О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2024 года № 25/146
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихата района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 378 610 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 983 186 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям 9 887 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 385 537 тысяч тенге;
2) затраты – 8 378 610 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 431 294 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 625 188;
погашение бюджетных кредитов – 193 894 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступление от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 431 294 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 431 294 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 625 188;
погашение займов – 193 894 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 0.
2. Установить на 2025 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
- корпоративный подоходный налог с юридических лиц, за исключением доходов от крупных субъектов хозяйствования и организаций нефтяного сектора в областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2024 жылғы 20 желтоқсандағы № 25/146 шешімі
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Бәйдібек аудандық мәслихаты ШЕШTІ:
1. Бәйдібек ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудан бюджеті 1,2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылғы мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 8 378 610 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 983 186 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 887 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 385 537 мың теңге;
2) шығындар – 8 378 610 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 431 294 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 625 188 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 193 894 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 431 294 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 431 294 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 625 188 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 193 894 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 0.".
2. 2025 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері белгіленсін:
-Ірі кәсіпкерлік субъектілеріненжәне мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз;

- Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет 42,5 процент, в бюджет района 57,5 процент;
- Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплатыв областной бюджет 50 процент, в бюджет района 50 процент.
- Социальный налог в областной бюджет 51,6 процент, в бюджет района 48,4 процент.
3. Предусмотреть на 2025 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Байдибекского района в сумме 2 456 479 тысяч тенге.

-төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 42,5 пайыз, жергілікті бюджетке 57,5 пайыз;
-төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы облыстық бюджетке 50 пайыз, жергілікті бюджетке 50 пайыз.
-әлеуметтік салық облыстық бюджетке 51,6 пайыз, жергілікті бюджетке 48,4 пайыз;
3. 2025 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 2 456 479 мың теңге болып белгіленсін.

4. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в сумме 36 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2025 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Предусмотреть на 2025 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 474 377 тысяч тенге, в том числе:

4. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві 36 000 мың теңге сомасында белгіленсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2025 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2025 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 474 377 мың теңге сомасында 5-қосымшаға сәйкес қарастырылсын, оның ішінде: