О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2023 года № 77 "О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 15 марта 2024 года № 94. Прекращено действие в связи с истечением срока
Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О бюджете города Аркалыка на 2024-2026 годы" от 22 декабря 2023 года № 77 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 10430869,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3027453,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 28518,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 114200,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7260698,7 тысяч тенге, из них объем субвенций – 554078,0 тысяч тенге;
2) затраты – 10206672,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 38261,0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 51688,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13427,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 392000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 392000,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -206064,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 206064,2 тысяч тенге:
поступление займов – 51688,0 тысяч тенге;
погашение займов – 13427,0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 167803,2 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 4716977,3 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в бюджете города на 2024 год предусмотрен объем целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета в сумме 300000,0 тысяч тенге, из областного бюджета в сумме 1672011,1 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аркалыкского городского маслихата Г. Елтебаева
Приложение 1
к решению Аркалыкского
городского маслихата

Мәслихаттың 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 "Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2024 жылғы 15 наурыздағы № 94 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2023 жылғы 22 желтоқсандағы № 77 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10430869,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3027453,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 28518,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 114200,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 7260698,7 мың тенге, оның ішінде субвенциялардың көлемі – 554078,0 мың теңге;
2) шығындар – 10206672,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 38261,0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер - 51688,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 13427,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 392000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 392000,0 тысяч теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -206064,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 206064,2 мың теңге:
қарыздар түсімі – 51688,0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13427,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 167803,2 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 4716977,3 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2024 жылға арналған қала бюджетінде нысаналы даму трансферттерінің көлемі республикалық бюджеттен 300000,0 мың теңге сомасында, облыстық бюджеттен 1672011,1 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Арқалық қалалық мәслихатының төрағасы Г. Елтебаева
Арқалық қалалық мәслихатының

592 785,0
006
Оказание жилищной помощи
103 319,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
42 211,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 629,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
136 394,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
116 726,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
73 908,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
110 598,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
160 529,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
160 529,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
107 944,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 070,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 281,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 234,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
5 057 104,6
1
Жилищное хозяйство
338 581,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
4 042,0
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
4 042,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
314 983,0
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
187 541,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
127 442,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
19 556,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
18 932,0
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
624,0
2
Коммунальное хозяйство
4 536 966,6
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

592 785,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
103 319,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
42 211,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 629,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
136 394,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
116 726,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
73 908,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
110 598,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
160 529,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
160 529,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 944,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 070,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 281,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 234,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
5 057 104,6
1
Тұрғын үй шаруашылығы
338 581,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
4 042,0
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
4 042,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi
314 983,0
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
187 541,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
127 442,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
19 556,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
18 932,0
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
624,0
2
Коммуналдық шаруашылық
4 536 966,6
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлiмi

77 536,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
2,0
040
Развитие объектов государственных органов
2,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
77 534,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
65 714,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
11 820,0
02
Оборона
41 234,0
1
Военные нужды
28 718,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
28 718,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
28 718,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
12 516,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
12 516,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
12 177,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
339,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
16 543,0
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
16 543,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
16 543,0
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
16 543,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 049 389,0
1
Социальное обеспечение
261 036,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
261 036,0
005
Государственная адресная социальная помощь
261 036,0
2
Социальная помощь
622 204,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
622 204,0
006
Оказание жилищной помощи
115 604,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 688,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
9 966,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
141 168,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
120 812,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
76 495,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

77 536,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
2,0
040
Мемлекеттік органдардың объектілерін дамыту
2,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
77 534,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
65 714,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
11 820,0
02
Қорғаныс
41 234,0
1
Әскери мұқтаждар
28 718,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
28 718,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
28 718,0
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
12 516,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
12 516,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
12 177,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
339,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
16 543,0
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
16 543,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
16 543,0
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
16 543,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 049 389,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
261 036,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
261 036,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
261 036,0
2
Әлеуметтiк көмек
622 204,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
622 204,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
115 604,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 688,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
9 966,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
141 168,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
120 812,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
76 495,0
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету