О внесении изменений в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 88/12 "О бюджете города Аксу на 2024-2026 годы"
Решение Аксуского городского маслихата Павлодарской области от 9 февраля 2024 года № 101/15
Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Аксуского городского маслихата от 22 декабря 2023 года № 88/12 "О бюджете города Аксу на 2024-2026 годы", следующие изменения:
1) пункт 1 указанного решения изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аксу на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 22202572 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 11314557 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 78549 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2577672 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 8231794 тысяч тенге;
2) затраты – 20145012 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -113221 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 95992 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2630210 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 20000 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 20000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 2150781 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – -2150781 тысяч тенге".
2) пункт 5 указанного решения изложить в следующей редакции:
"Учесть, что в бюджете сельских округов на 2024 год предусмотрены целевые трансферты из вышестоящих бюджетов в объеме 1125447 тысячи тенге, в том числе:
По программе: 001 "Услуги по обеспечению деятельности акима города районного значения, села, поселка, сельского округа" - 5474 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 474 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 12 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 96 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 197 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 66 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 28 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ –75 тысяч тенге.
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 5000 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 5000 тысяч тенге.
По программе: 006 "Поддержка культурно - досуговой работы на местном уровне" - 180 тысяч тенге:
011 За счет трансфертов из республиканского бюджета – 180 тысяч тенге:
Калкаманский сельский округ – 80 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 100 тысяч тенге.

Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 88/12 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2024 жылғы 9 ақпандағы № 101/15 шешімі
Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақсу қалалық мәслихатының 2023 жылғы 22 желтоқсандағы "2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы" № 88/12 шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген шешімнің 1-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 22202572 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11314557 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 78549 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2577672 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 8231794 мың теңге;
2) шығындар – 20145012 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -113221 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 95992 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2630210 мың тенге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 20000 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 20000 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 2150781 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – -2150781 мың теңге".
2) көрсетілген шешімнің 5-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2024 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде жоғары тұрған бюджеттерден 1125447 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі ескерілсін, оның ішінде:
Бағдарлама бойынша: 001 "Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер" - 5474 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 474 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 12 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 96 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 197 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 66 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 28 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 75 мың теңге;
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 5000 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 5000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 006 "Жергілікті деңгейде мәдени-сауықтыру жұмыстарын қолдау" - 180 мың теңге:
011 Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 180 мың теңге:
Қалқаман ауылдық округі – 80 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 100 мың теңге.

По программе: 008 "Освещение улиц в населенных пунктах" - 34689 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 34689 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 16000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 8500 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 189 тысяч тенге.
По программе: 011 "Благоустройство и озеленение населенных пунктов" - 71966 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 71966 тысяч тенге:
Достыкский сельский округ – 10000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 6000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 10966 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 15000 тысяч тенге.
По программе: 014 "Организация водоснабжения населенных пунктов" - 116092 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 116092 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 47000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 39000 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 10092 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –6000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 8000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 6000 тысяч тенге.
По программе: 022 "Капитальные расходы государственного органа" - 55400 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 55400 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 11200 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ –11000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 11200 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 22000 тысяч тенге.
По программе: 045 "Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в городах районного значения, селах, поселках, сельских округах" - 192847 тысяч тенге:
029 За счет трансфертов из районного бюджета (города областного значения) – 192847 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 35000 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 37847 тысяч тенге;
сельский округ Қанаш Қамзин – 35000 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 25000 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ – 30000 тысяч тенге;
По программе: 057 "Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" - 648799 тысяч тенге:
028 За счет трансфертов из областного бюджета – 648799 тысяч тенге:
сельский округ Қанаш Қамзин – 286115 тысяч тенге;
сельский округ имени Мамаита Омарова – 362684 тысяч тенге";
приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель Аксуского городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение
к решению Аксуского
городского маслихата
от 9 февраля 2024 года
№ 101/15
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата
от 22 декабря 2023 года

Бағдарлама бойынша: 008 "Елді мекендердегі көшелерді жарықтандыру" - 34689 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 34689 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 16000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 8500 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 189 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 011 "Елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыру" - 71966 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 71966 мың теңге:
Достық ауылдық округі – 10000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 10966 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 15000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 014 "Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру" - 116092 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 116092 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 47000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 39000 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 10092 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 6000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі –8000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 6000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 022 "Мемлекеттік органның күрделі шығыстары" - 55400 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен –55400 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 11000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 11200 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 22000 мың теңге.
Бағдарлама бойынша: 045 "Аудандық маңызы бар қалаларда, ауылдарда, кенттерде, ауылдық округтерде автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу" - 192847 мың теңге:
029 Аудандық (облыстық маңызы бар қала) бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 192847 мың теңге:
Қызылжар ауылдық округі – 35000 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 37847 мың теңге;
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 35000 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 25000 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 30000 мың теңге;
Бағдарлама бойынша: 057 "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру" - 648799 мың теңге:
028 Облыстық бюджеттен берілетін трансферттер есебінен – 648799 мың теңге:
Қанаш Қамзин ауылдық округі – 286115 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 362684 мың теңге";
көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық мәслихатының төрағасы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық
мәслихатының 2024 жылғы
9 ақпандағы № 101/15
шешіміне қосымша
Ақсу қалалық
мәслихатының 2023 жылғы
22 желтоқсандағы

55000
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
3312
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
3312
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1771538
1
Социальное обеспечение
170764
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
170764
005
Государственная адресная социальная помощь
170764
2
Социальная помощь
1374189
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1235022
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
33363
006
Оказание жилищной помощи
6825
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
272846
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4870
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
39375
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
233184
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
117325
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
527234
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
139167
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
139167
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
226585
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
226585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
110085
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
028
Услуги лицам из группы риска, попавшим в сложную ситуацию в следствии насилия или угрозы насилия

55000
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
3312
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3312
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1771538
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
170764
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
170764
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
170764
2
Әлеуметтiк көмек
1374189
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1235022
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
33363
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
6825
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
272846
010
Үйден тәрбиеленетін және оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
4870
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
39375
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
233184
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдардың әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтары
117325
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық, емделу, міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүріп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
527234
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
139167
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
139167
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
226585
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
226585
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
110085
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпті салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер