О внесении изменений в решение Туркестанского городского маслихата от 27 декабря 2023 года № 12/50-VІІІ "О городском бюджете на 2024-2026 годы"
Решение Туркестанского городского маслихата Туркестанской области от 23 июля 2024 года № 21/89-VIII. Прекращено действие в связи с истечением срока
Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Туркестанского городского маслихата "О городском бюджете на 2024-2026 годы" от 27 декабря 2023 года №12/50-VІІІ (номер в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 190998, опубликованного в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 4 января 2024 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Туркестан на 2024-2026 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2024 год в следующих объемах:
1) доходы – 110 499 872 тысяч тенге:
налоговые поступления – 23 335 692 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 635 367 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала –21 570 662 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 64 958 151 тысяч тенге;
2) затраты – 115 802 660 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 5 302 788 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 5 302 788 тысяч тенге:
поступление займов – 24 617 507 тысяч тенге;
погашение займов – 24 527 706 тысяч тенге;

Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы № 12/50-VІІІ "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Түркістан облысы Түркiстан қалалық мәслихатының 2024 жылғы 23 шілдедегі № 21/89-VIII шешiмi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" Түркістан қалалық мәслихатының 2023 жылғы 27 желтоқсандағы №12/50-VІІІ (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізіліміндегі нөмірі 190998, 2024 жылғы 4 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Түркістан қаласының 2024-2026 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2024 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 110 499 872 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 23 335 692 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 635 367 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 21 570 662 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 64 958 151 мың теңге;
2) шығындар – 115 802 660 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 5 302 788 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 5 302 788 мың теңге:
қарыздар түсімі – 24 617 507 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 24 527 706 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 5 212 987 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2024 года.
Председатель городского маслихата Г.А.Сарсенбаев
Приложение к решению
Туркестанского городского маслихата
от 23 июля 2024 года №21/89-VIІI
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 27 декабря 2023 года №12/50-VIII
Городской бюджет на 2024 год
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс
1. Доходы

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 5 212 987 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2024 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат төрағасы Ғ.А.Сарсенбаев
Түркістан қалалық мәслихатының
2024 жылғы 23 шілдедегі
№21/89-VIІІ шешіміне қосымша
Түркістан қалалық мәслихатының
2023 жылғы 27 желтоқсандағы
№12/50-VIІI шешіміне 1 қосымша
2024 жылға арналған қалалық бюджет
Санаты
Сыныбы Атауы
Кіші сыныбы
мың теңге
1.Кірістер

9 968
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
118 304
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и лиц с инвалидностью
463 615
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой абилитации и реабилитации лица с инвалидностью
1 691 918
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
419 837
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
394 837
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
219 677
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
19 656
021
Капитальные расходы государственного органа
1 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни лиц с инвалидностью в Республике Казахстан
143 423
067
Капитальные расходы подведомственных государственных
учреждений и организаций
10 581
816
Отдел жилищных отношений и жилищной инспекции района (города областного значения)
25 000
094
Предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь
25 000
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
77 892 527
1
Жилищное хозяйство
46 763 587
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
895 484
016
Изъятие земельных участков для государственных нужд
895 484
467
Отдел строительства района (города областного значения)
44 104 414
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
8 300 477
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 427 454
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
29 376 483
813
Отдел инфраструктуры и коммуникаций района (города областного значения)
1 660 399
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, инфраструктуры и коммуникаций
710 807
003
Капитальные расходы государственного органа
44 249
004
Изъятие, в том числе путем выкупа земельных участков для государственных надобностей и связанное с этим отчуждение недвижимого имущества
807 816
007
Снос аварийного и ветхого жилья
37 174
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций

9 968
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
118 304
015
Зейнеткерлер мен мүгедектігі бар адамдарға әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
463 615
017
Мүгедектігі бар адамды абилитациялаудың және оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмекпен, сурдотехникалық және тифлотехникалық құралдармен, мiндеттi гигиеналық құралдармен, арнаулы жүріп-тұру құралдарымен қамтамасыз ету, сондай-ақ санаторий-курорттық емдеу,жеке көмекшінің және ымдау тілі маманының қызметтерімен қамтамасыз ету
1 691 918
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
419 837
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
394 837
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
219 677
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
19 656
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
143 423
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
10 581
816
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй қатынастары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
25 000
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
25 000
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
77 892 527
1
Тұрғын үй шаруашылығы
46 763 587
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
895 484
016
Мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алу
895 484
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
44 104 414
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
8 300 477
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 427 454
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
29 376 483
813
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) инфрақұрылым және коммуникациялар бөлімі
1 660 399
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, инфрақұрылым және коммуникациялар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
710 807
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
44 249
004
Мемлекеттiк қажеттiлiктер үшiн жер учаскелерiн алып қою, оның iшiнде сатып алу жолымен алып қою және осыған байланысты жылжымайтын мүлiктi иелiктен айыру
807 816
007
Авариялық және ескiрген тұрғын үйлердi бұзу
37 174
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары