О бюджете города Шу и сельских округов на 2025-2027 годы
Решение Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26 декабря 2024 года № 34-2.
В соответствии статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Шуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шу и сельских округов на 2025-2027 годы согласно приложениям 1-21 в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1.1 Аксуский сельский округ:
1) доходы – 168308 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11777 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 156531 тысяч тенге;
2) затраты – 169822 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – -1514 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 1514 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1514 тысяч тенге.
1.2 Алгинский сельский округ:
1) доходы - 118152 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 26451 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 91701 тысяч тенге;
2) затраты – 122118 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 3966 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 3966 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 3966 тысяч тенге.
1.3 Актюбинский сельский округ:
1) доходы - 150689 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 8389 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 142300 тысяч тенге;
2) затраты – 152123 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері туралы
Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 34-2 шешімі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабына сәйкес Шу аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға Шу қаласы және ауылдық округтерінің бюджеттері 1-21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1.1 Ақсу ауылдық округі:
1) кірістер –168308 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 11777 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 156531 мың теңге;
2) шығындар – 169822 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1514 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1514 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары-1514 мың теңге.
1.2 Алға ауылдық округі:
1)кірістер – 118152 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 26451 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 91701 мың теңге;
2)шығындар – 122118 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -3966 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3966 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары- 3966 мың теңге.
1.3 Ақтөбе ауылдық округі:
1)кірістер – 150689 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 8389 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 142300 мың теңге;
2)шығындар – 152123 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 2260 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 2260 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2260 тысяч тенге.
1.19 города Шу:
1) доходы – 901394 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 667850 тысяч тенге;
неналоговые поступления –0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32000 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 201544 тысяч тенге;
2) затраты – 1023725 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование –0 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами –0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) – - 122331 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 122331 тысяч тенге;
поступление займов -0 тысяч тенге;
погашение займов -0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 122331 тысяч тенге
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26.02.2025 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Объем субвенции на 2025 год, передаваемой из районного бюджета в бюджет сельских округов определить в сумме 876798 тысяч тенге.
Алгинского сельского округа – 45888 тысяч тенге;
Аксуского сельского округа – 42448 тысяч тенге;
Актюбинского сельского округа – 34740 тысяч тенге;
Балуан Шолакского сельского округа – 35245 тысяч тенге;
Берликского сельского округа – 46063 тысяч тенге;
Берликустемского сельского округа – 41666 тысяч тенге;
село Далакайнар – 35115 тысяч тенге;
Дулатского сельского округа – 31259 тысяч тенге;
Ески-Шуского сельского округа – 43068 тысяч тенге;
Жанажолского сельского округа – 38396 тысяч тенге;
Жанакогамского сельского округа – 43222 тысяч тенге;
Коккайнарского сельского округа – 36392 тысяч тенге;
Корагатинского сельского округа – 41965 тысяч тенге;
село Конаева – 55996 тысяч тенге;
Тасуткельского сельского округа – 33446 тысяч тенге;
Толебийского сельского округа – 91622 тысяч тенге;
Ондирисского сельского округа – 34342 тысяч тенге;
Шокпарскогосельского округа – 39153 тысяч тенге;
город Шу – 106772 тысяч тенге.

4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2260 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2260 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 2260 мың теңге.
1.19 Шу қаласы:
1)кірістер – 901394 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 667850 мың теңге;
салықтық емес түсімдер –0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32000 мың теңге;
трансферттер түсімі – 201544 мың теңге;
2)шығындар – 1023725 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4)қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5)бюджет тапшылығы (профициті) – -122331 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 122331 мың теңге;
қарыздар түсімі -0 мың теңге;
қарыздарды өтеу -0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 122331 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 36-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенция мөлшері 876798 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Алға ауылдық округі - 45888 мың теңге;
Ақсу ауылдық округі – 42448 мың теңге;
Ақтөбе ауылдық округі - 34740 мың теңге;
Балуан Шолақ ауылдық округі - 35245 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі - 46063 мың теңге;
Бірлікүстем ауылдық округі - 41666 мың теңге;
Далақайнар ауылы – 35115 мың теңге;
Дулат ауылдық округі - 31259 мың теңге;
Ескі - Шу ауылдық округі – 43068 мың теңге
Жаңажол ауылдық округі – 38396 мың теңге;
Жаңақоғам ауылдық округі - 43222 мың теңге;
Көкқайнар ауылдық округі – 36392 мың теңге;
Қорағаты ауылдық округі - 41965 мың теңге;
Қонаев ауылы - 55996 мың теңге;
Тасөткел ауылдық округі – 33446 мың теңге;
Төле би ауылдық округі - 91622 мың теңге;
Өндіріс ауылдық округі - 34342 мың теңге;
Шоқпар ауылдық округі – 39153 мың теңге;
Шу қаласы - 106772 мың теңге.

3. Учесть в бюджетах сельских округов на 2025 год суммы целевых трансфертов на развитие и целевых текущих трансфертов, предусмотренных за счет средств районного бюджета.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Приложение 1 к решению
Шуского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 34-2
Бюджет Аксуского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26.02.2025 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
2025 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

3. 2025 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджет қаржысы есебінен қарастырылған нысаналы даму және нысаналы ағымдағы трансферттер сомалары ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі.
Шу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 34-2 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған Ақсу ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 36-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2025 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР

056
Погашение долга аппарата акима города районного значения, села, поселка, сельского округа перед вышестоящим бюджетом
0
8
Используемые остатки бюджетных средств
1514
Приложение 2 к решению
Шуского районного маслихата
от 26 декабря 2024 года № 34-2
Бюджет Алгинского сельского округа на 2025 год
Сноска. Приложение 2 в редакции решения Шуского районного маслихата Жамбылской области от 26.02.2025 № 36-2 (вводится в действие с 01.01.2025).
Категория
2025 год сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
I. ДОХОДЫ

056
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімі аппаратының жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
0
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1514
Шу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 34-2 шешіміне 2 қосымша
2025 жылға арналған Алға ауылдық округінің бюджеті
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Шу аудандық мәслихатының 26.02.2025 № 36-2 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
2025 жыл сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
I. КІРІСТЕР