Об утверждении цен на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области ведения метеорологического и гидрологического мониторингов и мониторинга состояния окружающей среды
Приказ и.о. Министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 14 ноября 2024 года № 274-п
Примечание ИЗПИ!
Вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 3 статьи 166 Экологического кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые цены на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области ведения метеорологического и гидрологического мониторингов и мониторинга состояния окружающей среды.
2. Департаменту экологической политики Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) направление копии настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Институт законодательства и правовой информации Республики Казахстан" для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан в течении пяти рабочих дней со дня подписания.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2025 года.
Исполяющий
обязанности Министра
Ж. Алиев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН
Агентство по защите и
развитию конкуренции
Республики Казахстан
Приложение к приказу
Исполняющего обязанности
министра экологии и
природных ресурсов
Республики Казахстан

Метеорологиялық және гидрологиялық мониторингтерді және қоршаған ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізу жөніндегі мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2024 жылғы 14 қарашадағы № 274-Ө бұйрығы
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының Экология кодексінің 166-бабы 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Метеорологиялық және гидрологиялық мониторингтерді және қоршаған орта жай-күйіне мониторинг жүргізу жөніндегі мемлекеттік монополия субьектісі өндіретін және (немесе) өткізетін жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің ұсынылған бағалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Экологиялық саясат департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың көшірмесін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасының Заңнама және құқықтық ақпарат институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында бұйрыққа қол қойылған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы 2025 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы Ж. Әлиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Бәсекелестікті қорғау
және дамыту агенттігі
Қазақстан Республикасы
Экология және табиғи
ресурстар министрінің
міндетін атқарушының

от 14 ноября 2024 года
№ 274-п
Цены на работы, услуги, производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области ведения метеорологического и гидрологического мониторингов и мониторинга состояния окружающей среды
№ п/п
Наименование и описание работ (услуг)
Единица измерения
Цена, в тенге без НДС
Глава 1. Услуги общегосударственного и международного значения в области метеорологического мониторинга

2024 жылғы 14 қарашадағы
№ 274-ө Бұйрығына
қосымша
Метеорологиялық және гидрологиялық мониторингтерді және қоршаған ортаның жай-күйіне мониторинг жүргізу жөніндегі мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің бағалары
Р/с №
Жұмыстардың (қызметтердің) атауы мен сипаттамасы
Өлшеу бірлігі
Бағасы, теңге, ҚҚС-сыз
1-тарау. Метеорологиялық мониторинг жүргізу саласындағы жалпымемлекеттік және халықаралық маңызы бар қызметтер

7 287
1-9007
Отчет о состоянии озимых зерновых культур в период возобновления вегетации по одному пункту (включает характеристику состояния и степень повреждения растений)
1 отчет
3 336
1-9008
Справка о запасах продуктивной влаги в почве по одной станции за декаду с нарастающим итогом и указанием запасов влаги по слоям по одной станции.
1 справка
1 317
1-9009
Справка о фактических запасах продуктивной влаги в почве по станции (включает оценку влагозапасов)
1 справка
2 195
1-9010
Справка о маршрутном фенологическом обследовании яровых зерновых культур в фазе 3-й лист по одному пункту
1 справка
966
1-9011
Справка о маршрутном фенологическом обследовании яровых зерновых культур в фазе колошения по одному пункту
1 справка
966
1-9012
Таблица суммы активных положительных температур воздуха за период со средней суточной температурой выше 0 градусов с нарастающим итогом по станции
1 таблица
1 141
1-9013
Таблица суммы эффективных температур воздуха за период со средней суточной температурой выше 5 градусов с нарастающим итогом по станции
1 таблица
1 141
1-9014
Мониторинг засухи на основе гидротермического коэффициента Селянинова (ГТК) за декаду по данным одной станции
информация по мониторингу
1 054
1-9015
Мониторинг засухи на основе гидротермического коэффициента Селянинова (ГТК) за месяц по данным одной станции
информация по мониторингу
1 054
1-9016
Мониторинг засухи на основе стандартизированных индексов осадков (SPI) по данным одной станции за месяц
информация по мониторингу
1 054
1-9017
Прогноз засухи на основе стандартизированных индексов осадков (SPI) по данным одной станции за месяц
1 прогноз
4 302
1-9018
Прогноз запасов влаги в почве к началу весенне-полевых работ по одной станции (предварительный, окончательный) по одной станции
1 прогноз
5 531
1-9019
Прогноз оптимальных сроков сева яровых зерновых культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз
4 039
1-9020
Прогноз сроков созревания яровых зерновых культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз
4 126
1-9021
Прогноз урожайности озимых зерновых культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз
31 519
1-9022
Прогноз урожайности яровых зерновых культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз
30 290
1-9023
Прогноз урожайности масличных культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз
26 602
1-9024
Прогноз урожайности технических культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз
31 694
1-9025
Прогноз урожайности кормовых культур по одной станции (предварительный, окончательный)
1 прогноз

7 287
1-9007
Бір пункт бойынша вегетацияның жаңару кезеңіндегі күздік дәнді дақылдардың жай-күйі туралы есеп (өсімдіктердің жай-күйінің сипаттамасы мен зақымдану деңгейін қамтиды).
1 есеп
3 336
1-9008
Бір станция бойынша топырақ қабаттарындағы ылғал қоры көрсетілген, өспелі нәтижені қамтитын онкүндік ішіндегі бір станция бойынша топырақтағы өнімді ылғал қоры туралы анықтама
1 анықтама
1 317
1-9009
Станция бойынша топырақтағы өнімді ылғалдың нақты қоры туралы анықтама (ылғал қорларын бағалауды қамтиды)
1 анықтама
2 195
1-9010
Бір пункт бойынша 3-жапырақ кезеңінде жаздық дәнді дақылдарды маршруттық фенологиялық зерттеу туралы анықтама
1 анықтама
966
1-9011
Бір пункт бойынша масақтану кезеңінде жаздық дәнді дақылдарды маршруттық фенологиялық зерттеу туралы анықтама
1 анықтама
966
1-9012
Станция бойынша өспелі нәтиже көрсетілген, орташа тәуліктік температура 0 градустан жоғары болатын кезеңдегі ауаның белсенді оң температурасы сомасының кестесі
1 кесте
1 141
1-9013
Станция бойынша өспелі нәтиже көрсетілген, орташа тәуліктік температура 5 градустан жоғары болатын кезеңдегі ауаның тиімді температурасы сомасының кестесі
1 кесте
1 141
1-9014
Бір станция деректері бойынша онкүндік ішіндегі Селяниновтың гидротермиялық коэффициенті (ГТК) негізіндегі құрғақшылық мониторингі
мониторинг бойынша ақпарат
1 054
1-9015
Бір станция деректері бойынша ай ішіндегі Селяниновтың гидротермиялық коэффициенті (ГТК) негізіндегі құрғақшылық мониторингі
мониторинг бойынша ақпарат
1 054
1-9016
Бір ай ішіндегі бір станция деректері бойынша стандартталған жауын-шашын индексіне (SPI) негізделген құрғақшылық мониторингі
мониторинг бойынша ақпарат
1 054
1-9017
Бір станция деректері бойынша стандартталған жауын-шашын индексіне (SPI) негізделген бір айға құрғақшылық болжамы
1 болжам
4 302
1-9018
Бір станция бойынша көктемгі егіс жұмыстарының басталуы қарсаңындағы топырақтағы ылғал қорының болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
5 531
1-9019
Бір станция бойынша жаздық дәнді дақылдарды себудің оңтайлы мерзімі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
4 039
1-9020
Бір станция бойынша жаздық дәнді дақылдардың пісу мерзімі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
4 126
1-9021
Бір станция бойынша күздік дәнді дақылдардың өнімділігі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
31 519
1-9022
Бір станция бойынша жаздық дәнді дақылдардың өнімділігі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
30 290
1-9023
Бір станция бойынша майлы дақылдардың өнімділігі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
26 602
1-9024
Бір станция бойынша техникалық дақылдардың өнімділігі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам
31 694
1-9025
Бір станция бойынша жемшөп дақылдарының өнімділігі болжамы (алдын ала, нақты)
1 болжам

