О внесении изменений в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2023 года № 107/9 "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы"
Решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области от 9 декабря 2024 года № 241/19
Маслихат Тайыншинского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года № 107/9 следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Тайыншинского района Северо-Казахстанской области на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 6838667 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2365975,6 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 75032,4 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 32005 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4365654 тысяч тенге;
2) затраты – 8120314,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23256,4 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 49852,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 26596,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1304904,3 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1304904,3 тысяч тенге:
поступление займов – 1026204,7 тысяч тенге;
погашение займов – 26596,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 305295,7 тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Исполняющая обязанности председателя маслихата Тайыншинского района Северо-Казахстанской области А. Абдрахманова
Приложение
к решению маслихата
Тайыншинского района
Северо-Казахстанской области

Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 9 желтоқсандағы № 241/19 шешiмi
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихатының 2024 жылғы 27 желтоқсандағы № 107/9 "Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданының 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше осы шешімге 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6838667 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2365975,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 75032,4 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 32005 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4365654 мың теңге;
2) шығындар – 8120314,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 23256,4 мың теңге:
бюджеттік несиелер – 49852,5 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 26596,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1304904,3 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1304904,3 мың теңге:
қарыздар түсімі –1026204,7 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 26596,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 305295,7 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасана сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы Тайынша ауданы мәслихаты төрағасының міндетін атқарушы А. Әбдірахманова
Солтүстік Қазақстан облысы
Тайынша ауданы мәслихатының

251830
003
Капитальные расходы государственного органа
30600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
909
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
142046,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
112266
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2231
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
11054,1
015
Капитальные расходы государственного органа
2506,8
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
13988,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
926907,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
63667
003
Капитальные расходы государственного органа
1500
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
861740,2
02
Оборона
33334
122
Аппарат акима района (города областного значения)
33334
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
16755
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9483
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
7096
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
5785
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
5785
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
5785
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
646604,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
646604,3
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
63186
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
9422
005
Государственная адресная социальная помощь

251830
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
30600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
909
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
142046,4
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
112266
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2231
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
11054,1
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
2506,8
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
13988,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
926907,2
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63667
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1500
113
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
861740,2
02
Қорғаныс
33334
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
33334
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
16755
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9483
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерiнiң, сондай-ақ мемлекеттiк өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердiң алдын алу және оларды сөндiру жөнiндегi iс-шаралар
7096
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
5785
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
5785
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету
5785
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
646604,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
646604,3
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
63186
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
9422
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек

25644
006
Оказание жилищной помощи
164
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
133593,3
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
1659
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1261
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
249278
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
156541
021
Капитальные расходы государственного органа
481
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
5375
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2595141,2
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2595141,2
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
817572,2
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
20400
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
132628,7
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
3509,6
028
Содержание мест захоронений и захоронение безродных
336
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
44624
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
1343737,3
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
232333,4
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
915069,8
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
65426,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
28926,1
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
21866
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13900
006
Капитальные расходы государственного органа
394,9
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
339,8
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
849643
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта

25644
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
164
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
133593,3
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
1659
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1261
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
249278
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
156541
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
481
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
5375
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2595141,2
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2595141,2
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
817572,2
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды үйымдастыру
20400
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
132628,7
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу желілерін пайдалануды ұйымдастыру
3509,6
028
Жерлеу орындарын ұстау және туыстары жоқ адамдарды жерлеу
336
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
44624
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
1343737,3
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
232333,4
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік
915069,8
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
65426,8
001
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28926,1
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
21866
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13900
006
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
394,9
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
339,8
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
849643
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер