О бюджете поселков Жайрем и Шалгинский на 2025-2027 годы
Решение Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 31 декабря 2024 года № 241.
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Каражалский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет поселка Жайрем на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 072 827 тысяч тенге, в том числе:
поступления – 81 050 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 650 тысяч тенге;
трансфертов – 988 127 тысяч тенге;
2) затраты – 1 072 827 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.
2. Утвердить бюджет поселка Шалгинский на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 16 189 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 864 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 262 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 15 063 тысяч тенге;
2) затраты – 16 189 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 0 тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0 тенге.

2025-2027 жылдарға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеті туралы
Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 241 шешімі.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қаражал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Жәйрем кентінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 072 827 мың тенге,оның ішінде:
салықтық түсімдер – 81 050 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 650 мың теңге;
трансферттер түсімі – 988 127 мың теңге;
2) шығындар – 1 072 827 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.
2. 2025-2027 жылдарға арналған Шалғы кентінің бюджеті тиісінше 4,5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 16 189 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 864 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 262 мың теңге;
трансферттер түсімі – 15 063 мың теңге;
2) шығындар – 16 189 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 0 теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0 теңге.

3. Учесть в составе поступлений бюджетов поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год объем целевых текущих трансфертов из местных бюджетов, передаваемых из городского бюджета в бюджет поселков согласно приложению 7.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель городского маслихата З.Оспанова
Приложение 1
Каражалского городского маслихата
от 31 декабря 2024 года
№241
Бюджет поселка Жайрем на 2025 год

3. 2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттері бюджеттерінің құрамында қалалық бюджеттен кенттердің бюджеттеріне жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 7-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
4. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың төрағасы З.Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№241 шешіміне
1 қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем кентінің бюджеті

740
12
Транспорт и коммуникации
2202
1
Автомобильный транспорт
2202
124
Аппарат акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
2202
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
2202
3) чистое бюджетное кредитование
0
бюджетные кредиты
0
погашение бюджетных кредитов
0
4) сальдо по операциям с финансовыми активами
0
приобретение финансовых активов
0
поступления от продажи финансовых активов государства
0
5) дефицит (профицит) бюджета
0
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
поступление займов
0
погашение займов
0
используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение 7
к решению
Каражалского городского маслихата
от 31 декабря 2024 года
№241
Целевые текущие трансферты передаваемых из местного бюджета в бюджеты поселков Жайрем и Шалгинский на 2025 год
Сноска. Приложение 7 – в редакции решения Каражалского городского маслихата области Ұлытау от 20.03.2025 № 258 (вводится в действие с 01.01.2025).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
Всего:
575453
в том числе:
Поселок Жайрем
575390
Целевые текущие трансферты
575390
в том числе:
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
131572
Поддержка культурно-досуговой работы на местном уровне
131078
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
494
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
43
в том числе:
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
43
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог, строительства и жилищной инспекции района (города областного значения)
443775
в том числе:
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
161341
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах
282434
Поселок Шалгинский
63
Целевые текущие трансферты
63
На повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
63
в том числе:
Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа
63

740
12
Көлiк және коммуникация
2202
1
Автомобиль көлiгi
2202
124
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің аппараты
2202
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2202
3) таза бюджеттік кредиттеу
0
бюджеттік кредиттер
0
бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
қаржы активтерін сатып алу
0
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5) бюджет тапшылығы (профициті)
0
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
7
қарыздар түсімі
0
01
қарыздарды өтеу
0
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Қаражал қалалық мәслихатының
2024 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 241 шешіміне
7 қосымша
2025 жылға арналған Жәйрем және Шалғы кенттерінің бюджеттеріне жергілікті бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Ұлытау облысы Қаражал қалалық мәслихатының 20.03.2025 № 258 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
Барлығы
575453
оның ішінде:
Жәйрем кенті
575390
Ағымдағы нысаналы трансферттер
575390
оның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
131572
Жергілікті деңгейде мәдени-демалыс жұмысын қолдау
131078
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
494
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
43
оның ішінде:
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
43
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары, құрылыс және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
443775
оның ішінде:
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
161341
Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу
282434
Шалғы кенті
63
Ағымдағы нысаналы трансферттер
63
Азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
63
оның ішінде:
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
63