О бюджете города Текели на 2025-2027 год
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 26 декабря 2024 года № 26-122
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 8 403 635 тысячи тенге:
налоговые поступления 1 400 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления 31 878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 602 865 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 368 777 тысяч тенге;
2)затраты 7 836 370 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 5 831 тысяча тенге:
бюджетные кредиты 7 864 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов 2 033 тысячи тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета 561 434 тысячи тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета (-) 561 434 тысячи тенге:

Текелі қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 8 403 635 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 400 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 31 878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 602 865 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 368 777 мың теңге;
2)шығындар 7 836 370 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 5 831 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 7 864 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 2 033 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицитi) 561 434 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) (-) 561 434 мың теңге:

поступление займов 7 864 тысячи тенге;
погашение займов 569 298 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 0 тенге.
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 29 541 тысяча тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на содержание аппарата акима Рудничного сельского округа, на обеспечение функционирования автомобильных дорог, санитарии, освещения и благоустройство.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

қарыздар түсімі 7 864 мың теңге;
қарыздарды өтеу 569 298 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 0 теңге.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 29 541 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде Рудничный ауылдық округ аппаратын ұстауға, санитария, жарықтандыру, абаттандыру мен автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Текелийского городского маслихата Б. Тугулбаев
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 26-122 "О бюджете города Текели на 2025-2027 годы"
Бюджет города Текели на 2025 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының төрағасы Б. Тугулбаев
Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 шешіміне 1-қосымша
2025 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың
Ішкі сыныбы Атауы
теңге)

41 920
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 982
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 926
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
149 367
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199 858
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194 753
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 940
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 513
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
102 967
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 779
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 228 885
1
Жилищное хозяйство
667 648
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
523 648
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
391 852
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
131 796
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
144 000
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
144 000
2
Коммунальное хозяйство

41 920
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 982
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 926
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
149 367
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199 858
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194 753
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 940
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 513
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
102 967
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 779
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 228 885
1
Тұрғын үй шаруашылығы
667 648
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
523 648
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
391 852
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
131 796
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
144 000
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
144 000
2
Коммуналдық шаруашылық

61 504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
51 911
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
9 593
02
Оборона
39 005
1
Военные нужды
36 505
122
Аппарат акима района (города областного значения)
36 505
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
36 505
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
2 500
122
Аппарат акима района (города областного значения)
2 500
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
2 500
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
7 052
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
7 052
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7 052
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
7 052
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
762 311
1
Социальное обеспечение
253 605
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
253 605
005
Государственная адресная социальная помощь
253 605
2
Социальная помощь
324 228
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
306 407
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
785
006
Оказание жилищной помощи
4 347
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 193
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 180
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
99 968
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
156 934
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

61 504
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
51 911
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
9 593
02
Қорғаныс
39 005
1
Әскери мұқтаждар
36 505
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 505
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
36 505
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
2 500
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
2 500
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
2 500
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
7 052
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
7 052
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7 052
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
7 052
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
762 311
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
253 605
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
253 605
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
253 605
2
Әлеуметтік көмек
324 228
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
306 407
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
785
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 347
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 193
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 180
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
99 968
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
156 934
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі