Об утверждении целевых показателей качества окружающей среды по Карагандинской области
Решение Карагандинского областного маслихата от 26 декабря 2024 года № 249
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.03.2025.
В соответствии с пунктом 4 статьи 37 Экологического Кодекса Республики Казахстан, Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить целевые показатели качества окружающей среды по Карагандинской области, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 марта 2025 года.
Председатель областного маслихата Н. Кобжанов
Приложение к решению
Карагандинского областного маслихата

Қарағанды облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштерін бекіту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 249 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.03.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Экологиялық кодексінің 37-бабының 4-тармағына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Осы шешімнің қосымшасына сәйкес Қарағанды облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері бекітілсін.
3. Осы шешім 2025 жылғы 1 наурызынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихат төрағасы Н. Кобжанов
Қарағанды облыстық мәслихатының

от 26 декабря 2024 года № 249
Целевые показатели качества окружающей среды по Карагандинской области.
Качество атмосферного воздуха.
Объект исследования
Определяемый компонент мг/м3
Исходные значения Максимально разовая мг/м3
Через 3 года на 2027 год мг/м3
Через 5 лет на 2029 год мг/м3
Исходные значения Среднесуточная мг/м3
Через 3 года на 2027 год мг/м3
Через 5 лет на 2029 год мг/м3
Город Караганда
Район магазина “Юбилейный”
Оксид углерода

2024 жылғы 26 желтоқсандағы № 249
шешіміне қосымша
Қарағанды облысы бойынша қоршаған орта сапасының нысаналы көрсеткіштері.
Атмосфералық ауаның сапасы.
Зерттеу нысаны
Анықталатын компонент мг/м3
Бастапқы мәндер мүмкіндігінше бір реттік мг/м3
2027 жыл 3 жылдан кейін мг/м3
5 жылдан кейін 2029 жыл мг/м3
Бастапқы мәндер орташа тәуліктік мг/м3
2027 жыл 3 жылдан кейін од мг/м3
5 жылдан кейін 2029 жыл год мг/м3
Қарағанды қаласы
"Юбилейный"дүкенінің ауданы
Көміртек оксиді

594 254,252
576 426,624
564 541,539
город Караганда
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
67 974,767
65 935,524
64 576,029
город Балхаш
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
83 309,306
80 810,027
79 143,841
город Приозерск
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
2 888,321
2 801,671
2 743,905
город Сарань
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
9 745,030
9 452,679
9 257,779
город Темиртау
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
250 627,073
243 108,261
238 095,719
город Шахтинск
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
17 091,718
16 578,966
16 237,132
Абайский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
95 466,404
92 602,412
90 693,084
Актогайский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
6 281,674
6 093,224
5 967,590
Бухар-Жырауский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
20 418,411
19 805,859
19 397,490
Каркаралинский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
5 960,157
5 781,352
5 662,149
Нуринский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
15 557,596
15 090,868
14 779,716
Осакаровский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
11 154,559
10 819,922

594 254,252
576 426,624
564 541,539
Қарағанды қаласы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
67 974,767
65 935,524
64 576,029
Балхаш қаласы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
83 309,306
80 810,027
79 143,841
Приозерск қаласы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
2 888,321
2 801,671
2 743,905
Саран қаласы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
9 745,030
9 452,679
9 257,779
Темиртау қаласы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
250 627,073
243 108,261
238 095,719
Шахтинск қаласы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
17 091,718
16 578,966
16 237,132
Абай ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
95 466,404
92 602,412
90 693,084
Ақтоғай ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
6 281,674
6 093,224
5 967,590
Бухар-Жырау ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
20 418,411
19 805,859
19 397,490
Қарқаралы ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
5 960,157
5 781,352
5 662,149
Нұра ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
15 557,596
15 090,868
14 779,716
Осакаровка ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
11 154,559
10 819,922

10 596,831
Шетский район
Предприятия подлежащие нормированию выбросов в атмосферный воздух
Разрешенный максимально-допустимый выброс загрязняющих веществ в атмосферный воздух
7 779,237
7 545,860
7 390,275
Совокупный объем сбросов.
Совокупный объем сбросов, т/год
Карагандинская область
Объект исследований
Определяемый компонент
Исходное значение 2024г.
Через 3 года - 2026г
Через 5 лет - 2028г.
Совокупные объемы сбросов загрязняющих веществ предприятиями Карагандинской области
Разрешенный максимально-допустимый сброс загрязняющих веществ

10 596,831
Шет ауданы
Атмосфералық ауаға шығарындыларды нормалауға жататын кәсіпорындар
Атмосфералық ауаға ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары шығарындылары
7 779,237
7 545,860
7 390,275
Шығарындылардың жиынтық көлемі.
Шығарындылардың жиынтық көлемі.
Қарағанды облысы
Зерттеу нысаны
Анықталатын компонент
Бастапқы мәні 2024г.
3 жылдан кейін-2026ж
5 жылдан кейін-2028ж.
Қарағанды облысы кәсіпорындарының ластаушы заттар шығарындыларының жиынтық көлемі
Ластаушы заттардың рұқсат етілген ең жоғары төгінділері