Об объявлении чрезвычайной ситуации техногенного характера местного масштаба
Решение акима Тупкараганского района Мангистауской области от 31 декабря 2024 года № 5
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 48 и подпунктом 2) пункта 2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите", приказом и.о Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 10 мая 2023 года № 240 "Об установлении классификации чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера", протоколом внеочередного заседания Комиссии по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций Тупкараганской области от 25 декабря 2024 года, аким Тупкараганского района РЕШИЛ:
1. Объявить чрезвычайную ситуацию техногенного характера местного масштаба в Тупкараганском районе Мангистауской области в связи с аварийным падением самолета "Эмбрайр190" (AHY8243 Баку-Грозный) в районе аэропорта города Актау 25 декабря 2024 года.
2. Назначить руководителем ликвидации чрезвычайной ситуации техногенного характера заместителя акима Тупкараганского района Д.Жантуарова и поручить ему проведение мероприятий, направленных на ликвидацию чрезвычайной ситуации техногенного характера.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким района Е. Кумискалиев

Жергілікті ауқымдағы техногенді сипаттағы төтенше жағдай жариялау туралы
Маңғыстау облысы Түпқараған ауданы әкімінің 2024 жылғы 31 желтоқсандағы № 5 шешімі
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 33-бабының 1-тармағы 13) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 11 сәуірдегі "Азаматтық қорғау туралы" Заңының 48-бабына және 50- бабының 2-тармағы 2) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2023 жылғы 10 мамырдағы № 240 "Табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлардың сыныптамасын белгілеу туралы" бұйрығына, 2024 жылғы 25 желтоқсандағы Түпқараған ауданының төтенше жағдайлардың алдын алу және жою жөніндегі комиссиясының кезектен тыс отырысының хаттамасына сәйкес, Түпқараған ауданының әкімі ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2024 жылы 25 желтоқсанда Ақтау қаласы әуежайының ауданында "Эмбрайр190" (AHY8243 Баку-Грозный) ұшағының апатты құлауына байланысты, Маңғыстау облысы Түпқараған ауданында жергілікті ауқымдағы техногенді сипаттағы төтенше жағдай жариялансын.
2. Түпқараған ауданы әкімінің орынбасары Д.Жантуаров техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жою басшысы болып тағайындалсын және оған техногендік сипаттағы төтенше жағдайды жоюға бағытталған іс-шараларды жүргізу тапсырылсын.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі Е.Күмісқалиев