О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 243
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 1628586,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 485234,0,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 4674,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 70000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1068678,0 тысяч тенге;
2) затраты - 1628586,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 76231,0 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 26584,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 82,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 330,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 49235,0 тысяч тенге;
2) затраты - 76231,0 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете Айсаринского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 7885,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Александровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 81269,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23450,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 55819,0 тысяч тенге;
2) затраты - 81269,0 тысяч тенге;

Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 шешімі
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетітиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 1628586,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 485234,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 4674,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 70000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 1068678,0 мың теңге;
2) шығындар - 1628586,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
2. Айсары ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 76231,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 26584,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 82,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 330,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 49235,0 мың теңге;
2) шығындар - 76231,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
3. Айсары ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 7885,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Александров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 81269,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23450,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 55819,0 мың теңге;
2) шығындар - 81269,0 мың теңге;

3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
5. Учесть, что в бюджете Александровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 6500,0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Белозерского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 30453,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 10223,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 20230,0 тысяч тенге;
2) затраты - 30453,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в бюджете Белозерского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 15150,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Владимировского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 88640,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14160,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1001,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 73479,0 тысяч тенге;
2) затраты - 88640,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
9. Учесть, что в бюджете Владимировского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 21295,0 тысяч тенге.
10. Утвердить бюджет Жамбылского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 16, 17 и 18 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
5. Александров ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 6500,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. Белозер ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 30453,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 10223,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 20230,0 мың теңге;
2) шығындар - 30453,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
7. Белозер ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 15150,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Владимиров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 88640,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 14160,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1001,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 73479,0 мың теңге;
2) шығындар - 88640,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
9. Владимиров ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 21295,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
10. Жамбыл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17 және 18-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

15. Утвердить бюджет Майкольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 48580,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22640,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 217,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 370,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 25353,0 тысячи тенге;
2) затраты - 48580,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
16. Учесть, что в бюджете Майкольского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 14360,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Московского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 219378,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27196,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 192182,0 тысячи тенге;
2) затраты - 219378,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
18. Учесть, что в бюджете Московского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 5106,0 тысяч тенге.
19. Утвердить бюджет Мичуринского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 219742,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 98430,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 9799,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 111513,0 тысяч тенге;
2) затраты - 219742,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;

15. Майкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 48580,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22640,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 217,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 370,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 25353,0 мың теңге;
2) шығындар - 48580,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
16. Майкөл ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 14360,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Мәскеу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 219378,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27196,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 192182,0 мың теңге;
2) шығындар - 219378,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
18. Мәскеу ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 5106,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
19. Мичурин ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 219742,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 98430,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 9799,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 111513,0 мың теңге;
2) шығындар - 219742,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 0,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0,0 тысяч тенге.
27. Учесть, что в бюджете Ульяновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 26389,0 тысяч тенге.
28. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель Костанайского районного маслихата М. Сартов
Приложение 1
к решению Костанайского
районного маслихата

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 0,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0,0 мың теңге.
27. Ульянов ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 26389,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
28. Осы шешім 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қостанай аудандық мәслихатының төрағасы М. Сартов
Қостанай аудандық мәслихатының