О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 27 декабря 2023 года № 12/50-VІІІ "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 19 апреля 2024 года № 17/76-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года №12/50-VІІІ (номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 190998, опубликованного в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 4 января 2024 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 109 622 767 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 835 692 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 635 367 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 21 570 662 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 581 046 тысяч тенге;
2) затраты – 113 171 562 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 454 040 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 454 040 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 4 002 835 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 4 002 835 тысяч тенге:
поступление займов – 23 317 554 тысяч тенге;
погашение займов – 24 527 706 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 5 212 987 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. Установить на 2024 год нормативы распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налога и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора в городской бюджет 50 процентов, в областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 47,3 процентов, в областной бюджет 52,7 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 46,9 процентов, в областной бюджет 53,1 процентов;
по социальному налогу в городской бюджет 39,2 процентов, в областной бюджет 60,8 процентов.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/50-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 19 сәуірдегі № 17/76-VIII шешімі. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №12/50-VІІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміндегі нөмірі 190998, 2024 жылғы 4 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 109 622 767 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 22 835 692 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 635 367 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 570 662 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 64 581 046 мың теңге;
2) шығындар – 113 171 562 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 454 040 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 454 040 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 4 002 835 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 4 002 835 мың теңге:
қарыздар түсімі – 23 317 554 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 527 706 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 212 987 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2024 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салықтар және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 47,3 пайыз, облыстық бюджетке 52,7 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 46,9 пайыз, облыстық бюджетке 53,1 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 39,2 пайыз, облыстық бюджетке 60,8 пайыз болып белгіленсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.