О внесении изменений и дополнения в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 105 "О районном бюджете на 2024-2026 годы"
Решение от 30.07.2024 №189, Маслихат Кармакшинского района
Кармакшинский районный маслихат Кызылординской области ПРИНЯЛ РЕШЕНИЕ:
1. Внести в решение Кармакшинского районного маслихата Кызылординской области от 25 декабря 2023 года № 105 "О районном бюджете на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 14 951 685,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 054 927 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 159 645,5 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 580,9 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 728 531,8 тысяч тенге;
2) затраты – 16 488 715,3 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 363 133 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 527 956 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 164 823 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 3 964 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 3 964 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 904 127,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 904 127,1 тысяч тенге;
поступление займов – 1 890 151 тысяч тенге;
погашение займов – 180 348 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 194 324,1 тысяч тенге";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год за счет кредитов из областного бюджета из средств внутренних займов предусмотрены кредиты на выкуп готового жилья для его последующего предоставления в аренду очередникам местного исполнительного органа по Кармакшинскому району 1 362 195 тысяч тенге";
пункт 12-3 изложить в новой редакции:
"12-3. Предусмотреть возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в 2023 году в областной бюджет в сумме 107 957,9 тысяч тенге".
Приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Кармакшинского
районного маслихата
Ә.Қошалақов
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "30" июля 2024 года №189
Приложение 1 к решению
Кармакшинского районного маслихата
Кызылординской области
от "25" декабря 2023 года №105
Районный бюджет на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 105 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 30 шілдедегі №189 шешімі
Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қызылорда облысы Қармақшы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы №105 шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 14 951 685,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 054 927 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 159 645,5 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 580,9 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 12 728 531,8 мың теңге;
2) шығындар – 16 488 715,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 363 133 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 527 956 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 164 823 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 3 964 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 3 964 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 904 127,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 904 127,1 мың теңге;
қарыздар түсімі – 1 890 151 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 180 348 мың теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 194 324,1 мың теңге";
келесі мазмұндағы 7-1 тармақпен толықтырылсын:
"7-1. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттің ішкі көздерінің қаражаты есебінен Қармақшы ауданы бойынша жергілікті атқарушы органдарда кезекте тұрғандарға кейіннен жалға беру үшін дайын тұрған үйді сатып алуға кредит беруге 1 362 195 мың теңге қаралғаны ескерілсін";
12-3 тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12-3. 2023 жылы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 107 957,9 мың теңге сомасында облыстық бюджетке қайтару ескерілсін.".
Көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қармақшы аудандық мәслихатының төрағасы Ә.Қошалақов
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2024 жылғы "30" шілдедегі
№189 шешіміне 1-қосымша
Қызылорда облысы Қармақшы
аудандық мәслихатының
2023 жылғы "25" желтоқсандағы
№105 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1.Кірістер

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9653,8
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
9653,8
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
2322403,8
1
Социальное обеспечение
348000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
348000
005
Государственная адресная социальная помощь
348000
2
Социальная помощь
1780246
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1780246
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
45781
006
Оказание жилищной помощи
319795
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
158764
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
16358
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
247419
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
934041
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
58088
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
194157,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
193373,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
137944
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3307
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
14135
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
35428
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2559,8
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
784
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9653,8
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
9653,8
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
2322403,8
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
348000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
348000
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
348000
2
Әлеуметтiк көмек
1780246
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1780246
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
45781
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
319795
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
158764
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
16358
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
247419
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
934041
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
58088
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
194157,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
193373,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
137944
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3307
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
14135
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
35428
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2559,8
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
784
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

20 227
4
На расходы на содержание вновь введенного в эксплуатацию спортивно-оздоровительного комплекса в поселке Жосалы
63 234
5
на обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью
23 415
6
На корректировку генерального плана поселка Жосалы Кармакшинского района, корректировка схем развития и застройки (упрощенных генеральных планов) сельских населенных пунктов Акай, Дур Онгар, Актобе, Акжар
59 632
7
На инвентаризацию подземных и надземных инженерных сетей на застроенной территории поселка Жосалы (площадь 943 га в 2024 году)
47 897
8
на реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі", в том числе:
717 475
Капитальный ремонт улицы Антай Куланбаева в селе Турмагамбет
165 047
Средний ремонт улицы Турмагамбет Изтлеуова, улицы Каракисык Косулы в селе Турмагамбет
163 803
Средний ремонт автомобильных дорог улиц Н. Жанаева, У.Байменова в селе Турмагамбет
29 322
Средний ремонт улиц Жанкожа батыр, Жаримбет би в поселке Торетам
0
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы С. Ыскакова в поселке Жосалы
84 233
Средний ремонт автомобильной дороги улицы Мамыр, переулок Аманкельди, переулок Муратбаева в поселке Торетам
12 168,8
Капитальный ремонт автомобильной дороги улицы У. Томанова в поселке Жосалы
262 901,2
9
На средний ремонт автомобильной дороги районного значения "Самара-Шымкент-Акжар-Турмагамбет-Комекбаев" 27 км
867 238
Целевые трансферты на развитие:
2 270 210,8
1
Софинансирование проекта "Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в н.п. Торетам Кармакшинского района Кызылординской области"
61 413
2
Строительство пяти 50-ти квартирных жилых домов в городе Байконур Кармакшинского района
727 984
3
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Актобе, Кармакшинского района"
33 024
4
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Ирколь, Кармакшинского района"
10 757
5
Софинансирование проекта "Строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры (линий электропередач) жилищного сектора н.п. Т. Комекбаев, Кармакшинского района"
21 104
6
Софинансирование проекта "Строительство подводящих газопроводов и внутриквартальных газораспределительных сетей в мкр. "Тәуелсіздік" в поселке Жосалы Кармакшинского района"

20 227
4
Дене шынықтыру-сауықтыру кешенін ұстап тұру шығындарына
63 234
5
Мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға
23 415
6
Қармақшы ауданы, Жосалы кентінің бас жоспарына түзету енгізу, Ақай, Дүр Оңғар, Ақтөбе, Ақжар және Тұрмағанбет ауылдық елді мекендердің дамыту және салу схемаларына (оңайлатылған бас жоспарларына) түзетулер енгізу
59 632
7
Жосалы кенті құрылыс салынған аумағындағы жер асты және жер үсті инженерлік желілерін түгендеу (2024 жыл аумағы 943 га)
47 897
8
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға, оның ішінде:
717 475
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Әнтай Құланбаев көшесін күрделі жөндеу
165 047
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Тұрмағамбет Ізтілеуов көшесіне, Қарақисық Қосұлы көшесіне орташа жөндеу
163 803
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Тұрмағамбет ауылындағы Н. Жанаев, У. Байменов көшелерінің автомобиль жолдарын орташа жөндеу
29 322
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Жанқожа батыр, Жәрімбет би көшелеріне орташа жөндеу
0
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі С.Ысқақов көшесіне орташа жөндеу
84 233
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Төретам кентіндегі Мамыр көшесі, Аманкелді тұйығы, Мұратбаев тұйығы көшесінің автомобиль жолын орташа жөндеу
12 168,8
Қызылорда облысы, Қармақшы ауданы, Жосалы кентіндегі Ү.Томанов көшесінің автомобиль жолын күрделі жөндеу
262 901,2
9
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Самара-Шымкент-Ақжар-Тұрмағамбет-Көмекбаев" автомобиль жолын орташа жөндеу 27 шқ
867 238
Нысаналы даму трансферттер:
2 270 210,8
1
"Қармақшы ауданының Төретам елді мекенінде тартылатын газ құбыры мен орам ішіндегі газ тарату желілерін салу" жобасын қоса қаржыландыру
61 413
2
Қармақшы ауданы Байқоныр қаласында 50-пәтерлік бес тұрғын үйлер құрылысы
727 984
3
"Қармақшы ауданы Ақтөбе елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
33 024
4
"Қармақшы ауданы Иркөл елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
10 757
5
"Қармақшы ауданы Көмекбаев елді мекенінде тұрғын үй секторының инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын салу (электр беру желілерін)" жобасын қоса қаржыландыру
21 104
6
"Қармақшы ауданы Жосалы кентіндегі "Тәуелсіздік" ықшам ауданына тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарту желілерінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру

79 840
7
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к населенному пункту Кызылтам" Кармакшинского района
48 105
8
Реконструкция автомобильной дороги районного значения "Подъезд к мавзолею Марал Ишан" Кармакшинского района"
0
9
Строительство подводящего газопровода и внутриквартальных газораспределительных сетей в селе Дур Онгар Кармакшинского района
1 001 000
10
Софинансирование проекта "Строительство физкультурно-оздоровительного комплекса в поселке Акай Кармакшинского района"
27 694
11
Разработка проектно-сметной документации проекта "Переоборудование под газовое топливо отопительного котла здания ясли-сада №25 города Байконур Кармакшинского района"
5 719,1
12
Проведение экспертизы проекта "Переоборудование под газовое топливо отопительного котла здания ясли-сада №25 города Байконур Кармакшинского района"
1 232
13
Строительство подъездной дороги от автомобильной трассы Жалагаш-Жосалы до мавзолея Марал Ишан. Корректировка
252 338,7
Всего:
4 109 906,8

79 840
7
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Қызылтам елді мекеніне кіреберісі" автомобиль жолын қайта жаңғырту
48 105
8
Қармақшы ауданындағы аудандық маңызы бар "Марал Ишан кесенесіне кіреберіс" автомобиль жолын қайта жаңғырту
0
9
Қармақшы ауданының Дүр Оңғар ауылында тартылатын газ құбыры мен орамішілік газ тарату желілерін салу
1 001 000
10
"Қармақшы ауданы Ақай ауылында деншынықтыру сауықтыру кешенінің құрылысы" жобасын қоса қаржыландыру
27 694
11
Қармақшы ауданы, Байқоңыр қаласы №25 бөбекжай-бақшасы ғимаратының жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау жобасына сметалық құжаттама әзірлеуге
5 719,1
12
Қармақшы ауданы, Байқоңыр қаласы №25 бөбекжай-бақшасы ғимаратының жылу қазандығын газ отынына қайта жабдықтау жобасына сараптамадан өткізу
1 232
13
Қармақшы ауданындағы "Жалағаш-Жосалы автомобиль трассасынан Марал Ишан кесенесіне кіре беріс автомобиль жолының құрылысы. Түзету.
252 338,7
Барлығы:
4 109 906,8