О бюджетах города Тобыл, сельских округов Костанайского района на 2025-2027 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 27 декабря 2024 года № 243.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Тобыл на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 2435903,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 485234,0,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 4674,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 70000,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 1875995,2 тысяч тенге;
2) затраты - 2540575,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -104672,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 104672,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Утвердить бюджет Айсаринского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 162646,9 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 26584,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 82,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 330,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 135650,9 тысяч тенге;
2) затраты - 166175,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -3528,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 3528,3 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
3. Учесть, что в бюджете Айсаринского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 7885,0 тысяч тенге.
4. Утвердить бюджет Александровского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:

Қостанай ауданы Тобыл қаласының, ауылдық округтерінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеттері туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 243 шешімі.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес, Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тобыл қаласының 2025-2027 жылдарға арналған бюджетітиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2435903,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 485234,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 4674,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 70000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 1875995,2 мың теңге;
2) шығындар - 2540575,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -104672,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 104672,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Айсары ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 162646,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 26584,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 82,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 330,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 135650,9 мың теңге;
2) шығындар - 166175,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -3528,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 3528,3 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. Айсары ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 7885,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
4. Александров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:

1) доходы - 213496,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23450,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 2000,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 188046,3 тысяч тенге;
2) затраты - 215909,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2412,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2412,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
5. Учесть, что в бюджете Александровского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 6500,0 тысяч тенге.
6. Утвердить бюджет Белозерского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 42453,0 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 10223,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 32230,0 тысяч тенге;
2) затраты - 43898,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -1445,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1445,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
7. Учесть, что в бюджете Белозерского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 15150,0 тысяч тенге.
8. Утвердить бюджет Владимировского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 13, 14 и 15 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 127107,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 14160,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 1001,0 тысяча тенге;
поступлениям трансфертов - 111946,2 тысяч тенге;
2) затраты - 130766,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;

1) кірістер - 213496,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 23450,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2000,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 188046,3 мың теңге;
2) шығындар - 215909,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2412,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2412,7 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Александров ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 6500,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. Белозер ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 42453,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 10223,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 32230,0 мың теңге;
2) шығындар - 43898,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -1445,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1445,6 мың теңге.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Белозер ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 15150,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
8. Владимиров ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 13, 14 және 15-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 127107,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 14160,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 1001,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 111946,2 мың теңге;
2) шығындар - 130766,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;

13. Учесть, что в бюджете Ждановского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 23925,0 тысяч тенге.
14. Утвердить бюджет Заречного сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 22, 23 и 24 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 686915,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 137625,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 267,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 5374,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 543649,5 тысяч тенге;
2) затраты - 708695,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -21780,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 21780,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
15. Утвердить бюджет Майкольского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 25, 26 и 27 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 64279,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 22640,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 217,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 370,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 41052,8 тысячи тенге;
2) затраты - 67128,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 0,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - -2848,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2848,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
16. Учесть, что в бюджете Майкольского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 14360,0 тысяч тенге.
17. Утвердить бюджет Московского сельского округа на 2025-2027 годы согласно приложениям 28, 29 и 30 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы - 246533,9 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 27196,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 0,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 0,0 тысяч тенге;

13. Жданов ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 23925,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
14. Заречный ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 22, 23 және 24-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 686915,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 137625,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 267,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 5374,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 543649,5 мың теңге;
2) шығындар - 708695,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -21780,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 21780,1 мың теңге.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Майкөл ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 25, 26 және 27-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 64279,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 22640,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 217,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 370,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 41052,8 мың теңге;
2) шығындар - 67128,7 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 0,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 0,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -2848,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2848,9 мың теңге.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
16. Майкөл ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 14360,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
17. Мәскеу ауылдық округінің 2025-2027 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 28, 29 және 30-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 246533,9 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 27196,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 0,0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета - -52,2 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 52,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 26 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 10.02.2025 № 257 (вводится в действие с 01.01.2025).
27. Учесть, что в бюджете Ульяновского сельского округа предусмотрен объем субвенций, передаваемых из районного бюджета на 2025 год в сумме 26389,0 тысяч тенге.

5) бюджет тапшылығы (профициті) - -52,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 52,2 мың теңге.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 10.02.2025 № 257 шешімімен (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі).
27. Ульянов ауылдық округінің бюджетінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 26389,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.