О Павлодарском городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 212/24.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 257 979 550 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 216 414 444 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 510 505 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 19 997 016 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 057 585 тысяч тенге;
2) затраты – 257 790 591 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 450 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 450 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 357 471 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 357 471 тысяча тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 165 062 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 165 062 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 23.04.2025 № 235/27 (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 156 804 287 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2025 – 2027 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2025 год в общей сумме 1 385 771 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 335 068 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 357 446 тысяч тенге;
село Павлодарское – 325 204 тысяч тенге;
село Жетекши – 203 596 тысяч тенге;
село Мойылды – 164 457 тысяч тенге;
на 2026 год в общей сумме 1 421 378 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 342 501 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 367 216 тысяч тенге;
село Павлодарское – 333 329 тысяч тенге;
село Жетекши – 208 751 тысяч тенге;
село Мойылды – 169 581 тысяч тенге;
на 2027 год в общей сумме 1 458 743 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 350 303 тысяч тенге;

2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 212/24 шешімі.
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 257 979 550 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 216 414 444 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 510 505 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 19 997 016 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 057 585 мың теңге;
2) шығындар – 257 790 591 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 450 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 450 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 357 471 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 357 471 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 165 062 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 165 062 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 23.04.2025 № 235/27 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 156 804 287 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2025 жылға жалпы 1 385 771 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 335 068 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 357 446 мың теңге;
Павлодар ауылы – 325 204 мың теңге;
Жетекші ауылы – 203 596 мың теңге;
Мойылды ауылы – 164 457 мың теңге;
2026 жылға жалпы 1 421 378 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 342 501 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 367 216 мың теңге;
Павлодар ауылы – 333 329 мың теңге;
Жетекші ауылы – 208 751 мың теңге;
Мойылды ауылы – 169 581 мың теңге;
2027 жылға жалпы 1 458 743 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 350 303 мың теңге;

Кенжекольский сельский округ – 377 518 тысяч тенге;
село Павлодарское 341 861 тысяч тенге;
село Жетекши – 213 937 тысяч тенге;
село Мойылды – 175 124 тысяч тенге.
4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 2 595 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
704 598 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен, сел Павлодарское и Жетекши;
219 520 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
154 285 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Мойылды, Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
82 189 тысяч тенге – на содержание организаций культуры села Мойылды, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
62 075 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское, Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
23 140 тысяч тенге – на содержание организаций физической культуры и спорта в селе Павлодарское, в поселке Атамекен и Кенжекольском сельском округе;
74 047 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог сел Мойылды, Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
10 823 тысяч тенге – на организацию сохранения государственного жилищного фонда в поселке Атамекен;
15 967 тысяч тенге – на обеспечение санитарии населенных пунктов в Кенжекольском сельском округе и селе Павлодарское;
13 650 тысяч тенге – на капитальные расходы подведомственного учреждения культуры в Кенжекольском сельском округе;
4 713 тысяч тенге – на содержание государственных органов в поселке Атамекен;
41 868 тысяч тенге – на содержание мест захоронений в поселке Атамекен.

Кенжекөл ауылдық округі – 377 518 мың теңге;
Павлодар ауылы – 341 861 мың теңге;
Жетекші ауылы – 213 937 мың теңге;
Мойылды ауылы – 175 124 мың теңге.
4. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін 2 595 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2024 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде қала кентінің, ауылдық округінің және кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер келесі көлемдерде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің, Павлодар және Жетекші ауылдарының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 704 598 мың теңге;
Мойылды және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 219 520 мың теңге;
Мойылды, Павлодар және Жетекші ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 154 285 мың теңге;
Мойылды ауылының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің мәдениет ұйымдарын ұстауға – 82 189 мың теңге;
Павлодар, Жетекші ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 62 075 мың теңге;
Павлодар ауылында, Атамекен кентінде және Кенжекөл ауылдық округінде дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 23 140 мың теңге;
Мойылды, Павлодар және Жетекші ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге - 74 047 мың теңге;
Атамекен кентінде мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыруға – 10 823 мың теңге;
Павлодар ауылында және Кенжекөл ауылдық округінде елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 15 967 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округінде ведомстволық бағынысты мәдениет мекемесінің күрделі шығыстарына – 13 650 мың теңге;
Атамекен кентінде мемлекеттік органдарды ұстауға – 4 713 мың теңге;
Атамекен кентінде жерлеу орындарын ұстауға – 41 868 мың теңге.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 23.04.2025 № 235/27 (вводится в действие с 01.01.2025).
6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 654 653 тысяч тенге.
7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 23.04.2025 № 235/27 (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 654 653 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

553 087
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
553 087
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
7 189 563
1
Социальное обеспечение
743 714
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
743 714
005
Государственная адресная социальная помощь
743 714
2
Социальная помощь
5 598 675
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 982 731
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 308
006
Оказание жилищной помощи
29 124
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 862 942
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
23 288
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
423 206
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
567 193
1
2
3
4
5
6
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
103 546
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 966 124
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
615 944
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
615 944
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
847 174
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
847 174
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
206 850
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 501
1
2
3
4
5
6
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
462 789
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
172 500
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)

553 087
1
2
3
4
5
6
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
553 087
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
7 189 563
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
743 714
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
743 714
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
743 714
2
Әлеуметтiк көмек
5 598 675
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 982 731
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 308
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
29 124
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 862 942
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
23 288
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
423 206
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
567 193
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
103 546
1
2
3
4
5
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 966 124
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
615 944
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
615 944
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
847 174
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
847 174
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 850
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 501
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
462 789
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
172 500
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу