О внесении изменений и дополнений в решение Курмангазинского районного маслихата от 25 декабря 2023 года № 89-VІІІ "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы"
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 21 октября 2024 года № 157-VIII
Курмангазинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курмангазинского районного маслихата "Об утверждении районного бюджета на 2024-2026 годы" от 25 декабря 2023 года № 89-VІІІ (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 191740) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 942 149 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 682 503 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61 486 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 8 050 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 18 190 110 тысяч тенге;
2) затраты – 23 413 089 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 72 036 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 103 376 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 31 850 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 542 976 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 542 976 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 285 015 тысяч тенге;
погашение займов – 31 340 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 289 811 тысяч тенге."
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Установить на 2024 год объемы трансфертов, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в следующих объемах:
687 497 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
104 081 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
453 274 тысяч тенге на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
87 392 тысяч тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог;
3 433 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
27 776 тысяч тенге на приобретение автомобиля и других основных средств для государственных органов."
пункт 8 изложить в новой редакции:

Құрманғазы аудандық мәслихатының 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 89-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2024 жылғы 21 қазандағы № 157-VIII шешімі
Құрманғазы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Құрманғазы аудандық мәслихатының "2024-2026 жылдарға арналған ауданның бюджетін бекіту туралы" 2023 жылғы 25 желтоқсандағы № 89-VІІІ (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 191740 болып тіркелген) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2024-2026 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 21 942 149 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 682 503 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 61 486 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 8 050 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 18 190 110 мың теңге;
2) шығындар – 23 413 089 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 72 036 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 103 376 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 31 850 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 542 976 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 542 976 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 285 015 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 31 340 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 289 811 мың теңге."
7-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2024 жылға аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне келесі көлемдерде трансферттер беру белгіленсін:
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 687 497 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 104 081 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және тазалық жұмыстарына 453 274 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 87 392 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 3 433 мың теңге;
мемлекеттік мекемелерге автокөліктер және басқа да негізгі құрал жабдықтар сатып алуға 27 776 мың теңге."
8-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

"8. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
51 325 тысяч тенге на увеличение норм обеспечения лиц с инвалидностью обязательными гигиеническими средствами;
7 752 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий;
439 532 тысяч тенге на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для социально уязвимых слоев населения."
пункт 9 изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
111 179 тысяч тенге на приобретение автомобиля и других основных средств для государственных органов;
69 462 тысяч тенге на выплату государственной адресной социальной помощи;
26 524 тысяч тенге на текущее расходы учреждений социальной защиты;
82 510 тысяч тенге на социальная помощь отдельным категориям граждан;
239 558 тысяч тенге на текущее содержание, материально-техническое оснащение и капитальный ремонт учреждений культуры;
892 358 тысяч тенге на проведение работ по подготовке к зимнему периоду;
453 274 тысяч тенге на благоустройство, озеленение и санитарную очистку населенных пунктов;
1 138 829 тысяч тенге на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
272 937 тысяч тенге на приобретение спецтехники;
95 801 тысчя тенге на обеспечение функционирования автомобильных дорог:
49 464 тысяч тенге на субсидирование пассажирских перевозок;
14 720 тысяч тенге на реализация мероприятий по социальной защите населения".
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты развития из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
2 273 342 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
2 273 940 тысяч тенге на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
1 033 989 тысяч тенге на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры."
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Учесть, что в районном бюджете на 2024 год предусмотрены целевые трансферты развития из областного бюджета в следующих объемах:
517 150 тысяч тенге на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
1 811 тысяч тенге на развитие теплоэнергетической системы;
8 211 тысяч тенге на развитие коммунального хозяйства;

"8. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мүгедектігі бар адамдарды міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету стандарттарын арттыруға 51 325 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 7 752 мың теңге;
халықтың әлеуметтік осал топтары үшін коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үйлер сатып алуға 439 532 мың теңге."
9-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделгені ескерілсін:
мемлекеттік мекемелерге автокөліктер және басқа да негізгі құрал жабдықтар сатып алуға 111 179 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 69 462 мың теңге;
әлеуметтік қорғау мекемелерінің ағымдағы шығындарына 26 524 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмекке 82 510 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға, материалдық-техникалық жарақтандыруға және күрделі жөндеуге 239 558 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге 892 358 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру, көгалдандыру және тазалық жұмыстарына 453 274 мың теңге;
азаматтардың жекелеген санаттарына тұрғын үй сатып алуға 1 138 829 мың теңге;
арнайы техникалар сатып алуға 272 937 мың теңге;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге 95 801 мың теңге;
жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға 49 464 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыруға 14 720 мың теңге."
10-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"10. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін:
көлік инфрақұрылымын дамытуға 2 273 342 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 2 273 940 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға 1 033 989 мың теңге."
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. 2024 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен келесі көлемдерде нысаналы даму трансферттері көзделгені ескерілсін:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 517 150 мың теңге;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 1 811 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға 8 211 мың теңге;

284 170 тысяч тенге на строительство и реконструкцию объектов;
1 130 828 тысяч тенге на развитие объектов спорта;
1 675 077 тысяч тенге на развитие объектов культуры;
500 000 тысяч тенге на проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территорий от природных стихийных бедствий;
8 000 тысяч тенге на строительство инженерно-коммуникационной инфраструктуры для жилищного строительства;
3 496 517 тысяч тенге на развитие транспортной инфраструктуры."
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

объектілерді салуға және қайта жаңартуға 284 170 мың теңге;
спорт объектілерін дамытуға 1 130 828 мың теңге;
мәдениет объектілерін дамытуға 1 675 077 мың теңге;
халықты, объектілер мен аумақтарды табиғи дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау бойынша жұмыстарды жүргізуге 500 000 мың теңге;
тұрғын үй құрылысы үшін инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымның құрылысына 8 000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 3 496 517 мың теңге."
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

39 933
003
Капитальные расходы государственного органа
9 464
492
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района (города областного значения)
1 672 816
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции
214 095
013
Капитальные расходы государственного органа
212 018
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
1 246 703
02
Оборона
113 392
1
Военные нужды
7 685
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7 685
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7 685
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
105 707
122
Аппарат акима района (города областного значения)
105 707
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
105 707
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 162 261
1
Социальное обеспечение
103 068
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
103 068
005
Государственная адресная социальная помощь
103 068
2
Социальная помощь
926 278
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
926 278
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
42 045
006
Оказание жилищной помощи
222
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
336 979
010
Материальное обеспечение детей с инвалидностью, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 149
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
108 001
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
139 210
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
279 952
027
Реализация мероприятий по социальной защите населения
14 720
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

39933
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9464
492
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
1672816
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
214095
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
212018
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1246703
02
Қорғаныс
113 392
1
Әскери мұқтаждар
7 685
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
7 685
005
Жалпыға бiрдей әскери мiндеттi атқару шеңберiндегi iс-шаралар
7685
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
105 707
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкiмiнiң аппараты
105 707
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
105707
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 162 261
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
103 068
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
103 068
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
103 068
2
Әлеуметтiк көмек
926 278
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
926278
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, бiлiм беру, әлеуметтiк қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтiк көмек көрсету
42045
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
222
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
336979
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедектігі бар балаларды материалдық қамтамасыз ету
5149
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
108001
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
139210
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
279952
027
Халықты әлеуметтік қорғау жөніндегі іс-шараларды іске асыру
14720
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындагы өзге де қызметтер