О внесении изменений в решение маслихата от 15 декабря 2023 года № 95 "Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Костанайской области от 14 февраля 2024 года № 115
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Костанайского областного маслихата "Об областном бюджете Костанайской области на 2024-2026 годы" от 15 декабря 2023 года № 95 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 190384) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 518 590 065,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 35 612 205,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 8 119 261,6 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 64 430,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 474 794 168,7 тысячи тенге;
2) затраты – 523 942 497,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 16 125 429,7 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 25 559 033,0 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 9 433 603,3 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 21 477 861,5 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 21 477 861,5 тысячи тенге.";
приложения 1, 2 и 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 "Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2024 жылғы 14 ақпандағы № 115 шешімі
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облыстық мәслихатының "Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" 2023 жылғы 15 желтоқсандағы № 95 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 190384 болып тіркелген) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай облысының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 518 590 065,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 35 612 205,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 8 119 261,6 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 64 430,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 474 794 168,7 мың теңге;
2) шығындар – 523 942 497,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 16 125 429,7 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттік кредиттер – 25 559 033,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 9 433 603,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 21 477 861,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 21 477 861,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2 және 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Костанайского областного маслихата С. Ещанов
Приложение 1
к решению маслихата
от 14 февраля 2024 года
№ 115
Приложение 1
к решению маслихата
от 15 декабря 2023 года
№ 95
Областной бюджет Костанайской области на 2024 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы
518 590 065,3
1
Налоговые поступления
35 612 205,0
01
Подоходный налог
25 900 000,0
2
Индивидуальный подоходный налог
25 900 000,0
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги

2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай облыстық мәслихаты төрағасы С. Ещанов
Мәслихаттың
2024 жылғы 14 ақпандағы
№ 115 шешіміне
1-қосымша
Мәслихаттың
2023 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 95 шешіміне
1-қосымша
Қостанай облысының 2024 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер
518 590 065,3
1
Салықтық түсімдер
35 612 205,0
01
Табыс салығы
25 900 000,0
2
Жеке табыс салығы
25 900 000,0
05
Тауарларға, жұмыстарға және көрсетілетін қызметтерге салынатын iшкi салықтар

9 712 205,0
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
9 655 591,0
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
56 614,0
2
Неналоговые поступления
8 119 261,6
01
Доходы от государственной собственности
2 274 141,5
1
Поступления части чистого дохода государственных предприятий
105 328,0
3
Дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в государственной собственности
10 988,0
4
Доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в государственной собственности
12 802,0
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
214 650,0
7
Вознаграждения по кредитам, выданным из государственного бюджета
1 930 373,5
02
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
5 749,0
1
Поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
5 749,0
03
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
35 450,0
1
Поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета
35 450,0
04
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан
1 671 265,1
1
Штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора, в Фонд компенсации потерпевшим, Фонд поддержки инфраструктуры образования и Специальный государственный фонд
1 671 265,1
06
Прочие неналоговые поступления
4 132 656,0
1
Прочие неналоговые поступления
4 132 656,0
3
Поступления от продажи основного капитала
64 430,0
01
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
64 430,0
1
Продажа государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями
64 430,0
4
Поступления трансфертов
474 794 168,7
01
Трансферты из нижестоящих органов государственного управления
92 345 274,7
2
Трансферты из районных (городов областного значения) бюджетов
92 345 274,7
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
382 448 894,0
1
Трансферты из республиканского бюджета
382 448 894,0
Функциональная группа
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
II. Затраты

9 712 205,0
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
9 655 591,0
4
Кәсiпкерлiк және кәсiби қызметтi жүргiзгенi үшiн алынатын алымдар
56 614,0
2
Салықтық емес түсiмдер
8 119 261,6
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
2 274 141,5
1
Мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері
105 328,0
3
Мемлекет меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер
10 988,0
4
Мемлекет меншігіндегі заңды тұлғалардағы қатысу үлесіне кірістер
12 802,0
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
214 650,0
7
Мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар
1 930 373,5
02
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
5 749,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер
5 749,0
03
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
35 450,0
1
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері
35 450,0
04
Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) қамтылатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 671 265,1
1
Мұнай секторы ұйымдарынан, Жәбірленушілерге өтемақы қорына, Білім беру инфрақұрылымын қолдау қорына және Арнаулы мемлекеттік қорға түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар
1 671 265,1
06
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4 132 656,0
1
Басқа да салықтық емес түсiмдер
4 132 656,0
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
64 430,0
01
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
64 430,0
1
Мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүлікті сату
64 430,0
4
Трансферттердің түсімдері
474 794 168,7
01
Төмен тұрған мемлекеттiк басқару органдарынан трансферттер
92 345 274,7
2
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерден трансферттер
92 345 274,7
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетiн трансферттер
382 448 894,0
1
Республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер
382 448 894,0
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
II. Шығындар

1 796 125,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
3 871 562,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
597 709,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 386 618,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
1 199 299,0
069
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
21 630,0
261
Управление образования области
1 856 833,0
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 412 521,0
037
Социальная реабилитация
132 437,0
092
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
311 875,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
64 025,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
64 025,0
2
Социальная помощь
4 632 557,6
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 632 557,6
003
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
138 937,6
068
Программа занятости
4 493 620,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
3 008 238,7
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 844 970,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
357 674,0
007
Капитальные расходы государственного органа
42 836,0
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
300,0
046
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
99 647,4
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
49 769,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
40 508,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

1 796 125,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
3 871 562,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
597 709,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 386 618,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
1 199 299,0
069
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
21 630,0
261
Облыстың білім басқармасы
1 856 833,0
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
1 412 521,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
132 437,0
092
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
311 875,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
64 025,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
64 025,0
2
Әлеуметтiк көмек
4 632 557,6
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 632 557,6
003
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
138 937,6
068
Жұмыспен қамту бағдарламасы
4 493 620,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
3 008 238,7
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 844 970,7
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
357 674,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
42 836,0
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
300,0
046
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
99 647,4
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
49 769,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
40 508,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары

22 298,0
011
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 984,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
195 432,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
147 142,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
2 774 976,0
015
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
237 216,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
10 488,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
83 909,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
57 862,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
38 309 258,1
002
Субсидирование развития семеноводства
1 994 018,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 666 798,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 189 306,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
54 933,1
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
258 000,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
32 498,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
3 500 000,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
10 135 414,0
051
Субсидирование в рамках гарантирования и страхования займов субъектов агропромышленного комплекса
35 112,0
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

22 298,0
011
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнім мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 984,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
195 432,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
147 142,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
2 774 976,0
015
Ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
237 216,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
10 488,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
83 909,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
57 862,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
38 309 258,1
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
1 994 018,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 666 798,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 189 306,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
029
Ауыл шаруашылығы дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
54 933,1
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
258 000,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу
32 498,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
3 500 000,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
10 135 414,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
35 112,0
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

384 650,0
288
Управление строительства, архитектуры и градостроительства области
13 492 680,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
13 492 680,0
3
Специализированная медицинская помощь
1 417 927,0
253
Управление здравоохранения области
1 417 927,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
1 417 927,0
4
Поликлиники
380 559,0
253
Управление здравоохранения области
380 559,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
380 559,0
5
Другие виды медицинской помощи
171 953,0
253
Управление здравоохранения области
171 953,0
029
Областные базы специального медицинского снабжения
171 953,0
9
Прочие услуги в области здравоохранения
7 366 339,0
253
Управление здравоохранения области
7 366 339,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
379 014,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
246 250,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
16 410,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
73 773,0
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников
511 000,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
6 139 892,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
19 045 513,0
1
Социальное обеспечение
12 078 644,0
256
Управление координации занятости и социальных программ области
9 312 115,0
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 868 332,0
013
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 124 296,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах
641 392,0
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

384 650,0
288
Облыстың құрылыс, сәулет және қала құрылысы басқармасы
13 492 680,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
13 492 680,0
3
Мамандандырылған медициналық көмек
1 417 927,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 417 927,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
1 417 927,0
4
Емханалар
380 559,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
380 559,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
380 559,0
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
171 953,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
171 953,0
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
171 953,0
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
7 366 339,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
7 366 339,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
379 014,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
246 250,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
16 410,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
73 773,0
023
Медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
511 000,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
6 139 892,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
19 045 513,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
12 078 644,0
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
9 312 115,0
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 868 332,0
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 124 296,0
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
641 392,0
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

132 930,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
275 115,0
1
Топливо и энергетика
75 115,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
75 115,0
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
75 115,0
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
200 000,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
200 000,0
071
Развитие газотранспортной системы
200 000,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
48 589 682,0
1
Сельское хозяйство
43 376 285,0
719
Управление ветеринарии области
2 365 780,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
377 240,0
008
Организация строительства, реконструкции скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания
118 501,0
009
Организация санитарного убоя больных животных
33 399,0
010
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
23 302,0
012
Проведения ветеринарных мероприятий по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных
204 226,0
013
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
117 854,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
1 392 613,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения
10 960,0
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
87 685,0
741
Управление сельского хозяйства и земельных отношений области
41 010 505,0
002
Субсидирование развития семеноводства
2 662 869,0
005
Субсидирование стоимости пестицидов, биоагентов (энтомофагов), предназначенных для проведения обработки против вредных и особо опасных вредных организмов с численностью выше экономического порога вредоносности и карантинных объектов
4 701 757,0
008
Субсидирование развития производства приоритетных культур
1 189 306,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
1 206,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
180 600,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов

132 930,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
275 115,0
1
Отын және энергетика
75 115,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
75 115,0
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
75 115,0
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
200 000,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
200 000,0
071
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
200 000,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
48 589 682,0
1
Ауыл шаруашылығы
43 376 285,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
2 365 780,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
377 240,0
008
Мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды) салуды, реконструкциялауды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету
118 501,0
009
Ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру
33 399,0
010
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
23 302,0
012
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жүргізу
204 226,0
013
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
117 854,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
1 392 613,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызметтер
10 960,0
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
87 685,0
741
Облыстың ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармасы
41 010 505,0
002
Тұқым шаруашылығын дамытуды субсидиялау
2 662 869,0
005
Саны зиян тигізудің экономикалық шегінен жоғары зиянды және аса қауіпті зиянды организмдерге, карантинді объектілерге қарсы өңдеулер жүргізуге арналған пестицидтердің, биоагенттердiң (энтомофагтардың) құнын субсидиялау
4 701 757,0
008
Басым дақылдардың өндірісін дамытуды субсидиялау
1 189 306,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
1 206,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
180 600,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алу және тіркеу