О городском бюджете на 2025 – 2027 годы
Решение Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 25 декабря 2024 года № 166.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Сатпаевский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2025 – 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 794 222 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 10 126 239 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 46 670 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 74 950 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 546 363 тысяч тенге;
2) затраты – 17 703 180 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 5 045 296 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 5 045 296 тысяч тенге тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 0 тенге;
погашение займов – 2 068 169 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 977 127 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Сатпаевского городского маслихата области Ұлытау от 19.03.2025 № 188 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в городской бюджет в следующих размерах:

2025 – 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 166 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Сәтбаев қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 – 2027 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 794 222 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 10 126 239 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 46 670 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 74 950 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 6 546 363 мың теңге;
2) шығындар – 17 703 180 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 5 045 296 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитін пайдалану) қаржыландыру – 5 045 296 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 2 068 169 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 2 977 127 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Сәтбаев қалалық мәслихатының 19.03.2025 № 188 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2025 жылға арналған қалалық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:

1) по индивидуальному подоходному налогу:
с доходов, облагаемых у источника выплаты – 75 процентов;
2) по социальному налогу – 75 процентов.
3. Учесть, что в составе доходов и расходов городского бюджета на 2025 год предусмотрены целевые трансферты согласно приложению 4.
4. Учесть в составе поступлений городского бюджета на 2025 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города, в сумме 2 572 244 тысяч тенге.

1) жеке табыс салығы бойынша:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 75 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 75 пайыз.
3. 2025 жылға арналған қалалық бюджет кірістерінің және шығындарының құрамында келесі трансферттер қарастырылғаны 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. 2025 жылға арналған қалалық бюджет түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін субвенциялардың көлемі 2 572 244 мың теңге сомасында ескерілсін.

356 038
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
189 319
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
592 822
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
150 045
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150 045
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
147 480
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
565
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
2 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
10 224 902
1
Жилищное хозяйство
3 511 032
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500
059
Текущий и капитальный ремонт фасадов, кровли многоквартирных домов, направленных на придание единого архитектурного облика населенному пункту
500
467
Отдел строительства района (города областного значения)
2 519 940
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 416 750
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
103 190
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
990 592
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
109 079
005
Организация сохранения государственного жилищного фонда
33 086
006
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
19 664
083
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
200 000
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
628 763
2
Коммунальное хозяйство
3 340 906
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3 340 906
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
648 000
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения

356 038
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
189 319
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
592 822
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
150 045
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150 045
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
147 480
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
565
094
Коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алу
2 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 224 902
1
Тұрғын үй шаруашылығы
3 511 032
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500
059
Елді мекенге бірыңғай сәулеттік келбет беруге бағытталған, көппәтерлі тұрғын үйлердің қасбеттерін, шатырларын ағымдағы немесе күрделі жөндеу
500
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
2 519 940
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 416 750
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
103 190
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
990 592
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 079
005
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
33 086
006
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
19 664
083
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі" АҚ-ға бюджеттік кредит беру
200 000
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
628 763
2
Коммуналдық шаруашылық
3 340 906
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3 340 906
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
648 000
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі

109 342
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
109 342
02
Оборона
71 403
1
Военные нужды
69 491
122
Аппарат акима района (города областного значения)
69 491
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
69 491
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
1 912
122
Аппарат акима района (города областного значения)
1 912
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
735
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 177
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
75 600
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
75 600
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
75 600
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
75 600
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 324 283
1
Социальное обеспечение
42 000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
42 000
005
Государственная адресная социальная помощь
42 000
2
Социальная помощь
1 113 854
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 113 854
006
Оказание жилищной помощи
2 633
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
373 840
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
197 651
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
537 550
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
168 429
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
168 429
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
165 736
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

109 342
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 342
02
Қорғаныс
71 403
1
Әскери мұқтаждар
69 491
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
69 491
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
69 491
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
1 912
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 912
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
735
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 177
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
75 600
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
75 600
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
75 600
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
75 600
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 324 283
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
42 000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
42 000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
42 000
2
Әлеуметтiк көмек
1 113 854
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 113 854
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2 633
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
373 840
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 180
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
197 651
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу, жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
537 550
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
168 429
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
168 429
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
165 736
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу

1 984
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
41 170
на выплату государственной адресной социальной помощи
48 636
на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения
461 652
Целевые трансферты на развитие:
2 037 514
из областного бюджета
2 037 514
на строительство 5-этажного 60 квартирного жилого дома по адресу: город Сатпаев, улица Абая, 3/1
413 200
на строительство 5-этажного 60 квартирного жилого дома по адресу: город Сатпаев, улица Абая, 3/2
369 761
на строительство 5-этажного 60 квартирного жилого дома
296 805
на реконструкцию магистральной тепловой сети № 1 города Сатпаев
801 067
на реконструкцию магистральной тепловой сети № 2 города Сатпаев
156 681

1 984
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
41 170
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге
48 636
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй сатып алуға
461 652
Нысаналы даму трансферттері:
2 037 514
облыстық бюджеттен
2 037 514
Сәтбаев қаласы, Абай көшесі, 3/1 мекенжайы бойынша 5 қабатты 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына
413 200
Сәтбаев қаласы, Абай көшесі, 3/2 мекенжайы бойынша 5 қабатты 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына
369 761
Сәтбаев қаласының 5 қабатты 60 пәтерлі тұрғын үйдің құрылысына
296 805
Сәтбаев қаласының № 1 магистральдық жылу желісін қайта жаңғыртуға
801 067
Сәтбаев қаласының № 2 магистральдық жылу желісін қайта жаңғыртуға
156 681