О внесении изменений в решение маслихата города Алматы от 8 декабря 2023 года № 75 "О бюджете города Алматы на 2024-2026 годы"
Решение очередной XXIV сессии маслихата города Алматы от 29 ноября 2024 года № 173
Маслихат города Алматы РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата города Алматы "О бюджете города Алматы на 2024-2026 годы" от 8 декабря 2023 года № 75 (зарегистрирован в Государственном реестре нормативных правовых актов Республики Казахстан № 190255) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 513 894 875,8 тысяч тенге, в том числе:
налоговым поступлениям – 1 383 083 916,9 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 18 364 447,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 961 184 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 103 485 327 тысяч тенге;
2) затраты – 1 673 066 256,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 21 518 751 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 342 274 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 22 062 274 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -202 032 406,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использования профицита) бюджета – 202 032 406,1 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 20 088 997 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 14 240 092 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 47 916 874 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Утвердить расходы на образование в сумме 479 341 584 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 45 916 827 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 66 513 504 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 323 778 261,8 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 73 570 947 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 17 352 452 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:

Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 75 "Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы қаласы мәслихатының кезекті XXIV сессиясының 2024 жылғы 29 қарашадағы № 173 шешiмi
Алматы қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Алматы қаласы мәслихатының 2023 жылғы 8 желтоқсандағы № 75 "Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Мемлекеттік тізілімінде № 190255 болып тіркелген), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Алматы қаласының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1 513 894 875,8 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 383 083 916,9 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 18 364 447,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 961 184 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 103 485 327 мың теңге;
2) шығындар – 1 673 066 256,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 21 518 751 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 21 342 274 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 22 062 274 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -202 032 406,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профициті пайдалану) – 202 032 406,1 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 20 088 997,0 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. Қорғаныс шығындары 14 240 092 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 47 916 874 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. Білім беру шығындары 479 341 584 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 45 916 827 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 66 513 504 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 323 778 261,8 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік шығындары 73 570 947 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 17 352 452 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 14 121 339 тысячи тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 8 188 654 тысяча тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме
264 451 434 тысяч тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:

"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 14 121 339 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 8 188 654 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 264 451 434 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

1 130 831,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 257,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
290 613,0
02
Оборона
14 240 092,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
1 088 961,0
003
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
136 179,0
004
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
952 782,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
11 531,0
030
Развитие объектов мобилизационной подготовки и чрезвычайных ситуаций
11 531,0
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
6 413 136,0
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
5 346 281,0
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
1 066 855,0
519
Управление сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки города республиканского значения, столицы
6 726 464,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области сейсмической безопасности и мобилизационной подготовки на местном уровне
622 917,0
005
Мобилизационная подготовка и мобилизация города республиканского значения, столицы
1 812 382,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций маcштаба города республиканского значения, столицы
4 260 067,0
011
Капитальные расходы государственного органа
31 098,0
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
47 916 874,0
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
41 272 261,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы
34 890 064,0
003
Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка
18 000,0
007
Капитальные расходы государственного органа
6 364 197,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
423 200,0
021
Строительство объектов общественного порядка и безопасности
423 200,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
6 221 413,0
004
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
6 221 413,0
04
Образование
479 341 584,0
123
Аппарат акима района в городе
71 560 941,0
029
Дошкольное воспитание и обучение, в том числе обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения

1 130 831,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 257,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
290 613,0
02
Қорғаныс
14 240 092,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
1 088 961,0
003
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
136 179,0
004
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
952 782,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
11 531,0
030
Жұмылдыру дайындығы және төтенше жағдайлар объектілерін дамыту
11 531,0
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
6 413 136,0
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
5 346 281,0
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
1 066 855,0
519
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы басқармасы
6 726 464,0
001
Жергілікті деңгейде сейсмикалық қауіпсіздік және жұмылдыру дайындығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
622 917,0
005
Жұмылдыру дайындығы және республикалық маңызы бар қаланы, астананы жұмылдыру
1 812 382,0
006
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
4 260 067,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
31 098,0
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
47 916 874,0
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
41 272 261,0
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету
34 890 064,0
003
Қоғамдық тәртіпті қорғауға қатысатын азаматтарды көтермелеу
18 000,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 364 197,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
423 200,0
021
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік объектілерін салу
423 200,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
6 221 413,0
004
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
6 221 413,0
04
Бiлiм беру
479 341 584,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
71 560 941,0
029
Мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту, оның ішінде мектепке дейінгі тәрбиелеу мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету

1 202 023,0
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
1 202 023,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 460 048,0
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
1 460 048,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 009 945,0
057
Подготовка специалистов с высшим, послевузовским образованием и оказание социальной поддержки обучающимся
1 009 945,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
19 614 152,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
603 569,0
006
Информатизация системы образования в государственных организациях образования города республиканского значения, столицы
1 042 676,0
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
3 593 800,0
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
1 250 515,0
011
Капитальные расходы государственного органа
30 952,0
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
2 426 243,0
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
322 602,0
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
399 963,0
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 224,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
9 941 608,0
05
Здравоохранение
45 916 827,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
10 923 588,0
006
Услуги по охране материнства и детства
330 858,0
007
Пропаганда здорового образа жизни
63 303,0
017
Возмещение лизинговых платежей по санитарному транспорту, медицинским изделиям, требующие сервисного обслуживания, приобретенных на условиях финансового лизинга
1 288 581,0
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы

1 202 023,0
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
1 202 023,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 460 048,0
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
1 460 048,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 009 945,0
057
Жоғары, жоғары оқу орнынан кейінгі білімі бар мамандар даярлау және білім алушыларға әлеуметтік қолдау көрсету
1 009 945,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
19 614 152,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
603 569,0
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру ұйымдарында білім беру жүйесін ақпараттандыру
1 042 676,0
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
3 593 800,0
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
1 250 515,0
011
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30 952,0
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
2 426 243,0
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
322 602,0
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
399 963,0
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 224,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
9 941 608,0
05
Денсаулық сақтау
45 916 827,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
10 923 588,0
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
330 858,0
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
63 303,0
017
Қаржы лизингі шарттарында сатып алынған санитариялық көлік және сервистік қызмет көрсетуді талап ететін медициналық бұйымдар бойынша лизинг төлемдерін өтеу
1 288 581,0
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемімен қосымша қамтамасыз ету

9 240 846,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
3 951 456,0
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
350 000,0
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
3 601 456,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
3 472 831,0
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
3 472 831,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 150 620,0
039
Оказание дополнительного объема медицинской помощи, включающий медицинскую помощь субъектами здравоохранения, оказание услуг Call-центрами и прочие расходы
1 150 620,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
49 488,0
029
Базы специального медицинского снабжения города республиканского значения, столицы
49 488,0
339
Управление общественного здравоохранения города республиканского значения, столицы
26 368 844,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
1 794 932,0
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
186 860,0
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
7 315,0
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
187 192,0
030
Капитальные расходы государственного органа
576 318,0
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
23 616 227,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
63 203 504,0
123
Аппарат акима района в городе
1 764 590,0
056
Государственная адресная социальная помощь
1 764 590,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
10 457 681,0
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и лиц с инвалидностью в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 760 183,0
020
Предоставление специальных социальных услуг для лиц с инвалидностью с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
4 036 470,0
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, лиц с инвалидностью, в том числе детей с инвалидностью, в реабилитационных центрах

9 240 846,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
3 951 456,0
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
350 000,0
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
3 601 456,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
3 472 831,0
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
3 472 831,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
1 150 620,0
039
Денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмегін қамтитын қосымша медициналық көмектің көлемін көрсету, Call-орталықтардың қызметтер көрсетуі және өзге де шығыстар
1 150 620,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
49 488,0
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
49 488,0
339
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық сақтау басқармасы
26 368 844,0
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 794 932,0
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС профилактикасы және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
186 860,0
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
7 315,0
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
187 192,0
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
576 318,0
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
23 616 227,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
63 203 504,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
1 764 590,0
056
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
1 764 590,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
10 457 681,0
014
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектігі бар адамдарға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 760 183,0
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектігі бар адамдар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
4 036 470,0
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектігі бар адамдарға, оның ішінде мүгедектігі бар балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

933 915,0
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей с инвалидностью с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
2 147 496,0
029
Субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства лиц с инвалидностью
1 204,0
064
Обеспечение деятельности центров трудовой мобильности и карьерных центров по социальной поддержке граждан по вопросам занятости
578 413,0
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
1 496 141,0
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
1 103 070,0
037
Социальная реабилитация
393 071,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
38 629,0
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
38 629,0
123
Аппарат акима района в городе
23 383 986,0
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
2 004 920,0
030
Оказание жилищной помощи
18 143,0
031
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
8 275 004,0
033
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для лиц с инвалидностью первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для лиц с инвалидностью по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
8 216 134,0
035
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
4 869 785,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
6 676 727,0
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
6 676 727,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
13 183 599,0
003
Программа занятости
11 331 037,0
009
Социальная поддержка лиц с инвалидностью
1 202 980,0
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
649 582,0
123
Аппарат акима района в городе
2 394 038,0
036
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
9 389,0
037
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 556 606,0
039
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
828 043,0

933 915,0
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедектігі бар балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
2 147 496,0
029
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялау
1 204,0
064
Еңбек мобильділігі орталықтары мен мансап орталықтарының жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі азаматтарды әлеуметтік қолдау бойынша қызметін қамтамасыз ету
578 413,0
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
1 496 141,0
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
1 103 070,0
037
Әлеуметтік сауықтандыру
393 071,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
38 629,0
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
38 629,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
23 383 986,0
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
2 004 920,0
030
Тұрғын үй көмегін көрсету
18 143,0
031
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
8 275 004,0
033
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектігі бар адамдарға жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
8 216 134,0
035
Мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтік қолдау
4 869 785,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
6 676 727,0
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
6 676 727,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
13 183 599,0
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
11 331 037,0
009
Мүгедектігі бар адамдарды әлеуметтік қолдау
1 202 980,0
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
649 582,0
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
2 394 038,0
036
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
9 389,0
037
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 556 606,0
039
Кохлеарлық импланттарға сөйлеу процессорларын ауыстыру және теңшеу жөніндегі көрсетілетін қызметтер
828 043,0

325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
49 148,0
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
49 148,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 128 700,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения занятости и социальных программ для населения на местном уровне
994 512,0
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
1 505 317,0
026
Капитальные расходы государственного органа
7 000,0
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
237 402,0
062
Развитие системы квалификаций
517,0
066
Оплата услуг поверенному агенту по предоставлению бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
19 836,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
364 116,0
370
Управление инспекции труда города республиканского значения, столицы
219 585,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
219 585,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
410 680,0
054
Выплаты отдельным категориям граждан за жилище, арендуемое в частном жилищном фонде
123 000,0
068
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
287 680,0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
300 388 941,8
123
Аппарат акима района в городе
57 329,0
050
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
57 329,0
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
55 707 625,0
010
Изъятие, в том числе путем выкупа, земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
55 707 625,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
84 789 344,0
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
5 662 543,0
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 925 684,0
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
75 201 117,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
3 500 448,0
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам развития коммунальной инфраструктуры на местном уровне
925 780,0

325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
49 148,0
077
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
49 148,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 128 700,0
001
Жергілікті деңгейде халықты жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламалар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
994 512,0
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
1 505 317,0
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 000,0
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
237 402,0
062
Біліктілік жүйесін дамыту
517,0
066
Сенім білдірілген агентке жастардың кәсіпкерлік бастамасына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру жөніндегі қызметтеріне ақы төлеу
19 836,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
364 116,0
370
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың еңбек инспекциясы басқармасы
219 585,0
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
219 585,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
410 680,0
054
Жеке тұрғын үй қорынан жалға алынған тұрғынжай үшін азаматтардың жекелеген санаттарына төлемдер
123 000,0
068
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
287 680,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
300 388 941,8
123
Қаладағы аудан әкімінің аппараты
57 329,0
050
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
57 329,0
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
55 707 625,0
010
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
55 707 625,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
84 789 344,0
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
5 662 543,0
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 925 684,0
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
75 201 117,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
3 500 448,0
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық инфрақұрылымды дамыту мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
925 780,0

187 663,0
002
Регулирование туристской деятельности
3 969 979,0
004
Капитальные расходы государственного органа
980,0
302
Управление молодежной политики города республиканского значения, столицы
2 425 807,0
001
Услуги по реализации государственной молодежной политики на местном уровне
294 292,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
2 131 515,0
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
1 015 757,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области общественного развития на местном уровне
1 007 148,0
007
Капитальные расходы государственного органа
8 609,0
361
Управление культуры города республиканского значения, столицы
1 178 563,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры
189 708,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
988 855,0
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
17 352 452,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
17 352 452,0
012
Развитие теплоэнергетической системы
17 352 452,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
14 121 339,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
1 578 038,0
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
80 682,0
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
426 556,0
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
63 048,0
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
429 325,0
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
5 588,0
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
462 438,0
057
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки в сфере животноводства
110 401,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
466 379,0
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
466 379,0
513
Управление экологии и окружающей среды города республиканского значения, столицы
11 734 367,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере экологии и охраны окружающей среды на местном уровне

187 663,0
002
Туристік қызметті реттеу
3 969 979,0
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
980,0
302
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты басқармасы
2 425 807,0
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік жастар саясатын іске асыру жөніндегі қызметтер
294 292,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
2 131 515,0
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
1 015 757,0
001
Қоғамдық даму саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру
1 007 148,0
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
8 609,0
361
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет басқармасы
1 178 563,0
001
Жергілікті деңгейде мәдениет саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 708,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
988 855,0
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
17 352 452,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
17 352 452,0
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
17 352 452,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
14 121 339,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
1 578 038,0
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
80 682,0
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
426 556,0
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
63 048,0
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
429 325,0
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
5 588,0
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
462 438,0
057
Мал шаруашылығы саласында терең қайта өңдеуден өткізілетін өнімдерді өндіру үшін ауыл шаруашылығы өнімін сатып алуға жұмсайтын өңдеуші кәсіпорындардың шығындарын субсидиялау
110 401,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
466 379,0
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
466 379,0
513
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экология және қоршаған орта басқармасы
11 734 367,0
001
Жергілікті деңгейде экология және қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

21 554 722,0
005
Поддержка субъектов предпринимательства
1 397 657,0
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам субъектов предпринимательства
18 100 000,0
018
Частичное гарантирование кредитов субъектов предпринимательства
1 372 645,0
060
Финансирование и создание условий для развития частного предпринимательства в сфере креативных индустрий, создания инфраструктуры креативных пространств
454 300,0
082
Предоставление государственных грантов субъектам предпринимательства для реализации бизнес-идей
230 120,0
313
Управление цифровизации города республиканского значения, столицы
4 055 050,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
4 055 050,0
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
567 484,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
567 484,0
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
699 524,0
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
699 524,0
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
2 493 181,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
1 738 060,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 300,0
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
743 821,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
46 452 766,0
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
43 852 766,0
022
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
2 600 000,0
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
14 674 449,0
031
Строительство комплекса административных зданий
14 206 084,0
048
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры окраин городов
468 365,0
512
Управление энергетики и водоснабжения города республиканского значения, столицы
16 854,0
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
16 854,0
14
Обслуживание долга
5 210 735,0
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы

21 554 722,0
005
Кәсіпкерлік субъектілерін қолдау
1 397 657,0
017
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
18 100 000,0
018
Кәсіпкерлік субъектілерінің кредиттерін ішінара кепілдендіру
1 372 645,0
060
Креативті индустриялар саласында жеке кәсіпкерлікті дамыту, креативті кеңістіктерді инфрақұрылымын құру үшін қаржыландыру және жағдайлар жасау
454 300,0
082
Бизнес-идеяларды іске асыру үшін кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік гранттар беру
230 120,0
313
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың цифрландыру басқармасы
4 055 050,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
4 055 050,0
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
567 484,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
567 484,0
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
699 524,0
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
699 524,0
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
2 493 181,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 738 060,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 300,0
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
743 821,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
46 452 766,0
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
43 852 766,0
022
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
2 600 000,0
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
14 674 449,0
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
14 206 084,0
048
Қалалардың шетіндегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамыту
468 365,0
512
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энергетика және сумен жабдықтау басқармасы
16 854,0
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
16 854,0
14
Борышқа қызмет көрсету
5 210 735,0
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы

5 210 735,0
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
5 207 710,0
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
3 025,0
15
Трансферты
230 116 000,1
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
230 116 000,1
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
253 506,7
007
Бюджетные изъятия
226 102 075,0
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
169 052,0
029
Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов республиканского значения, столицы в случаях возникновения чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, угрожающих политической, экономической и социальной стабильности административно-территориальной единицы, жизни и здоровью людей, проведения мероприятий общереспубликанского либо международного значения, а также в целях развития агломераций по ходатайству акимов областей, городов республиканского значения, столицы, а также по поручению Президента Республики Казахстан
883 181,0
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством
1 564 782,0
052
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов на развитие, выделенных в истекшем финансовом году, разрешенных доиспользовать по решению Правительства Республики Казахстан
1 073 079,2
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
70 324,2
III. Чистое бюджетное кредитование
21 518 751,0
Бюджетные кредиты
32 699 320,0
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 310 000,0
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
3 310 000,0
063
Предоставление бюджетных кредитов для содействия предпринимательской инициативе молодежи
3 310 000,0
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
23 389 320,0
511
Управление развития коммунальной инфраструктуры города республиканского значения, столицы
23 389 320,0
012
Бюджетное кредитование АО "Жилищный строительный сберегательный банк "Отбасы банк"" для предоставления предварительных и промежуточных жилищных займов
23 389 320,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения

5 210 735,0
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
5 207 710,0
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
3 025,0
15
Трансферттер
230 116 000,1
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
230 116 000,1
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
253 506,7
007
Бюджеттік алып коюлар
226 102 075,0
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
169 052,0
029
Облыстық бюджеттерге, республикалық маңызы бар қалалардың, астана бюджеттеріне әкімшілік-аумақтық бірліктің саяси, экономикалық және әлеуметтік тұрақтылығына, адамдардың өмірі мен денсаулығына қауіп төндіретін әлеуметтік, табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған реттерде, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар, астана әкімдерінің өтініштері бойынша, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Президентінің тапсырмасымен жалпы республикалық не халықаралық маңызы бар іс-шаралар өткізілген жағдайларда, сондай-ақ агломерацияларды дамыту мақсатында берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
883 181,0
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару
1 564 782,0
052
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша толық пайдалануға рұқсат етілген, өткен қаржы жылында бөлінген, пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы даму трансферттерінің сомасын қайтару
1 073 079,2
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
70 324,2
III. Таза бюджеттік кредит беру
21 518 751,0
Бюджеттік кредиттері
32 699 320,0
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 310 000,0
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
3 310 000,0
063
Жастардың кәсіпкерлік бастамашылығына жәрдемдесу үшін бюджеттік кредиттер беру
3 310 000,0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
23 389 320,0
511
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық инфрақұрылымды дамыту басқармасы
23 389 320,0
012
Алдын ала және аралық тұрғын үй қарыздарын беру үшін "Отбасы банк" тұрғын үй құрылыс жинақ банкі акционерлік қоғамына бюджеттік кредит беру
23 389 320,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары