О внесении изменений и дополнение в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2023 года № 74 "О бюджете города на 2024-2026 годы"
Решение маслихата города Атырау Атырауской области от 12 апреля 2024 года № 100
Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2023 года № 74 "О бюджете города на 2024-2026 годы" следующие изменения и дополнения:
Пункт-1 изложить в новой редакции:
1. Утвердить городской бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 441 233 305 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 380 150 874 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 559 823 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 796 368 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 51 726 240 тысяч тенге;
2) затраты – 448 090 019 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 978 347 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 337 615 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 359 268 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 835 061 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 835 061 тысяч тенге:
поступление займов – 5 437 597 тысяч тенге;

Атырау қаласы Мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2024 жылғы 12 сәуірдегі № 100 шешімі
Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласы Мәслихатының 2023 жылғы 20 желтоқсандағы № 74 "2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
1. 2024-2026 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 441 233 305 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 380 150 874 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 559 823 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 796 368 мың теңге;
трансферттер түсімі – 51 726 240 мың теңге;
2) шығындар – 448 090 019 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 978 347 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 337 615 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 359 268 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 835 061 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 835 061 мың теңге;
қарыздар түсімі – 5 437 597 мың теңге;

погашение займов – 7 153 353 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 550 817 тысяч тенге.
Пункт 4 изложить в новой редакции:
"4. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2024 год в сумме – 5 081 306 тысяч тенге".
Пункт 5 изложить в новой редакции:
"5. Учесть, в городском бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 1 785 600 тысяч тенге".
Дополнить пунктом 9 следующего содержания:

қарыздарды өтеу – 7 153 353 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 9 550 817 мың теңге.
4-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2024 жылға жергілікті атқарушы органның резерві – 5 081 306 мың теңге сомасында бекітілсін".
5-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2024 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға – 1 785 600 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферті көзделгені ескерілсін".
Келесі мазмұндағы 9 тармақпен толықтырылсын:

"9. Установить специалистам в области образования и культуры являющимся гражданскими служащими и работающими в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, за счет средств городского бюджета".

"9. Қалалық бюджеттің қаражаты есебінен, азаматтық қызметші болып табылатын және елді мекендерде жұмыс істейтін білім беру және мәдениет саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстарғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелері белгіленсін".

2 255
02
Оборона
40 643
1
Военные нужды
35 554
122
Аппарат акима района (города областного значения)
35 554
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
35 554
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
5 089
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 089
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
5 089
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
568 621
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
568 621
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
568 621
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
568 621
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 969 621
1
Социальное обеспечение
341 532
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
341 532
005
Государственная адресная социальная помощь
341 532
2
Социальная помощь
4 610 593
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 346 362
006
Оказание жилищной помощи
10 000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 805 843
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
42 698
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
175 704
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
46 743
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
338 462
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 926 912
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
264 231
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
264 231
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 017 496
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 017 496
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения

2 255
02
Қорғаныс
40 643
1
Әскери мұқтаждар
35 554
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
35 554
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
35 554
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
5 089
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 089
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
5 089
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
568 621
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
568 621
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
568 621
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
568 621
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 969 621
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
341 532
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
341 532
005
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
341 532
2
Әлеуметтiк көмек
4 610 593
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 346 362
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
10 000
007
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
1 805 843
010
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
42 698
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
175 704
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
46 743
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
338 462
017
Мүгедектігі бар адамды оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық, тифлотехникалық құралдармен, арнаулы жүрiп-тұру құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емделу, есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының, жеке көмекшінің қызметтерін ұсыну
1 926 912
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
264 231
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
264 231
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 017 496
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 017 496
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер