О внесении изменений в решение Темиртауского городского маслихата от 26 декабря 2023 года № 12/4 "О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы"
Решение Темиртауского городского маслихата Карагандинской области от 17 октября 2024 года № 21/4
Темиртауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Темиртауского городского маслихата "О бюджете города Темиртау на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 12/4 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 190851) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 38 917 458 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 651 174 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 130 311 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 340 801 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2 795 172 тысяч тенге;
2) затраты – 40 365 744 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 428 132 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 450 000 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 868 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 876 418 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 876 418 тысяч тенге.
поступление займов – 460 470 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 415 948 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Предусмотреть в составе расходов городского бюджета на 2024 год по программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" – 915 058 тысяч тенге, в том числе:
1) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Победы в Великой Отечественной войне – 49 520 тысяч тенге;
2) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню празднования Наурыз мейрамы – 423 240 тысяч тенге;
3) на оказание социальной помощи при наступлении трудной жизненной ситуации – 38 182 тысяч тенге;
4) на оказание единовременной социальной помощи многодетным матерям награжденным "Алтын алқа", "Күміс алқа" в честь празднования 8 марта – 54 000 тысяч тенге;
5) на оказание единовременной социальной помощи по газификации жилых домов – 43 676 тысяч тенге;
6) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Конституции Республики Казахстан – 63 380 тысяч тенге;

Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 "Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қарағанды облысы Теміртау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 17 қазандағы № 21/4 шешімі
Теміртау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Теміртау қалалық мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 12/4 "Теміртау қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190851 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 38 917 458 мың теңге,оның ішінде:
салықтық түсiмдер бойынша – 35 651 174 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 130 311 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 340 801 мың тенге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 2 795 172 мың теңге;
2) шығындар – 40 365 744 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 428 132 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 450 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 868 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 876 418 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру – 1 876 418 мың теңге.
қарыздар түсімдері – 460 470 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 415 948 мың теңге.";
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға арналған қалалық бюджет шығындары құрамында "Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" бағдарламасы бойынша 915 058 мың теңге көзделсін, оның ішінде:
1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңіс күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 49 520 мың теңге;
2) Наурыз мейрамын мерекелеу күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 423 240 мың теңге;
3) өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмек көрсетуге – 38 182 мың теңге;
4) 8 наурыз мерекесіне орай "Алтын алқа", "Күміс алқа"-мен наградталған көп балалы аналарға біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 54 000 мың теңге;
5) тұрғын үйлерді газбен жабдықтау бойынша біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 43 676 мың теңге;
6) Қазақстан Республикасының Конституциясы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 63 380 мың теңге;

7) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню Республики Казахстан – 150 000 тысяч тенге;
8) на оказание единовременной социальной помощи ко Дню вывода войск с Афганистана – 44 000 тысяч тенге;
9) на оказание социальной помощи в виде единовременной денежной выплаты многодетным семьям, имеющим детей, воспитывающихся в дошкольных организациях образования – 49 060 тысяч тенге.".
Приложения 1, 4, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

7) Қазақстан Республикасы күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 150 000 мың теңге;
8) Ауғанстаннан әскерлерді шығару күні қарсаңында біржолғы әлеуметтік көмек көрсетуге – 44 000 мың теңге.".
9) білім беру ұйымдарында тәрбиленетін балалары бар көпбалалы отбасыларға біржолғы ақшалай төлем түріндегі әлеуметтік көмекті көрсетуге – 49 060 мың теңге.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4, 5 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 -қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

135455
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
116093
015
Капитальные расходы государственного органа
19362
02
Оборона
131627
1
Военные нужды
59112
122
Аппарат акима района (города областного значения)
59112
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
59112
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
72515
122
Аппарат акима района (города областного значения)
72515
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
71319
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1196
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
199191
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
199191
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
199191
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
199191
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3110613
1
Социальное обеспечение
77758
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
77758
005
Государственная адресная социальная помощь
77758
2
Социальная помощь
2574773
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
2521031
006
Оказание жилищной помощи
700
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
915058
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
3576
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
127905
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
216198
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1257594
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
53742
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов

135455
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
116093
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
19362
02
Қорғаныс
131627
1
Әскери мұқтаждар
59112
122
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
59112
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
59112
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
72515
122
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
72515
006
Аудан ( облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
71319
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1196
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
199191
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
199191
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
199191
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
199191
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3110613
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
77758
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
77758
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
77758
2
Әлеуметтiк көмек
2574773
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
2521031
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
700
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
915058
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
3576
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
127905
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
216198
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездікортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторийкурорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1257594
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
53742
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау