О внесении изменений в решение Сарканского районного маслихата от 28 декабря 2023 года № 17-68 "О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы"
Решение Сарканского районного маслихата области Жетісу от 19 сентября 2024 года № 30-119
Сарканский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сарканского районного маслихата "О бюджете Сарканского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 17-68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под №191691) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
1. "Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы 8 054 081 тысяча тенге, в том числе:
налоговые поступления 1 248 536 тысяч тенге;
неналоговые поступления 54 752 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала 43 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов 6 707 537 тысяч тенге;
2) затраты 9 145 297 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 33284 тысячи тенге, в том числе: бюджетные кредиты 73 840 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 40 556 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-) -1 124 500 тысяч тенге;

Сарқан аудандық мәслихатының 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 "Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Жетісу облысы Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 қыркүйектегі № 30-119 шешімі
Сарқан аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сарқан аудандық мәслихатының "Сарқан ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 17-68 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №191691 болыптіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
1. "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 8 054 081 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 1 248 536 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 54 752 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 43 256 мың теңге;
трансферттер түсімі 6 707 537 мың теңге;
2) шығындар 9 145 297 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 33 284 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер 73 840 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 40 556 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-) -1 124 500 мың теңге;

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 1 124 500 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 889 495 тысяч тенге;
погашение займов 40 556 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 275561тысяча тенге.".
2. Приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Сарканского районного маслихата М. Разбеков
Приложение 1 к решению Сарканского районного маслихата от 19 сентября 2024 года №30-119

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 1 124 500 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі 889 495 мың теңге;
қарыздарды өтеу 40 556 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 275 561мың теңге.".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сарқан аудандық мәслихатының төрағасы М. Разбеков
Сарқан аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 қыркүйектегі № 30-119 шешіміне қосымша

41 347
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 076
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
125 890
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
118 293
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
158 157
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
152 157
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
53 176
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 625
021
Капитальные расходы государственного органа
2 370
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
80 675
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14 311
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
4 727 934
1
Жилищное хозяйство
4 063 777
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
4 063 777
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
614 480
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2 622 485
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
826 812
2
Коммунальное хозяйство
252 237
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
252 237
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
227 066
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3000
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
22 171
3
Благоустройство населенных пунктов
411 920
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

41 347
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 076
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
125 890
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
118 293
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
158 157
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
152 157
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 176
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 625
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2 370
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
80 675
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14 311
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
4 727 934
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4 063 777
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
4 063 777
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
614 480
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2 622 485
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
826 812
2
Коммуналдық шаруашылық
252 237
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
252 237
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
227 066
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
3000
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
22 171
3
Елді-мекендерді көркейту
411 920
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі