О внесении изменений в решение маслихата области Жетісу от 15 декабря 2023 года № 11-64 "Об областном бюджете области Жетісу на 2024-2026 годы"
Решение маслихата области Жетісу от 29 марта 2024 года № 15-95
Маслихат области Жетісу РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата области Жетісу "Об областном бюджете области Жетісу на 2024-2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 11-64 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190684) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить областной бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 468 872 210 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям 46 876 841 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям 2 652 353 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала 17 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 419 326 016 тысяч тенге;
2) затраты 470 378 766 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 3 258 374 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 18 126 224 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 14 867 850 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 2 879 555 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 2 879 555 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) 7 644 485 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 7 644 485 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 13 673 384 тысячи тенге;
погашение займов 11 440 401 тысяча тенге;

Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-64 "Жетісу облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 29 сәуірдегі № 15-95 шешімі
Жетісу облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жетісу облыстық мәслихатының "Жетісу облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 11-64 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190684 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 468 872 210 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша 46 876 841 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша 2 652 353 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетін түсiмдер бойынша 17 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша 419 326 016 мың теңге;
2) шығындар 470 378 766 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 3 258 374 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 18 126 224 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 14 867 850 теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын операциялар бойынша сальдо 2 879 555 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 2 879 555 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 7 644 485 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
7 644 485 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 13 673 384 мың теңге;
қарыздарды өтеу 11 440 401 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 5 411 502 тысячи тенге.";
пункты 14 и 15 указанного решения изложить в новой редакции:
"14. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов в сумме 650 207 тысяч тенге.
15. Предусмотреть в областном бюджете на 2024 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры в сумме 28 455 934 тысячи тенге.".

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 5 411 502 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 14 және 15-тармақтары жаңа редакцияда баяндалсын:
"14. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі іс-шараларды өткізуге 650 207 мың теңге сомасында көзделсін.
15. 2024 жылға арналған облыстық бюджетте автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге және көлік инфрақұрылымын дамытуға 28 455 934 мың теңге сомасында көзделсін.".

2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель областного маслихата Г. Тойлыбаева
Приложение к решению маслихата области Жетісу от 29 марта 2024 года № 15-95
Приложение 1 к решению маслихата области Жетісу от 15 декабря 2023 года № 11-64 "Об областном бюджете области Жетісу на 2024-2026 годы"
Областной бюджет области Жетісу на 2024 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихаттың төрағасы Г. Тойлыбаева
Жетісу облыстық мәслихатының 2024 жылғы 29 наурыздағы № 15-95 шешіміне қосымша
Жетісу облыстық мәслихатының 2023 жылғы 15 желтоқсандағы "Жетісу облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 11-64 шешіміне 1-қосымша
Жетісу облысының 2024 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
15 198
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 620 710
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
3 304 049
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
700 000
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства
6 897 000
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
2 703 500
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
1 036 870
059
Субсидирование затрат ревизионных союзов сельскохозяйственных кооперативов на проведение внутреннего аудита сельскохозяйственных кооперативов
12 730
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
32 055
271
Управление строительства области
1 923 769
020
Развитие объектов сельского хозяйства
1 923 769
719
Управление ветеринарии области
4 790 412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
152 051
003
Капитальные расходы государственного органа
5 769
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
54 916
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
35 381
012
Проведение ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
6 941
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
89 396
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
3 644 434
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
684 462
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
20 500
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)

046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
15 198
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 620 710
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
3 304 049
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
700 000
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау
6 897 000
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
2 703 500
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
1 036 870
059
Ауыл шаруашылығы кооперативтерінің тексеру одақтарының ауыл шаруашылығы кооперативтерінің ішкі аудитін жүргізуге арналған шығындарын субсидиялау
12 730
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
32 055
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 923 769
020
Ауыл шаруашылығы объектілерін дамыту
1 923 769
719
Облыстың ветеринария басқармасы
4 790 412
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
152 051
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 769
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
54 916
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
35 381
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
6 941
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
89 396
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
3 644 434
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
684 462
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
20 500
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)

939 584
012
Резерв местного исполнительного органа области
939 584
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
132 288
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
132 288
261
Управление образования области
2 385 611
079
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 385 611
266
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития области
315 714
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
265 615
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
8 000
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
42 099
271
Управление строительства области
2 366 421
097
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
2 366 421
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
568 195
060
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
172 476
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
395 719
285
Управление физической культуры и спорта области
255 902
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
255 902
14
Обслуживание долга
2 278 555
1
Обслуживание долга
2 278 555
257
Управление финансов области
2 278 555
004
Обслуживание долга местных исполнительных органов
2 275 678
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
2 877
15
Трансферты
39 687 301
1
Трансферты
39 687 301
257
Управление финансов области
39 687 301
007
Субвенции
39 033 863
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
90 742
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
41 190
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан

939 584
012
Облыстық жергілікті атқарушы органының резервi
939 584
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
132 288
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
132 288
261
Облыстың білім басқармасы
2 385 611
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру
2 385 611
266
Облыстың кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық даму басқармасы
315 714
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
265 615
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
8 000
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
42 099
271
Облыстың құрылыс басқармасы
2 366 421
097
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
2 366 421
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
568 195
060
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
172 476
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
395 719
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
255 902
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
255 902
14
Борышқа қызмет көрсету
2 278 555
1
Борышқа қызмет көрсету
2 278 555
257
Облыстың қаржы басқармасы
2 278 555
004
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
2 275 678
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
2 877
15
Трансферттер
39 687 301
1
Трансферттер
39 687 301
257
Облыстың қаржы басқармасы
39 687 301
007
Субвенциялар
39 033 863
011
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
90 742
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
41 190
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару