О Павлодарском городском бюджете на 2025 - 2027 годы
Решение Павлодарского городского маслихата Павлодарской области от 25 декабря 2024 года № 212/24
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 9 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Павлодарский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Павлодарский городской бюджет на 2025 - 2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 246 771 620 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 216 414 444 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 475 385 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 447 919 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 21 433 872 тысяч тенге;
2) затраты – 246 117 036 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 450 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – равно нулю;
погашение бюджетных кредитов – 3 450 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 357 471 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 357 471 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – 300 563 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 300 563 тысяч тенге.";
2. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены бюджетные изъятия в областной бюджет в сумме 156 804 287 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в Павлодарском городском бюджете на 2025 – 2027 годы объемы субвенций, передаваемых из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города, в том числе:
на 2025 год в общей сумме 1 385 771 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 335 068 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 357 446 тысяч тенге;
село Павлодарское – 325 204 тысяч тенге;
село Жетекши – 203 596 тысяч тенге;
село Мойылды – 164 457 тысяч тенге;
на 2026 год в общей сумме 1 421 378 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 342 501 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 367 216 тысяч тенге;
село Павлодарское – 333 329 тысяч тенге;
село Жетекши – 208 751 тысяч тенге;
село Мойылды – 169 581 тысяч тенге;
на 2027 год в общей сумме 1 458 743 тысяч тенге:
поселок Атамекен – 350 303 тысяч тенге;
Кенжекольский сельский округ – 377 518 тысяч тенге;
село Павлодарское 341 861 тысяч тенге;
село Жетекши – 213 937 тысяч тенге;
село Мойылды – 175 124 тысяч тенге.

2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық мәслихатының 2024 жылғы 25 желтоқсандағы № 212/24 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 9-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75 - бабы 2 - тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1- тармағының 1) тармақшасына сәйкес Павлодар қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025 -2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 246 771 620 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 216 414 444 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 475 385 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 447 919 мың теңге;
трансферттер түсімі – 21 433 872 мың теңге;
2) шығындар – 246 117 036 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3 450 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – нөлге тең;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 450 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 357 471 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 357 471 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 300 563 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 300 563 мың теңге.";
2. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде облыстық бюджетке 156 804 287 мың теңге сомасында бюджеттік алулар көзделгені ескерілсін.
3. 2025 - 2027 жылдарға арналған Павлодар қалалық бюджетінде Павлодар қалалық бюджеттен кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі көзделсін, оның ішінде:
2025 жылға жалпы 1 385 771 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 335 068 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 357 446 мың теңге;
Павлодар ауылы – 325 204 мың теңге;
Жетекші ауылы – 203 596 мың теңге;
Мойылды ауылы – 164 457 мың теңге;
2026 жылға жалпы 1 421 378 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 342 501 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 367 216 мың теңге;
Павлодар ауылы – 333 329 мың теңге;
Жетекші ауылы – 208 751 мың теңге;
Мойылды ауылы – 169 581 мың теңге;
2027 жылға жалпы 1 458 743 мың теңге сомасында:
Атамекен кенті – 350 303 мың теңге;
Кенжекөл ауылдық округі – 377 518 мың теңге;
Павлодар ауылы – 341 861 мың теңге;
Жетекші ауылы – 213 937 мың теңге;
Мойылды ауылы – 175 124 мың теңге.

4. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из вышестоящего бюджета на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в сумме 2 595 тысяч тенге.
5. Учесть, что в Павлодарском городском бюджете на 2025 год предусмотрены целевые текущие трансферты, передаваемые из Павлодарского городского бюджета бюджетам поселка, сельского округа и некоторых сел города в следующих объемах:
753 832 тысяч тенге – на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог поселка Атамекен и села Жетекши;
162 235 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов сел Мойылды и Павлодарское, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
79 444 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов сел Жетекши и Мойылды;
64 338 тысяч тенге – на содержание организаций культуры в селе Мойылды;

4. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде жоғары тұрған бюджеттен азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға берілетін 2 595 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
5. 2025 жылға арналған Павлодар қалалық бюджетінде кенттің, ауылдық округтің және қаланың кейбір ауылдарының бюджеттеріне Павлодар қалалық бюджетінен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер мынадай көлемде көзделгені ескерілсін:
Атамекен кентінің және Жетекші ауылының автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 753 832 мың теңге;
Мойылды және Павлодар ауылдарының, Атамекен кентінің және Кенжекөл ауылдық округінің елді мекендерін абаттандыруға және көгалдандыруға – 162 235 мың теңге;
Жетекші және Мойылды ауылдары елді мекендерінің көшелерін жарықтандыруға – 79 444 мың теңге;
Мойылды ауылында мәдениет ұйымдарын ұстауға - 64 338 мың теңге;

57 960 тысяч тенге – на капитальные расходы государственных органов сел Павлодарское и Жетекши, поселка Атамекен и Кенжекольского сельского округа;
5 381 тысяч тенге – на содержание организаций физической культуры и спорта в селе Павлодарское;
2 332 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в селе Мойылды.
6. Утвердить на 2025 год резерв местного исполнительного органа города Павлодара в сумме 654 653 тысяч тенге.

Павлодар және Жетекші ауылдары, Атамекен кенті және Кенжекөл ауылдық округі мемлекеттік органдарының күрделі шығыстарына – 57 960 мың теңге;
Павлодар ауылында дене шынықтыру және спорт ұйымдарын ұстауға – 5 381 мың теңге;
Мойылды ауылында автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 2 332 мың теңге.
6. Павлодар қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 2025 жылға 654 653 мың теңге сомасында бекітілсін.

7. Предусмотреть специалистам в области социального обеспечения, культуры, спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах города Павлодара, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Павлодар қаласының ауылдық елді мекендерінде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайларда айналысатын мамандардың мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған жалақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.

1 816 985
2
Социальная помощь
7 788 525
1
2
3
4
5
6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
6 692 510
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 960
006
Оказание жилищной помощи
27 743
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 898 426
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
22 177
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
416 198
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
567 246
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
103 591
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
3 650 169
1
2
3
4
5
6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 096 015
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
1 096 015
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 012 779
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 012 779
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
206 594
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 286
021
Капитальные расходы государственного органа
17 797
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
611 002
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
172 500
097
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению жилищных сертификатов (социальная поддержка в виде бюджетного кредита)
600
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 561 553
1
Жилищное хозяйство
5 519 727
1
2
3
4
5
6
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

1 816 985
1
2
3
4
5
6
2
Әлеуметтiк көмек
7 788 525
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
6 692 510
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 960
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
27 743
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
1 898 426
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
22 177
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
416 198
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
567 246
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
103 591
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
3 650 169
1
2
3
4
5
6
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 096 015
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
1 096 015
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 012 779
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 012 779
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
206 594
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 286
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
17 797
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
611 002
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
172 500
097
Сенім білдірілген агенттің тұрғын үй сертификаттарын беру бойынша (бюджеттік кредит түріндегі әлеуметтік қолдау) қызметтеріне ақы төлеу
600
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 561 553
1
Тұрғын үй шаруашылығы
5 519 727
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі