О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 28 декабря 2023 года № 103 "О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 12 июня 2024 года № 172. Прекращено действие в связи с истечением срока
Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Житикаринского района на 2024-2026 годы" от 28 декабря 2023 года № 103 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 191588) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год, в следующих объемах:
1) доходы – 10 577 290,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 4 806 266,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 34 977,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 120,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 730 927,5 тысяч тенге;
2) затраты – 10 683 929,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -142 956,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 56 237,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 199 193,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 36 317,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -36 317,4 тысяч тенге.";
подпункт 10) пункта 10 изложить в новой редакции:
"10) строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области. Корректировка сметной документации;";
пункт 10 дополнить подпунктом 67) следующего содержания:
"67) услугу по отведению и очистке талых и дождевых вод с территории города Житикара.";
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 "Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2024 жылғы 12 маусымдағы № 172 шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 28 желтоқсандағы № 103 (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191588 болып тіркелген) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Жітіқара ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 577 290,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 4 806 266,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 34 977,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 120,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 5 730 927,5 мың теңге;
2) шығындар – 10 683 929,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -142 956,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 56 237,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 199 193,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 36 317,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -36 317,4 мың теңге.";
10-тармақтың 10) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"10) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға. Сметалық құжаттаманы түзету;";
10-тармақ мынадай мазмұндағы 67) тармақшамен толықтырылсын:
"67) "Жітіқара қаласының аумағынан еріген және жаңбыр суын бұру және тазарту жөніндегі қызметке.";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

84380,5
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
6205,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
170600,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
67674,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
111601,7
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
208177,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
208177,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82288,1
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
961,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
63490,3
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
61438,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1996793,9
1
Жилищное хозяйство
21184,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
14124,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
14124,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
7060,0
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
7060,0
2
Коммунальное хозяйство
1975609,9
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
1274308,0
006
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
909778,0
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
364530,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
701301,9
011
Обеспечение бесперебойного теплоснабжения малых городов
42777,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
155909,8
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
37226,6
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
455864,5

84380,5
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
6205,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
170600,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
67674,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
111601,7
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
208177,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
208177,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82288,1
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
961,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
63490,3
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
61438,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1996793,9
1
Тұрғын үй шаруашылығы
21184,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
14124,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
14124,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
7060,0
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
7060,0
2
Коммуналдық шаруашылық
1975609,9
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
1274308,0
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
909778,0
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
364530,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
701301,9
011
Шағын қалаларды жылумен жабдықтауды үздіксіз қамтамасыз ету
42777,8
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
155909,8
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
37226,6
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
455864,5

171263,0
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
68393,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
80050,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
150069,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
150069,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
82208,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1004,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
18175,0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
48682,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
185939,8
1
Жилищное хозяйство
5000,0
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
5000,0
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
5000,0
2
Коммунальное хозяйство
180939,8
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
180939,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
180939,8
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
521622,0
1
Деятельность в области культуры
149142,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
149142,0
003
Поддержка культурно-досуговой работы
149142,0
2
Спорт
153084,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
153084,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
76733,0
005
Развитие массового спорта и национальных видов спорта
55592,0
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5032,0
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
15727,0
3
Информационное пространство
119002,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)

171263,0
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
68393,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
80050,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
150069,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
150069,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82208,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1004,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
18175,0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
48682,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
185939,8
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5000,0
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
5000,0
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
5000,0
2
Коммуналдық шаруашылық
180939,8
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
180939,8
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
180939,8
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
521622,0
1
Мәдениет саласындағы қызмет
149142,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
149142,0
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
149142,0
2
Спорт
153084,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
153084,0
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76733,0
005
Ұлттық және бұқаралық спорт түрлерін дамыту
55592,0
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5032,0
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
15727,0
3
Ақпараттық кеңiстiк
119002,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі