1953540
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
46258
002
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
21357
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
24901
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
292939
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
292939
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

21172
021
Елді мекендерде жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету
21172
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
361802
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
24738
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
24738
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83564
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
39099
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
21204
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
826
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
22435
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
253500
001
Жергілікті деңгейдехалық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
102161
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
111
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9309
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63191
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
68376
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
10352
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1953540
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
46258
002
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, соның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
21357
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
24901
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
292939
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
292939
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

2000
036
Развитие газотранспортной системы
2000
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
864892
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
175862
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
35018
006
Капитальные расходы государственного органа
100613
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
40231
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
608800
010
Развитие объектов сельского хозяйства
608800
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43110
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
29866
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
13204
007
Капитальные расходы государственного органа
40
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
37120
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
37120
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
67947
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
67947
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
35168
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
31379
015
Капитальные расходы государственного органа
1400
12
Транспорт и коммуникации
1151581
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1006581
022
Развитие транспортной инфраструктуры
555555
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
380838
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
70188
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
145000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
145000
13
Прочие

2000
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
2000
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
864892
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
175862
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35018
006
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
100613
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
40231
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
608800
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
608800
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43110
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29866
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
13204
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
40
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
37120
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
37120
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
67947
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
67947
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
35168
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
31379
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1400
12
Көлiк және коммуникация
1151581
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1006581
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
555555
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
380838
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
70188
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
145000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
145000
13
Басқалар