О внесении изменений и дополнений в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года №105 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 22 апреля 2024 года № 147
Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года №105 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 13 501 167 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 025 747 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 41 048 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 200 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 429 172 тысяч тенге;
2) затраты – 13 676 002,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 363 133 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 527 956 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 164 823 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 964 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 3 964 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -541 932,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 541 932,1 тысяч тенге;
поступление займов – 527 956 тысяч тенге;
погашение займов – 180 348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 324,1 тысяч тенге";
дополнить пунктами 12-4, 12-5 следующего содержания:
"12-4. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) кредитов, выделенных из республиканского бюджета в областной бюджет в сумме 15 525 тысяч тенге.
12-5. За счет остатков бюджетных средств 2023 года использовать (доиспользовать) в 2024 году неиспользованные (недоиспользованные) 3 217,3 тысяч тенге целевых трансфертов на развитие, выделенных из областного бюджета в 2023 году согласно приложению 6 настоящего решения";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;
указанное решение дополнить приложением 6 согласно приложению 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского
районного маслихата:
Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного
маслихата
Кызылординской области
от "22" апреля 2024 года №147
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного
маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года №105
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №105 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 22 сәуірдегі № 147 шешімі
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №105 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 13 501 167 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 025 747 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 41 048 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 200 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 11 429 172 мың теңге;
2) шығындар – 13 676 002,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 363 133 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 527 956 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 164 823 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 964 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 964 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -541 932,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 541 932,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 527 956 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 180 348 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 194 324,1 мың теңге";
келесі мазмұндағы 12-4, 12-5 тармақтармен толықтырылсын:
"12-4. Республикалық бюджеттен бөлінген несиелердің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 15 525 мың теңгені облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.
12-5. Осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес 2023 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 3 217,3 мың теңгені 2024 жылы пайдалансын (толық пайдалансын)".
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
көрсетілген шешім осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес 6-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы: Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "22" сәуірдегі
№147 шешіміне 1-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№105 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

150311
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16358
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247419
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
934041
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
58169
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
189144
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
188360
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
131944
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3307
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14135
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35428
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
3546
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
784
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2003809,5
1
Жилищное хозяйство
1485180,2
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
3600
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
3600
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1481580,2
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
727984
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
651888,2
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
101708
2
Коммунальное хозяйство
513531,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4000,9
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
4000,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

150311
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16358
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
247419
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
934041
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58169
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
189144
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
188360
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131944
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3307
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14135
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35428
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
3546
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
784
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2003809,5
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1485180,2
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
3600
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
3600
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1481580,2
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
727984
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
651888,2
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
101708
2
Коммуналдық шаруашылық
513531,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4000,9
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
4000,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

29 322
Средний ремонт улиц Жанкожа батыр, Жаримбет би в поселке Торетам
0
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы С. Ыскакова в поселке Жосалы
84 233
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Мамыр, переулок Аманкельди, переулок Муратбаева в поселке Торетам
12 168,8
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы У. Томанова в поселке Жосалы
262 901,2
9
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Акжар-Турмагамбет-Комекбаев" 27 км
867 238
Целевые трансферты на развитие:
1 010 921
1
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в н.п. Торетам Кармакшинского района Кызылординской области"
61 413
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
727 984
3
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Актобе, Кармакшинского района"
33 024
4
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Ирколь, Кармакшинского района"
10 757
5
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Т. Комекбаев, Кармакшинского района"
21 104
6
Софинансирование проекта "Строительство подводящих газопроводов и внутриквартальных газораспределительных сетей в мкр. "Тәуелсіздік" в поселке Жосалы Кармакшинского района"
79 840
7
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района

29 322
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Жанқожа батыр, Жәрімбет би көшелеріне орташа жөндеу
0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі С.Ысқақов көшесіне орташа жөндеу
84 233
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Мамыр көшесі, Аманкелді тұйығы, Мұратбаев тұйығы көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
12 168,8
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Ү.Томанов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
262 901,2
9
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Ақжар-Тұрмағамбет-Көмекбаев" автомобиль жолын орташа жөндеу 27 шқ
867 238
Нысаналы даму трансферттер:
1 010 921
1
"Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
61 413
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
727 984
3
"Қармақшы ауданы Ақтөбе елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
33 024
4
"Қармақшы ауданы Иркөл елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
10 757
5
"Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
21 104
6
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі "Тәуелсіздік" ықшам ауданына тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарту желілерінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
79 840
7
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту

48 105
8
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к мавзолею Марал Ишан" Кармакшинского района"
0
9
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Дур Онгар Кармакшинского района
1 000
10
Софинансирование проекта "Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Акай Кармакшинского района"
27 694
Всего:
2 810 547
Приложение 3 к решению
Кармакшинского районного
маслихата
Кызылординской области
от "22" апреля 2024 года №147
Приложение 6 к решению
Кармакшинского районного
маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года №105
За счет остатков бюджетных средств 2023 года использовать (доиспользовать) в 2024 году неиспользованные (недоиспользованные) целевые трансферты на развитие, выделенных из областного бюджета в 2023 году
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Администратор бюджетных программ
Программа
Подпрограмма
Наименование

48 105
8
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Марал Ишан кесенесіне кіреберіс" автомобиль жолын қайта жаңғырту
0
9
Қармақшы ауданының Дүр Оңғар ауылында тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
1000
10
"Қармақшы ауданы Ақай ауылында деншынықтыру сауықтыру кешенінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
27694
Барлығы:
2 810 547
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "22" сәуірдегі
№147 шешіміне 3-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№105 шешіміне 6-қосымша
2023 жылғы бюджет қаражатының қалдықтары есебінен, 2023 жылы облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын 2024 жылы пайдалану (толық пайдалану).
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Атауы

2. Затраты
3217,3
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
3217,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2716,3
019
Развитие теплоэнергетической системы
2716,3
015
За счет средств местного бюджета
2716,3
Строительство здания котельной КГКП ясли сад №21 "Тогжан" в поселке Жосалы Кармакшинского района
1531,2
Строительство здания котельной КГКП ясли-сад №11 в селе Дур Онгар Кармакшинского района
1185,1
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
501
036
Развитие газотранспортной системы
501
015
За счет средств местного бюджета
501
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в населенном пункте Акай Кармакшинского района"
501

2. Шығындар
3217,3
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
3217,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2716,3
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
2716,3
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
2716,3
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі №21 "Тоғжан" бөбекжай балабақшасы" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының қазандық ғимаратының құрылысына
1531,2
"Қармақшы ауданы Дүр Оңғар ауылындағы №11 балабақша" мемлекеттік коммуналдық қазыналық кәсіпорнының қазандық ғимаратының құрылысына
1185,1
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
501
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
501
015
Жергілікті бюджет қаражаты есебінен
501
Қызылорда облысы Қармақшы ауданының Ақай елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салуға
501