О внесении изменений в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2023 года № 12-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2024-2026 годы"
Решение маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области от 13 февраля 2024 года № 15-1
Маслихат района имени Габита Мусрепова Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района имени Габита Мусрепова от 27 декабря 2023 года № 12-1 "Об утверждении бюджета района имени Габита Мусрепова на 2024-2026 годы" следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет района имени Габита Мусрепова на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5 и 6 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 512 727 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 304 447 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 32 594 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 457 017 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 718 669 тысяч тенге;
2) затраты – 6 096 802,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 63 264 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 155 064 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 91 800 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – 352 660,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 352 660,5 тысяч тенге:
поступление займов – 155 064 тысячи тенге;
погашение займов – 574 598 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 66 873,5 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель маслихата района имени Габита Мусрепова
Северо-Казахстанской области
С. Баумаганбетов
Приложение к решению
маслихата района имени
Габита Мусрепова Северо-
Казахстанской области от
13 февраля 2024 года № 15-1
Приложение 1 к решению
маслихата района имени Габита Мусрепова Северо-
Казахстанской области от
27 декабря 2023 года № 12-1
Бюджет района имени Габита Мусрепова на 2024 год
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)

Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12-1 "2024-2026 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2024 жылғы 13 ақпандағы № 15-1 шешімі
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12-1 "2024-2026 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2, 3, 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 512 727 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 304 447 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 32 594 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 457 017 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 718 669 мың теңге;
2) шығындар – 6 096 802,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 63 264 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 155 064 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 91 800 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 352 660,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 352 660,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 155 064 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 574 598 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 66 873,5 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Ғабит Мүсірепов атындағы
ауданы мәслихатының төрағасы
С. Баумағанбетов
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы
мәслихатының 2024 жылғы 13 ақпандағы
№ 15-1 шешіміне қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы
Ғабит Мүсірепов атындағы ауданы мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 12-1 шешіміне 1-қосымша
2024 жылға арналған Ғабит Мүсірепов атындағы ауданының бюджеті
Санаты
Сыныбы
Кіші
сыныбы
Атауы
Сома (мың теңге)

78 279
003
Проведение оценки имущества в целях
налогообложения
2 000
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
400
015
Капитальные расходы государственного органа
596
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
(города областного значения)
1 768 747
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского
транспорта и автомобильных дорог
131 612
003
Капитальные расходы государственного органа
35 000
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 602 135
02
Оборона
65 754
122
Аппарат акима района (города областного
значения)
29 480
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
29 480
122
Аппарат акима района (города областного
значения)
36 274
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
35 527
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы
государственной противопожарной службы
747
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
18 000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно- коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района
(города областного значения)
18 000
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
18 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
508 813
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
14 137
005
Государственная адресная социальная помощь
13 833
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными
абонентскими приставками
304
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
446 083
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской
местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
15 337
006
Оказание жилищной помощи
1 011
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
51 804
010
Материальное обеспечение детей с
инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
4 486
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
291 386
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью

78 279
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды
жүргізу
2 000
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
400
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
596
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 768 747
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй- коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
131 612
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
35 000
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 602 135
02
Қорғаныс
65 754
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
29 480
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару
шеңберіндегі іс-шаралар
29 480
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
36 274
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы т өтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
35 527
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс- шаралар
747
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
18 000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18 000
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
18 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк
қамсыздандыру
508 813
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
14 137
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 833
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
304
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың)
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
446 083
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
15 337
006
Тұрғын үй көмегін көрсету
1 011
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
51 804
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек
балаларды материалдық қамтамасыз ету
4 486
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек
көрсету
291 386
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік- ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету