О бюджете города Текели на 2025-2027 год
Решение маслихата города Текели области Жетісу от 26 декабря 2024 года № 26-122.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 5 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Текелийский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1)доходы 8 403 638 тысяч тенге:
налоговые поступления 1 400 115 тысяч тенге;
неналоговые поступления 31 878 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 602 865 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 368 780 тысяча тенге;
2)затраты 8 211 509 тысяч тенге;
3)чистое бюджетное кредитование 333 895 тысяч тенге:
бюджетные кредиты 364 496 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 30 601 тысяча тенге;
4)сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5)дефицит (профицит) бюджета (-) 141 766 тысяч тенге;
6)финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 141 766 тысяч тенге:
поступление займов 364 496 тысяч тенге;
погашение займов 598 763 тысячи тенге;

Текелі қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті туралы
Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 5-тармағымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Текелі қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1)кірістер 8 403 638 мың теңге:
салықтық түсімдер 1 400 115 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 31 878 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 602 865 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 368 780 мың теңге;
2)шығындар 8 211 509 мың теңге;
3)таза бюджеттік кредиттеу 333 895 мың теңге:
бюджеттік кредиттер 364 496 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 30 601 мың теңге;
4)қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5)бюджет тапшылығы (профицитi) (-) 141 766 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) 141 766 мың теңге:
қарыздар түсімі 364 496 мың теңге;
қарыздарды өтеу 598 763 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств 376 033 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 07.02.2025 № 28-127 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2025 год в сумме 29 541 тысяча тенге.
3. Учесть, что в бюджете города на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет сельского округа, в том числе на содержание аппарата акима Рудничного сельского округа, на обеспечение функционирования автомобильных дорог, санитарии, освещения и благоустройство.
Распределение указанных трансфертов бюджету сельского округа определяется на основании постановления акимата города Текели.

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 376 033 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 07.02.2025 № 28-127 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 29 541 мың теңге сомасында бекітілсін.
3. 2025 жылға арналған қала бюджетінде ауылдық округ бюджетіне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде Рудничный ауылдық округ аппаратын ұстауға, санитария, жарықтандыру, абаттандыру мен автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге.
Көрсетілген трансферттерді ауылдық округ бюджетіне бөлу Текелі қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Текелийского городского маслихата "По вопросам бюджета и экономики".
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Текелийского городского маслихата Б. Тугулбаев
Приложение 1 к решению Текелийского городского маслихата от 26 декабря 2024 года № 26-122 "О бюджете города Текели на 2025-2027 годы"
Сноска. Приложение 1 в редакции решения маслихата города Текели области Жетісу от 07.02.2025 № 28-127 (вводится в действие с 01.01.2025).
Бюджет города Текели на 2025 год
Категория
сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование

4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Текелі қалалық мәслихатының "Бюджет және экономика мәселесі бойынша" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
5. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Текелі қалалық мәслихатының төрағасы Б. Тугулбаев
Текелі қалалық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 26-122 шешіміне 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Жетісу облысы Текелі қалалық мәслихатының 07.02.2025 № 28-127 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2025 жылға арналған қала бюджеті
Санаты
Сомасы
Сыныбы
(мың
Ішкі сыныбы Атауы
теңге)

727
006
Оказание жилищной помощи
4 200
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
41 920
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 982
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
98 926
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
149 367
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 972
007
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
16 972
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
199 858
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
194 753
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56 940
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 513
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
102 967
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
12 779
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
5 105
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
5 105
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 351 654
1
Жилищное хозяйство
669 648
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
525 648
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
391 852
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
133 796
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

727
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 200
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
41 920
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 982
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
98 926
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
149 367
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 972
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарын қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
16 972
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
199 858
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
194 753
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 940
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 513
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
102 967
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
12 779
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
5 105
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
5 105
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 351 654
1
Тұрғын үй шаруашылығы
669 648
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
525 648
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
391 852
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
133 796
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі

5 433
014
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
1 829
015
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
3 604
3
Информационное пространство
56 436
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
56 436
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
17 676
007
Функционирование районных (городских) библиотек
37 297
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
1 463
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
41 408
819
Отдел внутренней политики, культуры, развития языков и спорта района (города областного значения)
41 408
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области внутренней политики, культуры, развития языков и спорта
41 408
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
51 859
1
Сельское хозяйство
49 721
477
Отдел сельского хозяйства и земельных отношений района (города областного значения)
49 721
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и земельных отношений
49 721
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
2 138
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
2 138
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
2 138
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27 024
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
27 024
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
27 024
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
27 024
12
Транспорт и коммуникации
1 400 000
1
Автомобильный транспорт
1 000 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 000 000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
350 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
650 000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
400 000
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

5 433
014
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
1 829
015
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
3 604
3
Ақпараттық кеңiстiк
56 436
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
56 436
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
17 676
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
37 297
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
1 463
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
41 408
819
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет, тілдерді дамыту және спорт бөлімі)
41 408
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 408
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
51 859
1
Ауыл шаруашылығы
49 721
477
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы мен жер қатынастары бөлімі
49 721
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және жер қатынастары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
49 721
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
2 138
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
2 138
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
2 138
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27 024
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
27 024
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
27 024
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 024
12
Көлiк және коммуникация
1 400 000
1
Автомобиль көлігі
1 000 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1 000 000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
350 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
650 000
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
400 000
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі