О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2023 года № 100 "О районном бюджете Карасуского района на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Карасуского района Костанайской области от 4 сентября 2024 года № 157
Карасуский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Карасуского района на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 100 следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Карасуского района на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 565 685,4 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 220 777,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 10 230,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 800,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 331 878,4 тысяч тенге;
2) затраты – 5 668 598,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 58 124,0 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 97 838,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 39 714,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 52 500,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 52 500,0 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 213 536,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 213 536,8 тысяч тенге.";
приложения 1, 2, 3 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

Мәслихаттың 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 100 "Қарасу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қарасу ауданы мәслихатының 2024 жылғы 4 қыркүйектегі № 157 шешімі
Қарасу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қарасу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 100 шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қарасу ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 565 685,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 220 777,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 230,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 800,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері - 3 331 878,4 мың теңге;
2) шығындар – 5 668 598,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 58 124,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 97 838,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 39 714,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 52 500,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 52 500,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - - 213 536,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 213 536,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 2, 3 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

106622,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
106622,2
006
Оказание жилищной помощи
188,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
34045,2
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2394,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
40820,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программойабилитации и реабилитации лица с инвалидностью
29175,0
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
83395,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
83395,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
56381,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
351,0
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
26663,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
628084,1
1
Жилищное хозяйство
128065,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
128065,2
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
32865,2
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
15616,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
79584,0
2
Коммунальное хозяйство
493596,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
294222,2
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
294222,2
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
199373,8
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1902,8
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
197471,0
3
Благоустройство населенных пунктов
6422,9
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
6422,9
015
Освещение улиц в населенных пунктах

106622,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
106622,2
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
188,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
34045,2
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2394,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
40820,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
29175,0
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
83395,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
83395,2
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56381,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
351,0
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
26663,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
628084,1
1
Тұрғын үй шаруашылығы
128065,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
128065,2
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
32865,2
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
15616,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
79584,0
2
Коммуналдық шаруашылық
493596,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
294222,2
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
294222,2
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
199373,8
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1902,8
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
197471,0
3
Елді-мекендерді көркейту
6422,9
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
6422,9
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру

60809,0
452
Отдел финансов района (города областного значения)
60809,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
59520,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
1116,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
173,0
5
Планирование и статистическая деятельность
29603,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
29603,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
29603,0
9
Прочие государственные услуги общего характера
748764,0
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
68607,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
68607,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
680157,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
35237,0
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
644920,0
02
Оборона
10357,0
1
Военные нужды
7116,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7116,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7116,0
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
3241,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
3241,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
3241,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
195247,0
1
Социальное обеспечение
26446,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
26446,0
005
Государственная адресная социальная помощь
26446,0
2
Социальная помощь
93718,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
93718,0
006
Оказание жилищной помощи
194,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17457,0
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
2478,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
40869,0
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью

60809,0
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
60809,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59520,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
1116,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
173,0
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
29603,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
29603,0
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29603,0
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттік қызметтер
748764,0
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
68607,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68607,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
680157,0
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
35237,0
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
644920,0
02
Қорғаныс
10357,0
1
Әскери мұқтаждар
7116,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7116,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7116,0
2
Төтенше жағдайлар жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру
3241,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
3241,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
3241,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
195247,0
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
26446,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
26446,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
26446,0
2
Әлеуметтiк көмек
93718,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
93718,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
194,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17457,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
2478,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
40869,0
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету

146273,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
22014,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
11708,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
11708,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
5000,0
075
Строительство сетей связи
5000,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
73827,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
19189,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
19189,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
54638,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
29573,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25065,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
72879,0
6
Земельные отношения
49055,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
43745,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
43745,0
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
5310,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
23824,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
23824,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
23824,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25257,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25257,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25257,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
25257,0
12
Транспорт и коммуникации
107371,0
1
Автомобильный транспорт
107371,0
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)

146273,0
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
22014,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
11708,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
11708,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
5000,0
075
Байланыс желілерін салу
5000,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
73827,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
19189,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19189,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
54638,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29573,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25065,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
72879,0
6
Жер қатынастары
49055,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
43745,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43745,0
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
5310,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
23824,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
23824,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
23824,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25257,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25257,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25257,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
25257,0
12
Көлiк және коммуникация
107371,0
1
Автомобиль көлiгi
107371,0
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі