"О бюджетах сел, сельских округов на 2024 - 2026 годы"
Решение Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 4 января 2024 года № 12/98.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2024 в соответствии с пунктом 3 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Каракиянского районного маслихата от 22 декабря 2023 года № 10/89 "О районном бюджете на 2024-2026 годы", Каракиянский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сел, сельских округов на 2024 - 2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 и 21 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 293 173,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 441 634,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 039,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала – 9 955,0 тенге;
поступлениям трансфертов – 840 545,3 тысячи тенге;
2) затраты – 1 314 653,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге;
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с
финансовыми активами – 0 тенге;
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых
активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -21 480,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета – 21 480,4 тысячи тенге;
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки
бюджетных средств – 21 480,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 09.12.2024 № 22/190 (вводится в действие с 01.01.2024).
2. Учесть, что из районного бюджета на 2024 год в бюджеты сел и сельских округов выделена субвенция в сумме 840 490,3 тенге, в том числе:
сельского округа Болашак – 88 982,7 тысяч тенге;
сельского округа Бостан – 63 780,2 тысяч тенге;

"2024 - 2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері туралы"
Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 2024 жылғы 4 қаңтардағы № 12/98 шешімі.
Ескерту. 01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 3 тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Қарақия аудандық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 10/89 "2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне сәйкес, Қарақия аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024-2026 жылдарға арналған ауылдардың, ауылдық округтердің бюджеттері тиісінше осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 және 21-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 293 173,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 441 634,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 039,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан
түсетін түсімдер бойынша – 9 955,0 теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 840 545,3 мың теңге;
2) шығындар – 1 314 653,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге;
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен
операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін
сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -21480,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру
(профицитін пайдалану) – 21480,4 мың теңге;
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының
пайдаланылатын қалдықтары – 21 480,4 мың теңге.
Ескерту. 1 -тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 09.12.2024 № 22/190 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2024 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдар мен ауылдық округтердің бюджеттеріне 840 490,3 мың теңге сомасында субвенция бөлінгені ескерілсін, оның ішінде:
Болашақ ауылдық округі – 88 982,7 мың теңге;
Бостан ауылдық округі – 63 780,2 мың теңге;

села Жетыбай – 23 979,6 тысяч тенге;
сельского округа Куланды – 108 392,1 тысяч тенге;
села Курык – 244 930,7 тысяч тенге;
села Мунайшы – 183 490,9 тысяч тенге;
села Сенек – 126 934,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Каракиянского районного маслихата Мангистауской области от 09.12.2024 № 22/190 (вводится в действие с 01.01.2024).
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Каракиянского районного маслихата Калаубай Ж.
Приложение 1 к решению
Каракиянского районного маслихата
от " 4 " января 2024 года № 12/98
Бюджет сельского округа Болашак на 2024 год

Жетібай ауылы – 23 979,6 мың теңге;
Құланды ауылдық округі – 108 392,1 мың теңге;
Құрық ауылы – 244 930,7 мың теңге;
Мұнайшы ауылы – 183 490,9 мың теңге;
Сенек ауылы – 126 934,1 мың теңге.
Ескерту. 2 - тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Қарақия аудандық мәслихатының 09.12.2024 № 22/190 (01.01.2024 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қарақия аудандық мәслихатының төрағасы Ж. Қалаубай
Қарақия аудандық мәслихатының
2024 жылғы " 4 " қаңтардағы
№ 12/98 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Болашақ ауылдық округінің бюджеті