Раздел 10. Предоставление информации о состоянии окружающей среды для международного обмена в установленном порядке
3-10001
Предоставление аналитической информации о состоянии окружающей среды для международного обмена в установленном порядке
1 справка
36 159
Раздел 11. Специализированная информация
3-11001
Выезд передвижной лаборатории для замеров концентраций загрязняющих веществ в атмосферном воздухе (передвижная лаборатория)
1 точка

10-бөлім. Халықаралық алмасу үшін қоршаған ортаның жай-күйі туралы ақпаратты белгіленген тәртіппен ұсыну
3-10001
Халықаралық алмасу үшін қоршаған ортаның жай-күйі туралы талдамалық ақпаратты белгіленген тәртіппен ұсынуы
1 анықтама
36 159
11-бөлім. Мамандандырылған ақпарат
3-11001
Атмосфералық ауадағы ластаушы заттардың концентрациясын өлшеу үшін жылжымалы зертхананың жолға шығуы (жылжымалы зертхана)
1 нүкте

4 394
3-11002
Выезд передвижной лаборатории для отбора с последующим анализом проб поверхностных вод (передвижная лаборатория)
1 проба
6 596
3-11003
Выезд передвижной лаборатории для отбора с последующим анализом проб почвы/донных отложений (передвижная лаборатория)
1 точка
4 821
Аббревиатуры и их расшифровка:
НДС – налог на добавленную стоимость;
ЛОС – летучие органические соединения;
ПАВ – поверхностно-активные вещества;
СПАВ – синтетические поверхностно-активные вещества;
АПАВ – анионные поверхностно-активные вещества;
КПАВ – катионные поверхностно-активные вещества;
НПАВ – неионогенные поверхностно-активные вещества;
НМУ – неблагоприятные метеорологические условия;
СГЯ – стихийное гидрометеорологическое явление;
ОЯ – опасное явление;
СМИ – средства массовой информации;
СНГ – Содружество Независимых Стран;
УК – узел кущения;
КШ – корневая шейка;
КС – корневая система;
ГТК – гидротермический коэффициент;
SPI (или СИО) – стандартизированный индекс осадков;
гПа – гектопаскаль;
ВМО – Всемирная метеорологическая организация;
см – сантиметр;
м – метр;
км – километр;
АТ – абсолютная топография;
СВАН – от английсколого языка SWAN (Simulating Waves Nea)
модель для прогнозирования волнений в море

4 394
3-11002
Жерүсті суларының сынамаларын алып, кейін талдау үшін жылжымалы зертхананың жолғы шығуы (жылжымалы зертхана)
1 сынама
6 596
3-11003
Топырақтың/түптік шөгінділердің сынамаларын алып, кейін талдау үшін жылжымалы зертхананың жолға шығуы (жылжымалы зертхана)
1 нүкте
4 821
Аббревиатуралар және олардың толық жазылуы:
ҚҚС – қосылған құн салығы;
ҰОҚ – ұшпа органикалық қосылыстар;
ББЗ – беттік-белсенді заттар;
СББЗ – синтетикалық беттік-белсенді заттар;
АББЗ – анионды беттік-белсенді заттар;
КББЗ – катионды беттік-белсенді заттар;
ИЕББЗ – ионогенді емес беттік-белсенді заттар;
ҚМЖ – қолайсыз метеорологиялық жағдайлар;
АГҚ – апаттық гидрометеорологиялық құбылыс;
ҚҚ – қауіпті құбылыс;
БАҚ – бұқаралық ақпарат құралдары;
ТМД – тәуелсіз елдер достастығы;
ТТ – түптену түйіні;
ТМ – тамыр мойны;
ТЖ – тамыр жүйесі;
ГТК – гидротермикалық коэффициент;
SPI (немесе СЖИ) – стандартталған жауын шашын индексі;
гПа – гектопаскаль;
ДМҰ – Дүниежүзілік метеорологиялық ұйым;
см – сантиметр;
м – метр;
км – километр;
АТ – абсолютті топография;
СВАН – ағылшын тіліндегі SWAN (Simulating Waves Nea)
үшін үлгі теңіздегі толқуларды болжау