О внесении изменений в решение Шуского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 14-3 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 4 мая 2024 года № 21-2
Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шуского районного маслихата "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 14-3 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 13784878 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 4694374 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 87082 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 76300 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8927122 тысяч тенге.
2) затраты – 13534976 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1276194 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1405550 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 129356 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 389000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 389000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 389000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1415292 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –1415292 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1405550 тысяч тенге;
погашение займов – 129356 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 139098 тысяч тенге.
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 мамырдағы № 21-2 шешімі
Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Шу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 14-3 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
2024 – 2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 13784878 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер– 4694374 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 87082 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 76300 мың теңге;
трансферттер түсімі – 8927122 мың теңге.
2) шығындар – 13534976 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1276194 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1405550 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 129356 мың теңге;
3) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 389000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 389000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 389000 мың теңге;
4) бюджет тапшылығы (профициті) – -1415292 теңге;
5) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1415292 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1405550 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 129356 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 139098 мың теңге.
Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

32040
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
32040
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
32040
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1174267
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
290789
005
Государственная адресная социальная помощь
290789
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
449402
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
50950
006
Оказание жилищной помощи
7805
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
117615
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6782
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
232259
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
33991
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
434076
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
60056
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1782
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
344704
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13470
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4484744
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения
176109
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
45109
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
131000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1078190
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
400000
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

32040
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
32040
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
32040
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1174267
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
290789
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
290789
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
449402
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
50950
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
7805
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
117615
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6782
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
232259
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
33991
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
434076
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
60056
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1782
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
344704
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13470
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4484744
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176109
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
45109
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
131000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1078190
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
400000
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру

79035
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
212207
006
Капитальные расходы государственного органа
18420
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
13002
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
195684
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
41327
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
40327
006
Капитальные расходы государственного органа
1000
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
50000
010
Развитие объектов сельского хозяйства
50000
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
68081
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
59576
004
Организация работ по зонированию земель
7505
007
Капитальные расходы государственного органа
1000
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
36276
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
36276
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
90021
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
90021
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
60321
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
15700
015
Капитальные расходы государственного органа
14000
12
Транспорт и коммуникации
650828
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
540828
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
104100
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
436728
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
110000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
110000
13
Прочие
496896
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения

79035
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
212207
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
18420
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
13002
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
195684
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
41327
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40327
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
50000
010
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
50000
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
68081
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59576
004
Жердi аймақтарға бөлу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
7505
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1000
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
36276
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
36276
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
90021
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
90021
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайлы және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
60321
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
15700
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14000
12
Көлiк және коммуникация
650828
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
540828
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
104100
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
436728
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
110000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
110000
13
Басқалар
496896
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі