Об Актогайском районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Актогайского районного маслихата Павлодарской области от 19 декабря 2024 года № 168/27
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2025 в соответствии с пунктом 10 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Актогайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Актогайский районный бюджет на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 881 821 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 1 257 108 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28 081 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – равно нулю;
поступления трансфертов – 2 596 632 тысяч тенге;
2) затраты – 3 881 821 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 287 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 90 436 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 61 149 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета - -29 287 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 29 287 тысяч тенге.
2. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объем субвенций передаваемых из областного бюджета в общей сумме 1 246 279 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2025 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 382 436 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 89 038 тысяч тенге;
Акжол – 48 305 тысяч тенге;
Жалаулинский – 46 489 тысяч тенге;
Жолболдинский – 47 964 тысяч тенге;
Караобинский – 46 825 тысяч тенге;
Кожамжарский – 51 236 тысяч тенге;
Муткеновский – 52 579 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2026 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 404 374 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 90 867 тысяч тенге;
Акжол – 53 849 тысяч тенге;
Жалаулинский – 50 587 тысяч тенге;
Жолболдинский – 50 587 тысяч тенге;
Караобинский – 51 011 тысяч тенге;
Кожамжарский – 51 890 тысяч тенге;
Муткеновский – 52 580 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2027 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 400 290 тысяч тенге, в том числе:
Актогайский – 94 095 тысяч тенге;
Акжол – 51 595 тысяч тенге;
Жалаулинский – 51 750 тысяч тенге;
Жолболдинский – 50 870 тысяч тенге;

2025-2027 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақтоғай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 19 желтоқсандағы № 168/27 шешімі
Ескерту. 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 10-тармағымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1)-тармақшасына сәйкес, Ақтоғай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2025-2027 жылдарға арналған Ақтоғай аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2025 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 881 821 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер - 1 257 108 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 28 081 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсімі – 2 596 632 мың теңге;
2) шығындар – 3 881 821 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 287 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 90 436 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 61 149 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 29 287 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 29 287 мың теңге.
2. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде облыс бюджетінен берілетін субвенциялардың көлемі 1 246 279 мың теңге сомада көзделсін.
3. 2025 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 382 436 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 89 038 мың теңге;
Ақжол – 48 305 мың теңге;
Жалаулы – 46 489 мың теңге;
Жолболды – 47 964 мың теңге;
Қараоба – 46 825 мың теңге;
Қожамжар – 51 236 мың теңге;
Мүткенов – 52 579 мың теңге.
4. 2026 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 404 374 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 90 867 мың теңге;
Ақжол – 53 849 мың теңге;
Жалаулы – 50 587 мың теңге;
Жолболды – 50 587 мың теңге;
Қараоба – 51 011 мың теңге;
Қожамжар – 51 890 мың теңге;
Мүткенов – 52 580 мың теңге.
5. 2027 жылға арналған аудан бюджетінде аудан бюджетінен ауылдық округі бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 400 290 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Ақтоғай – 94 095 мың теңге;
Ақжол – 51 595 мың теңге;
Жалаулы – 51 750 мың теңге;
Жолболды – 50 870 мың теңге;

Караобинский – 49 800 тысяч тенге;
Кожамжарский – 50 950 тысяч тенге;
Муткеновский – 51 230 тысяч тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2025 год бюджетам сельских округов 381918 тысяч тенге на расходы текущего характера:
935 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет государственного бюджета, работников казенных предприятий;
147108 тысяч тенге - на проведение среднего и текущего ремонта улиц населенных пунктов;
89604 тысяч тенге - на проведение благоустройства населенных пунктов;
144271 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

Қараоба – 49 800 мың теңге;
Қожамжар – 50 950 мың теңге;
Мүткенов – 51 230 мың теңге.
6. 2025 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға 381 918 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін:
935 мың теңге - азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын арттыруға;
147 108 мың теңге - елді мекендердің көшелеріне орташа және ағымдағы жөндеу жүргізуге;
89 604 мың теңге - елді мекендерді абаттандыруды жүргізуге;
144 271 мың теңге - "Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға

7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата Актогайского района.
8. Утвердить на 2025 год резерв исполнительного местного органа Актогайского района в сумме 24 604 тысяч тенге.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Актогайского районного маслихата по бюджетной политике и экономического развития региона.

7. Ауылдық округтердің бюджеттеріне көрсетілген нысаналы трансферттер сомасының үлестіруі Ақтоғай ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Ақтоғай ауданының жергілікті атқарушы органының 2025 жылға арналған резерві 24 604 мың теңге сомасында бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ақтоғай аудандық мәслихатының бюджеттік саясат және аумақтың экономикалық дамуы жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.