О районном бюджете на 2025-2027 годы
Решение Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2024 года № 22/134-VIII
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2025.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казыгуртский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Казыгуртского района на 2025-2027 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2025 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 106 889 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 760 022 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 36 556 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 48 619тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 261 692 тысяч тенге;
2) затраты – 10 335 937 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 325 196 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 481 670 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 156 474 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами– 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5)дефицит (профицит) бюджета – - 554244 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 554 244 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 481 670 тысяч тенге;
погашение займов 156 474 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 229 048 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Казыгуртского районного маслихата Туркестанской области от 24.02.2025 № 24/145-VIII (вводится в действие с 01.01.2025).
2. Установить на 2025 год нормативы распределения доходов в областной бюджет и районный бюджет в следующих размерах:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, в бюджеты районы – 50 процентов;
в областной бюджет от района – 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемыху источника выплаты в бюджеты района – 57,4 процентов;
в областной бюджет от района – 42,6 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в бюджеты района – 50 процентов;
в областной бюджет от района - 50 процентов;
по социальному налогу, в бюджеты района – 47,8 процентов;
в областной бюджет от районы – 52,2 процентов.
3. Предусмотреть размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов на 2025 год в сумме 219 156тысяч тенге, в том числе:
сельский округ К.Абдалиев

2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 2024 жылғы 24 желтоқсандағы № 22/134-VIII шешiмi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазығұрт аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қазығұрт ауданының 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеті 1,2,3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2025 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 10 106 889 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 3 760 022 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 36 556 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 48 619 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 6 261 692 мың теңге;
2) шығындар – 10 335 937 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 325 196 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 481 670 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 156 474 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -554 244 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –554244 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 481 670 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 156 474 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 229 048 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Қазығұрт аудандық мәслихатының 24.02.2025 № 24/145-VIII (01.01.2025 бастап қолданысқа енгізіледі) шешiмiмен.
2. 2025 жылға облыстық және аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесідей мөлшерлерде белгіленсін:
ірі кәсіпкерлік субьектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығыбойынша аудан бюджетіне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке ауданнан – 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне – 57,4 пайыз;
облыстық бюджетке ауданнан – 42,6 пайыз;
төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табысынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне – 50 пайыз;
облыстық бюджетке ауданнан - 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша аудан бюджетіне – 47,8 пайыз;
облытық бюджетке ауданнан –52,2 пайыз.
3. 2025 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қаланың, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар сомасы 219 156мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қ.Әбдалиев ауылдық округі

16 092тысяч тенге;
сельский округ Алтынтобе
13 376тысяч тенге;
сельский округ Шанак
23 931тысяч тенге;
сельский округ Шарбулак
22 415тысяч тенге;
сельский округ Жанабазар
16 958 тысяч тенге;
сельский округ Турбат
13 135 тысяч тенге;
сельский округ Какпак
10 277 тысяч тенге;
сельский округ Кызылкия
14 621тысяч тенге;
сельский округ Карабау
16 925тысяч тенге;
сельский округ Сабыр Рахимов
20 496тысяч тенге;
сельский округ Жигерген
15 685 тысяч тенге;
сельский округ Казыгурт
21 550тысяч тенге;
сельский округ Сарапхана

16 092 мың теңге;
Алтынтөбе ауылы округі
Шанақ ауылы округі
Шарбұлақ ауылы округі
13 376 мың теңге;
23 931 мың теңге;
22 415 мың теңге;
Жаңабазар ауылы округі
16 958 мың теңге;
Тұрбат ауылы округі
13 135 мың теңге;
Қақпақ ауылы округі
10 277 мың теңге;
Қызылқия ауылы округі
14 621 мың теңге;
Қарабау ауылы округі
16 925 мың теңге;
С.Рақымов ауылдықокругі
20 496 мың теңге;
Жігерген ауылы округі
15 685 мың теңге;
Қазығұрт ауылы округі
21 550 мың теңге;
Сарапхана ауылдықокругі

13 695тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района на 2025 год в размере – 37 832 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2025-2027 годы направленных на реализацию проектов (программ) согласно приложению 4.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2025 года.
Председатель районного маслихата Т. Калымбетов
Приложение 1
к решению Казыгуртского
районного маслихата от "24"
декабря 2024 года №22/134-VIII
Районный бюджет на 2025 год

13 695 мың теңге.
4. Аудан әкімдігінің 2025 жылға арналған резерві – 37 832 мың теңге көлемінде бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Осы шешім 2025 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың төрағасы Т.Қалымбетов
Қазығұрт аудандық
мәслихатының 2024 жылғы
24 желтоқсандағы №22/134-VIII
шешіміне 1 қосымша
2025 жылға арналған аудандық бюджет

192 723
017
Обеспечение нуждающихся лиц с инвалидностью протезно-ортопедическими, сурдотехническими и тифлотехническими средствами, специальными средствами передвижения, обязательными гигиеническими средствами, а также предоставление услуг санаторно-курортного лечения, специалиста жестового языка, индивидуальных помощников в соответствии с индивидуальной программой реабилитации лица с инвалидностью
1 365 308
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
180 586
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
180 586
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
98 507
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2 079
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
34 000
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
40 000
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 000
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 896 128
1
Жилищное хозяйство
85 335
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 937
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
26 937
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
58 398
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
58 398
2
Коммунальное хозяйство
782 582
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
782 582
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
438 743
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
343 839
3
Благоустройство населенных пунктов
1 028 211
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 028 211
015
Освещение улиц в населенных пунктах
148 446
018
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
879 765
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1 208 106
1
Деятельность в области культуры
528 106
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
508 106
003
Поддержка культурно-досуговой работы
508 106
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)

192 723
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектігі бар адамдарды протездік-ортопедиялық көмек, сурдотехникалық құралдар, тифлотехникалық құралдар, санаторий-курорттық емделу, мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, арнаулы жүрiп-тұру құралдары, жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектігі бар адамдарға қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтері мен қамтамасыз ету
1 365 308
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
180 586
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
180 586
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
98 507
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2 079
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қаупі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
34 000
050
Қазақстан Республикасында мүгедектігі бар адамдардың құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
40 000
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 000
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 896 128
1
Тұрғын үй шаруашылығы
85 335
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 937
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
26 937
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
58 398
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
58 398
2
Коммуналдық шаруашылық
782 582
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
782 582
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
438 743
058
Елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
343 839
3
Елді-мекендерді абаттандыру
1 028 211
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 028 211
015
Елдi мекендердегі көшелердi жарықтандыру
148 446
018
Елдi мекендердi абаттандыру және көгалдандыру
879 765
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1 208 106
1
Мәдениет саласындағы қызмет
528 106
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
508 106
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
508 106
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі

Перечень районных бюджетных программ развития на 2025-2027 годы, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ)
Код бюджетной классификации
Наименование
Расходы
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
1
Жилищное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
033
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
2
Коммунальное хозяйство
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
3
Благоустройство населенных пунктов
016
Обеспечение санитарии населенных пунктов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
1
Деятельность в сфере культуры
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
011
Развитие объектов культуры
008
Развитие спортивных объектов
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
1
Топливо и энергетика
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
019
Развитие теплоэнергетической системы
036
Развитие газотранспортной системы
13
Другие
9
Другие
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
064
Развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған 2025-2027 жылдарға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі
Бюджеттік сыныптама коды
Атауы
ШЫҒЫНДАР
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1
Тұрғын үй шаруашылығы
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
033
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
2
Коммуналдық шаруашылық
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
3
Елді-мекендерді көркейту
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
016
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
1
Мәдениет саласындағы қызмет
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
011
Мәдениет объектілерін дамыту
008
Спорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
1
Отын және энергетика
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
019
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
13
Басқалар
9
Басқалар
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
064
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымдарды дамыту