О внесении изменений и дополнения в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 20 декабря 2023 года № 128 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области от 28 октября 2024 года № 299
Казалинский районный маслихат Кызылординской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казалинского районного маслихата Кызылординской области "О районном бюджете на 2024-2026 годы" от 20 декабря 2023 года № 128 следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 15125635,4 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2471172 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 40867 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 12613596,4 тысяч тенге;
2) затраты – 16953096,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 387733 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 605488 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 217755 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2215193,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2215193,7 тысяч тенге;
поступление займов – 2286430,2 тысяч тенге;
погашение займов – 217755 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 146518,5 тысяч тенге.";
Пункт 5 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі.";
Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 128 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 28 қазандағы № 299 шешімі
Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қазалы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 20 желтоқсандағы №128 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15125635,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2471172 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40867 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімдері – 12613596,4 мың теңге;
2) шығындар – 16953096,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 387733 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 605488 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 217755 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2215193,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2215193,7 мың теңге;
қарыздар түсімі – 2286430,2 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 217755 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 146518,5 мың теңге.";
5-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамытуға.";
Көрсетілген шешімнің 1 – қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

426315
003
Капитальные расходы государственного органа
4184
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1802
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
1802
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
696283
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
90135
013
Капитальные расходы государственного органа
69588
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
524560
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
12000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
144557
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
109573
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
34984
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1355593,9
040
Развитие объектов государственных органов
1355593,9
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
35980
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
35980
02
Оборона
13191
122
Аппарат акима района (города областного значения)
9989
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
9989
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3202
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3202
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18923
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18923
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18923
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1266134
451
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1265686
005
Государственная адресная социальная помощь
70499
003
Оказание ритуальных услуг по захоронению умерших Героев Советского Союза, "Халық Қаһарманы", Героев Социалистического труда, награжденных Орденом Славы трех степеней и орденом "Отан" из числа участников и лиц с инвалидностью войны

426315
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4184
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1802
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
1802
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
696283
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
90135
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
69588
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
524560
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
12000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
144557
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109573
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
34984
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1355593,9
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
1355593,9
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
35980
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35980
02
Қорғаныс
13191
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
9989
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
9989
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3202
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3202
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18923
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18923
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18923
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1266134
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1265686
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
70499
003
Қайтыс болған Совет Одағының батырларын, "Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек ерлерін, Даңқ Орденінің үш дәрежесімен және "Отан" орденімен марапатталған соғыс ардагерлері мен мүгедектігі бар адамдарді жерлеу рәсімдері бойынша қызмет көрсету

127
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
60549
006
Оказание жилищной помощи
222
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
104533
009
Социальная поддержка граждан, награжденных от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк", удостоенных высокого звания "Халық қаһарманы", почетных званий республики
133
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9010
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
150698
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
573863
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
65807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
145390
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
507
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
36783
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
47465
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
448
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
448
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2591702,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
435999
015
Освещение улиц в населенных пунктах
1448
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
353578
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3800
027
Организация эксплуатации сетей газификации, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37687
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
18738
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры

127
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
60549
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
222
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
104533
009
1999 жылдың 26 шілдесінде "Отан", "Даңқ" ордендерімен марапатталған, "Халық Қаһарманы" атағын және республиканың құрметті атақтарын алған азаматтарды әлеуметтік қолдау
133
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9010
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
150698
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
573863
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
65807
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
145390
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
507
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
36783
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
47465
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
448
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
448
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2591702,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
435999
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
1448
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
353578
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
3800
027
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі газ жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
37687
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
18738
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру