О внесении изменений в решение Аксуского районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 20-89 "О бюджете Аксуского района на 2024-2026 годы"
Решение Ескельдинского районного маслихата области Жетісу от 10 июля 2024 года № 33-147
Аксуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского районного маслихата "О бюджете Аксуского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 20-89 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 192085) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 8 114 437 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления 445 557 тысяч тенге;
неналоговые поступления 134 673 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 77 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов 7 456 707 тысяч тенге;
2) затраты 9 465 970 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 321 458 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 406 120 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 84 662 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;

Ақсу аудандық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы "Ақсу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 20-89 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Ескелді аудандық мәслихатының 2024 жылғы 10 шілдедегі № 33-147 шешімі
Ақсу аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Ақсу аудандық мәслихатының "Ақсу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 20-89 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 192085 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 114 437 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 445 557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 134 673 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 77 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері 7 456 707 мың теңге;
2) шығындар 9 465 970 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 321 458 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 406 120 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 84 662 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета (-)1 672 991 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 672 991 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов 1 368 940 тысяч тенге;
погашение займов 97 934 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств 401 985 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аксуского районного маслихата Б. Сулейменов

5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) 1 672 991 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 672 991 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 1 368 940 мың теңге;
қарыздарды өтеу 97 934 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 401 985 мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу аудандық мәслихатының төрағасы Б. Сүлейменов

492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
721
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
721
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
654 560
1
Социальное обеспечение
232 497
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
232 497
005
Государственная адресная социальная помощь
232 497
2
Социальная помощь
338 976
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
338 976
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
43 787
006
Оказание жилищной помощи
156
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
38 821
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1 684
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 262
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
129 266
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83 087
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77 087
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
55 375
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 158
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
17 554
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 672 705
1
Жилищное хозяйство
1 802 543
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1 802 543
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
721
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
721
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
654 560
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
232 497
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
232 497
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
232 497
2
Әлеуметтік көмек
338 976
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
338 976
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
43 787
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
156
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
38 821
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1 684
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 262
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емдеу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
129 266
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83 087
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77 087
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
55 375
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 158
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардын құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
17 554
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 672 705
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 802 543
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1 802 543
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау