О районном бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 25 декабря 2024 года № 24/182
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 8 настоящего решения.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Мангистауского областного маслихата от 13 декабря 2024 года №17/117 "Об областном бюджете на 2025-2027 годы", Бейнеуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 132 037,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 6 668 630,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 86 717,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 115 777,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 260 913,8 тысячи тенге;
2) затраты – 10 132 037,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 100 704,0 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 216 260,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов –115 556,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -100 704,0 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
216 260,0 тысяч тенге;
поступление займов - 216 260,0 тысяч тенге;
погашение займов - 115 556,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 0 тенге.
2. Принять к сведению, что из областного бюджета на 2025 год в районный бюджет выделена субвенция в сумме 2 240 214,0 тысячи тенге.
3. Учесть, что из районного бюджета на 2025 год в бюджеты сел и сельского округа выделена субвенция в сумме 278 576,0 тысяч тенге, в том числе:
села Акжигит – 44 317,0 тысяч тенге;
села Боранкул – 55 673,0 тысяч тенге;
села Есет – 25 822,0 тысячи тенге;
сельский округ Сам – 23 125,0 тысяч тенге;
села Сарга – 24 741,0 тысяча тенге;
села Сынгырлау – 24 694,0 тысячи тенге;
села Тажен – 26 145,0 тысяч тенге;
села Толеп – 23 748,0 тысяч тенге;
села Турыш – 30 311,0 тысяча тенге.
4. Учесть, что установлены нормативы распределения доходов в районный бюджет на 2025 год в следующих размерах:
1) корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора – 100 процентов;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 16,9 процентов;

2025 - 2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 24/182 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 8 - тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және Маңғыстау облыстық мәслихатының 2024 жылғы 13 желтоқсандағы №17/117 "2025-2027 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2025 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 132 037,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 6 668 630,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 86 717,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 115 777,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 3 260 913,8 мың теңге;
2) шығындар – 10 132 037,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 100 704,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 216 260,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 115 556,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -100 704,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –
216 260,0 мың теңге;
қарыздар түсімі - 216 260,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 115 556,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары - 0 теңге.
2. Облыстық бюджеттен 2025 жылға арналған аудандық бюджетке 2 240 214,0 мың теңге субвенция бөлінгені қаперге алынсын.
3. 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтің және ауылдардың бюджеттеріне 278 576,0 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Ақжігіт ауылы – 44 317,0 мың теңге;
Боранқұл ауылы – 55 673,0 мың теңге;
Есет ауылы – 25 822,0 мың теңге;
Сам ауылдық округі – 23 125,0 мың теңге;
Сарға ауылы – 24 741,0 мың теңге;
Сыңғырлау ауылы – 24 694,0 мың теңге;
Тәжен ауылы – 26 145,0 мың теңге;
Төлеп ауылы – 23 748,0 мың теңге;
Тұрыш ауылы – 30 311,0 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке келесідей мөлшерлерде кірістерді бөлу нормативтері бөлінгені ескерілсін:
1) ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы – 100 пайыз;
2) төлем көзiнен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 16,9 пайыз;

3) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
4) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты – 100 процентов;
5) социальный налог – 16,9 процентов.
5. Утвердить резерв акимата района в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
6. Принять к сведению, что в районный бюджет на 2025 год из республиканского и Национального фонда выделены целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие и бюджетные кредиты в сумме 1 236 959,8 тысяч тенге. Порядок их использования определяется на основании постановления акимата района.

3) төлем көзiнен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
4) төлем көзiнен салық салынбайтын шетелдiк азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы – 100 пайыз;
5) әлеуметтік салық – 16,9 пайыз.
5. Аудан әкімдігінің резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық және Ұлттық қордан ағымдағы нысаналы трансферттердің, нысаналы даму трансферттері және бюджеттік кредиттердің 1 236 959,8 мың теңге сомасында бөлінгені қаперге алынсын. Оларды пайдалану тәртібі аудан әкімдігінің қаулысының негізінде анықталады.

7. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов на 2025-2027 годы, согласно приложениям 4 и 5 к настоящему решению.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Бейнеуского районного маслихата А.Бораш
Приложение 1
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 25 декабря 2024 года №24/182
Бюджет района на 2025 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование

7. Осы шешімнің 4 және 5 қосымшаларына сәйкес 2025 - 2027 жылдарға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған, аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
8. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан қолданысқа енгізіледі.
Бейнеу аудандық мәслихының төрағасы А.Бораш
Бейнеу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№24/182 шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы

2 214 934,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
56 746,0
005
Государственная адресная социальная помощь
740 237,0
006
Оказание жилищной помощи
3 304,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
462 416,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
14 219,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
131 630,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
549 451,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76 489,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
10 162,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
98 254,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
72 026,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6 535,0
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
6 535,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 261 095,3
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
398 850,8
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
32 056,0
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
315 396,8
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
1 000,0
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
50 398,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
39 310,5
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
12 430,0
005
Развитие коммунального хозяйства
26 880,5
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

2 214 934,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
56 746,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
740 237,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 304,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
462 416,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
14 219,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
131 630,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
549 451,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76 489,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
10 162,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
98 254,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
72 026,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6 535,0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
6 535,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 261 095,3
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
398 850,8
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
32 056,0
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
315 396,8
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1 000,0
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
50 398,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
39 310,5
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
12 430,0
005
Коммуналдық шаруашылығын дамыту
26 880,5
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

467
Отдел строительства района (города областного значения)
079
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
Приложение 5
к решению Бейнеуского районного
маслихата от 25 декабря 2024 года №24/182
Перечень бюджетных программ развития районного бюджета направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) на 2025 год
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
079
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту
Бейнеу аудандық мәслихатының
2024 жылғы 25 желтоқсандағы
№24/182 шешіміне 5 қосымша
2026 жылға арналған бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған аудандық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық