О внесении изменений в решение районного маслихата от 26 декабря 2023 года № 68-VІІІ "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы"
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 18 декабря 2024 года № 132-VIII
Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Исатайского районного маслихата "Об утверждении бюджетов сельских округов Исатайского района на 2024-2026 годы" от 26 декабря 2023 года № 68-VIІI следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 288 431 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 87 796 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 671 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 199 964 тысяч тенге.
2) затраты – 294 628 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 6 197 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 6 197 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 6 197 тысяч тенге.".
пункт 2 изложить в новой редакции:
"2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 165 022 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 17 541 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 578 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 146 903 тысяч тенге.
2) затраты – 166 792 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1 770 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 770 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 770 тысяч тенге.".
пункт 3 изложить в новой редакции:
"3. Утвердить бюджет Камыскалинского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 7, 8, 9 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:

Исатай ауданы мәслихатының 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIII "2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2024 жылғы 18 желтоқсандағы № 132-VIII шешімі
Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Исатай аудандық мәслихаттың "2024-2026 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы" 2023 жылғы 26 желтоқсандағы № 68-VIІI шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Аққыстау ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 288 431 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 87 796 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 671 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттер түсімі – 199 964 мың теңге.
2) шығындар – 294 628 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 6 197 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 6 197 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 6 197 мың теңге.".
2 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2. Жанбай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 165 022 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 17 541 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 578 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 146 903 мың теңге.
2) шығындар – 166 792 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1 770 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 770 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 770 мың теңге.".
3 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"3. Қамысқала ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:

6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 1 130 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 1 130 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить бюджет Исатайского сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 16, 17, 18 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 111 853 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 188 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 106 489 тысяч тенге.
2) затраты – 112 508 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 655 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов - 655 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств - 655 тысяч тенге.".
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить бюджет Зинеденкого сельского округа на 2024-2026 годы согласно приложениям 19, 20, 21 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 132 571 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 5 545 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 11 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 0 тенге;
поступления трансфертов – 127 014 тысяч тенге.
2) затраты – 134 622 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование - 0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов - 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета - - 2 051 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджетов – 2 051 тысяч тенге.
используемые остатки бюджетных средств – 2 051 тысяч тенге.".
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Предусмотреть на 2024 год объемы трансферты, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в сумме 946 962 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 199 964 тысяч тенге;
Исатайкий сельский округ 57 194 тысяч тенге;
Зинеденский сельский округ 94 554 тысяч тенге;
Нарынский сельский округ 72 545 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 86 283 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 204 609 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 231 813 тысяч тенге.".

6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 130 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 130 мың теңге.".
6 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. Исатай ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 16, 17, 18 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 111 853 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 188 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 106 489 мың теңге.
2) шығындар – 112 508 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 655 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 655 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 655 мың теңге.".
7 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Зинеден ауылдық округінің 2024-2026 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 19, 20, 21 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға келесідей көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 132 571 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 5 545 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 11 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 127 014 мың теңге.
2) шығындар – 134 622 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру - 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер - 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу - 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 2 051 мың теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 051 мың теңге.
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 2 051 мың теңге.".
9 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"9. Аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферт көлемдері 2024 жылға 946 962 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 199 964 мың теңге;
Исатай ауылдық округі 57 194 мың теңге;
Зинеден ауылдық округі 94 554 мың теңге;
Нарын ауылдық округі 72 545 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 86 283 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 204 609 мың теңге;
Қамысқала ауылдық округі 231 813 мың теңге.".

2. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (Н.Хайрллаева) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграриии и экологии.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель районного маслихата А. Рахметов
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 18
декабря 2024 года № 132-VIII
Приложение 1
к решению Исатайского
районного маслихата от 26
декабря 2023 года № 68-VIII
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2024 год
Категория
Сумма (тыс.тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

2. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Н.Хайруллаева) жүктелсін.
4. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат төрағасы А. Рахметов
Исатай аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
18 желтоқсандағы № 132-VIII
шешіміне 1 қосымша
Исатай аудандық
мәслихатының 2023 жылғы
26 желтоқсандағы № 68-VIII
шешіміне 1 қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2024 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
І Кірістер